Poruba po srdnatém výkonu padla na Lapači po nájezdech a sezona pro ni končí

27.03.2017, René Chyla

Nejlepší výkon za poslední měsíce, i přesto hořká porážka. RT TORAX před více než pěti tisíci diváky na vsetínském Lapači dvakrát srovnal a dovedl zápas přes prodloužení až do nájezdů. V nich ale Valaši prokázali velký klid, třikrát skórovali a zahrají si tak v kvalifikaci o WSM ligu. Poruba tak v historickém finále sice neurvala ani bod, prohrála na zápasy 0:3, nicméně i tak mohou porubští borci odcházet se vztyčenými hlavami, Vsetínským rozhodně nedali nic zadarmo. Prohrou 2:3 po nájezdech tak sezona 2016/2017 končí.

2. liga - skupina Východ - F3 po 27.3.17:30
VHK ROBE Vsetín
3:2sn(1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Kolařík (Janáček, Zúbek), 48. Luka (Kucharczyk, Mojžíš), rozh. tr. nájezd Luka – 34. Puškár (Ballner, Slavík), 56. Zachar (Piecha, Slavík). Rozhodčí: Skopal, Doležal – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 100. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Teper, Čech F., Janáček, Ostrčil, Mojžíš, Hryciow – Luka, Finsterle, Kucharczyk – Kolařík, Vávra, Zúbek – Kajaba, Čuřík, Šilhavý – Pokorný, Vítek, Hořanský
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (3. nájezd Čech) – Slavík, Puškár, Kaluža, Puzič, Rudl, Dresler – Piecha, Slováček, Sztefek – Zachar, Rudl, Ballner – Seidler, Vaněk, Jáchym – od 41. Kuťák

Andreas Kubáň (POR) (33 střel, 31 zásahů, 2 góly, 93.94% úspěšnost)
Vladimír Luka (VSE) (2+0)
Dominik Rudl (POR) (0+0)

Bleskové vedení Kolaříka

Porubští hokejisté měli úvod nejlepší ze všech finálových zápasů, i přesto se ale Valaši dostali k několika příležitostem. Už ve druhé minutě ohrozil Kubáňovu branku Tomáš Vávra, ten ale ztroskotal na porubském gólmanovi. O minutu se ale Vsetín již prosadil. V předbrankovém prostoru se do puku opřel Jan Kolařík, který poslal domácí výběr do vedení – 1:0. Hlavní sudí sice nejprve rozpažil, následně ale přidal větší váhu červenému světlu od brankové rozhodčí a domácí tak brzy vedli.

Finsterleho příležitosti

V osmé minutě znovu zaúřadovala elitní formace Vsetína. Vladimír Luka nahrával na pravý kruh Lukáši Finsterlemu, ten ale ve vyložené příležitosti přestřelil. V témže momentě se ale znovu záhadně znovu za porubskou bránu rozsvítila červená. O tři minuty později se pak natlačil před gólmana znovu Lukáš Finsterle, další jeho pokus však zlikvidoval Andreas Kubáň.

Postupná převaha Poruby a Puškárovo vyrovnání

Ve 25. minutě se před porubskou brankou zničehonic objevil Dominik Pokorný, v rozhodující moment ale jeden z Ostravanů zatáhl za záchrannou brzdu. Marek Kaluža o chvíli později připravil ideální nahrávku pro Rostislava Vaňka, jenž ale před Šurým bekhendem přestřelil. Hosté se ale přeci jen dočkali vyrovnání. Dominik Rudl našel na levém kruhu Jana Puškára, který parádně umístěnou střelou prostřelil vsetínského gólmana pod vyrážečkou – 1:1.

Lukova dělovka, Zacharova parádní střela a dominance Vsetína v nájezdech

Domácí hokejisté si vzali vedení zpět znovu z přesilové hry. Radim Kucharczyk poslal puk na Vladimíra Luku, který z levého kruhu zamířil nechytatelně pod břevno – 2:1. RT TORAX Vsacanům pořádně zatápěl ve své početní výhodě, Michal Šurý ale svůj tým podržel. To se rozhodně ale nedalo říct o nastálé situací čtyři minuty před závěrečnou sirénou. David Zachar ujel po levé straně a střelou ke vzdálenější tyči zaskočil plný Lapač – 2:2. V závěru mohl ještě rozhodnout Vojtěch Šilhavý, Andreas Kubáň ale spolehlivě zasáhl betonem. V nájezdech se Vsetínští prosadili hned třikrát, přičemž již první rána Vladimíra Luky byla vítězná – 3:2.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Jsme šťastní, že jsme to dokázali. Byl to těžký zápas a poslední krok bývá opravdu ten nejtěžší. Dneska se to jen potvrdilo. Za stavu 1:0 jsme měli spoustu šancí, ale gól jsme nedali. Soupeř samozřejmě bojoval, neměl co ztratit a věděl, že pokud prohraje, tak končí. Byl to hodně těžký zápas, přišlo hodně lidí a ten led už v závěru nebyl tak kvalitní. Za stavu 2:1 jsme ale věřili, že to dotáhneme do úspěšného konce, bohužel jsme tam udělali jednu chybu dozadu, kterou soupeř potrestal, kdy to David Zachar krásně trefil pod víko. Prodloužení bylo takové opatrné, moc šancí tam nebylo. Na nájezdy jsme se snažili poslat kluky, kteří na tréninku ty góly dávají, a myslím si, že jsme měli šťastnou ruku. Samozřejmě Michal Šurý výborně zachytal, takže to klaplo a jsme rádi, že nemusíme ve středu do Poruby.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jak v tomto utkání, tak i padesát minut z toho předešlého jsme podali výborný výkon, kluci zaslouží opravdu absolutorium. Bohužel ani z vyložených šancí jsme gól vstřelit nedokázali, ale i tak hráči předvedli velmi dobrý výkon, padali do střel a byla tam velká obětavost. Prohráli jsme krutě po nájezdech, ale takový je hokej, život jde dál, postoupit mohl samozřejmě pouze jeden, nicméně Vsetín si to za celou sezonu zasloužil. My budeme ale pracovat dále, aby se nám podobný úspěch povedl příští rok. Pokud mám vzít v úvahu celou sezonu, tak v tomhle ohledu bývám vždy velmi přísný. Výsledek je samozřejmě nejlepší za poslední roky, dostali jsme se do finále, ale ani tak si nemyslím, že by ta naše hra byla ideální. Zejména v polovině sezony tam byl měsíc, měsíc a půl, kdy jsme nehráli vůbec dobře, postupně se to sice po krůčcích zlepšovalo, ale jak říkám, je neustále na čem pracovat. Pokud chceme ligu vyhrát, ať už je to kdekoliv, tak mužstvo musí šlapat stabilně.