Poruba po sympatickém výkonu padla na ledě třinecké farmy

10.02.2016, René Chyla

RT TORAX na ledě Frýdku-Místku předváděl s domácím mužstvem vyrovnanou partii a dlouho hrál nerozhodně 0:0. Už to vypadalo, že i do druhé dvacetiminutovky nastoupí Porubští za bezbrankového stavu, ale našlapaný Frýdek vstřelil šťastný gól, druhý přidal hned z kraje druhé periody a Ostravané rázem prohrávali o dvě branky. Jan Chaloupka poté jako správný kapitán parádní trefou zavelel ke zdramatizování a porubští příznivci tiše doufali v zázrak. Domácí ale do dvou minut znovu navýšili svůj hubený náskok, ve třetí třetině pak pojistili svou výhru dalšími dvěma trefami a dokráčeli ke třináctému vítězství v řadě. Poruba tak s velkou pravděpodobností znovu ve čtvrtfinále narazí na hodonínské Drtiče. O tom, kdo ale bude mít v prvním zápase výhodu domácího prostředí, rozhodnou následující dny.

2. liga - skupina Východ - 41.kolo st 10.2.18:00
HC Frýdek-Místek
5:1(1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Meidl (Jaroš), 22. Růžička (M. Kovařčík, Dresler), 39. Jaroš (Luka), 49. Káňa (Christov), 54. Piecha (Klimša) – 37. Chaloupka (Buček). Rozhodčí: Koliba – Konvička, Vengřín. Vyloučení: 6:6, navíc Fišera 5 min. + OK a Káňa OK (oba FRM). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 668. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC Frýdek-Místek: Šimboch – Dresler, Jeník, Krutil, Foltýn, Kowalczyk. Fišera, Matyáš, Roman – Piecha, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Schwarz, Káňa, Meidl, Růžička, M. Kovařčík, Luka, Jaroš, Christov
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Gelnar, Vaněk, Vrána, Sedlář, Seidler, Chaloupka, Zachar, Stejskal

Frýdek-Místek nastupoval na domácím ledě v roli favorita, úvodní minuty ale byly k překvapení všech poměrné vyrovnané. Domácí zahrozili až na konci šesté minuty, kdy z otočky na levém kruhu trefil pravou tyč Kubáňovy branky David Klimša. V přesilovce pak mohli otevřít skóre Porubští, tečovaný pokus Robina Malého od modré čáry však Šimbochovu svatyni těsně minul. Bekhendem na druhé straně zkoušel zase porubského gólmana překvapit exporubský Jakub Schwarz, Andreas Kubáň ale znovu předvedl jistý zákrok.

Ondřej Kovařčík pak z ostrého úhlu ostravského brankáře už překonal mezi betony, odražený kotouč ale do branky naštěstí pro hosty nedoputoval. Frýdečtí otevřeli skóre nenápadným nahozením v 19. minutě. Radek Meidl zkoušel štěstí z nulového úhlu a nakonec překvapivě uspěl. Porubský strážce svatyně si totiž puk nešťastně srazil za svá záda – 1:0.

Třinecká farma využila na začátku druhé dvacetiminutovky svou přesilovku. Ve zmatku před porubským brankářem se dostal ke kotouči Marek Růžička, jenž bekhendem přehodil ležícího Kubáně – 2:0. Krátce po odehrání poloviny základní hrací doby se na ledě strhla menší potyčka mezi známým provokatérem Janem Fišerou a Robinem Malým, který byl frýdeckým útočníkem tvrdě sražen k ledu. Jan Fišera pak vyfasoval pětiminutový trest a zápas tak pro něj předčasně skončil.

David Zachar o chvíli později v početní převaze nastřelil z hranice levého kruhu pravou tyčku. Martin Buček ve 37. minutě vypálil od levého mantinelu a kotouč dokázal mezi Šimbochovy betony usměrnit ze vzduchu Jan Chaloupka – 2:1. Třinecké béčko si ale dvoubrankové vedení vzalo ihned zpátky. Tadeáš Jaroš napřáhl na levé straně a nechytatelnou střelou propálil porubského Kubáně – 3:1.

Domácí navýšili své vedení ve 49. minutě a bylo prakticky rozhodnuto. Po chybě v porubské defenzívě se do individuální šance dostal Tomáš Káňa, který zmátl Andrease Kubáně naznačením a poté pohodlně zakončil k pravé tyči – 4:1. Poté, co Zachar s Chaloupkou nevyužili své přečíslení, se puku zmocnil David Klimša, jenž nahrával mezi kruhy Martinu Piechovi, který prostřelil Kubáně pod lapačku – 5:1. V závěru mohl kosmeticky upravit výsledek porubský kapitán, ten ale zamířil pouze do Šimbochovy výstroje. Radek Meidl ještě nastřelil 29 sekund před koncem tyč, skóre se už ale nepohnulo.

Ostatní zápasy 41. kola II. ligy skupiny Východ

Hokejový klub Opava vs. HK Nový Jičín5:2
HC Lvi Břeclav vs. HC Technika Brno0:3
HC Moravské Budějovice 2005 vs. SHK Hodonín3:0
HC Kopřivnice vs. SK Karviná6:5
HC Bobři Valašské Meziříčí vs. VHK Vsetín4:3

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Utkání jsme začali vlažněji, soupeř dobře bruslil a hůř se nám prosazovalo. Zápas jsme rozhodli ve druhé třetině, kdy Poruba sice snížila, ale nám se podařilo odskočit zase na rozdíl dvou branek.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím, že jsme sehráli slušné utkání a při hře pět na pět byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme dělali individuální chyby, které se nám neustále opakují. Frýdek-Místek je silné mužstvo, které toho dokáže využít. Obrovský rozdíl byl hlavně v proměňování šancí, nedokážeme se před brankou prosadit a dotlačit tam nějaký gól. Je potřeba zapracovat také na přesilových hrách, které stále nejsou podle našich představ. Musíme se teď soustředit na poslední tři zápasy základní části.