Poruba otočila zápas s Kopřivnicí, snový obrat dokonal v prodloužení Kafka

17.11.2016, René Chyla

Porubští borci prohrávali ve 25. minutě už 0:3 a vypadalo to, že Kopřivnice znovu na ostravském ledě překvapí a dobyje takřka nedobytnou tvrz. S třetím kopřivnickým gólem ale opustil brankoviště Jakub Čech, kterého zastoupil Andreas Kubáň. A v tu ránu jako když udeří. Ostravané dokázali během devíti minut srovnat, jenže pak se brankostroj domácích znovu zadrhl, a dramatický zápas tak musel rozhodnout až v prodloužení Dominik Kafka.

2. liga - skupina Východ - 19 čt 17.11.17:00
HC ISMM Kopřivnice
4:3p(0:1, 3:2, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Kafka (Zachar, Ballner), 31. Slováček (Slavík, Kuťák), 35. Seidler (Piecha, Vaněk), 61. Kafka (Slavík, Puzič) – 13. Čintala (Červenka, Sluštík), 23. Poruba (Ollender), 25. Červenka (Kabeláč, Sluštík). Rozhodčí: Krenželok – Mikler, Bojda. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 425. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 0:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (od 25. Kubáň) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamík – Vaněk, Sedlář, Seidler – Kafka, Zachar, Ballner – Piecha, Slováček, Kuťák – Smrčka, Tomčák, Orság
HC ISMM Kopřivnice: Unzeitig (od 37. Vrba) – Fojtík, Hoďa, Krutil, Čintala, Bartošák, Marek – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Spratek, Kabeláč, Tomášek, Ollender, Červenka

Dominik Kafka (POR) (2+0)
Adam Červenka (KOP) (1+1)
Marek Slavík (POR) (0+2)

Nevyužitá dvojnásobná přesilovka, Čintalova přesná trefa a Kafkova tyč

RT TORAX mohl jít už v úvodu do brzkého vedení, kdy dostal k dispozici téměř dvouminutovou dvojnásobnou početní výhodu. Tu ale nedokázal přetavit v úvodní branku zápasu, a tak mohli udeřit hosté. Do úniku se dostal Jan Poruba, kopřivnický útočník ale taktéž na Čecha nevyzrál. Prolomit bezbrankový stav tak mohl na druhé straně David Zachar, který se prokličkoval mezi třemi kopřivnickými hráči, Jan Unzeitig si však jeho ránu už pohlídal. Kopřivnice tak ve třinácté minutě využila přesilovku. Adam Červenka nahrával na pravý kruh Davidu Čintalovi, který z první zamířil přesně pod víko – 0:1. V osmnácté minutě pak mohl srovnat dvacetiletý Kafka, ten ale z levé strany trefil pouze tyč.

Studená sprcha v úvodu druhé třetiny a Kubáňův impuls

Porubským nepomohla ani přestávka. Na konci třiadvacáté minuty nahrával Samuel Ollender mezi kruhy Janu Porubovi, který našel místo u levé tyče – 0:2. Za dvě minuty byla Sršňova parta na ručník. Martin Kabeláč poslal puk rozjetému Adamu Červenkovi, který se střelou pod lapačku už nemýlil – 0:3. To už bylo pro hlavního lodivoda Poruby příliš a do brány tak musel Andreas Kubáň. Ten jako by polil své spoluhráče živou vodou. Už za minutu vyslal David Zachar elegantní zadovku z rohu kluziště před brankoviště, kde číhal Dominik Kafka, který usměrnil černý kus pryže pod víko – 1:3.

Slováčkova teč a Seidlerovo vyrovnání pod víko

V oslabení se pak Petr Seidler dostal do situace dva na jednoho, kdy z pravé strany přihrál přesně Marku Sedlářovi. Ten ale se střelbou příliš váhal a porubského útočníka skvěle vychytal Jan Unzeitig lapačkou. O chvíli později se před kopřivnického brankáře natlačil David Ballner, domácí forvard ale bekhendem vůbec netrefil branku. Marek Slavík ve třicáté minutě vypálil od modré čáry a do trajektorie střely dokázal ještě vložit hůl Ondřej Slováček, který našel skulinku mezi gólmanovy betony – 2:3. Do druhé pauzy dokázal RT TORAX dokonce srovnat. Martin Piecha zahlédl po své pravé straně volného Petra Seidlera, jenž se trefil přesně pod horní tyčku – 3:3. Třetí gól do kopřivnické branky znamenal stejně jako na porubské straně výměnu brankářů a Unzeitiga nahradil mezi třemi tyčemi exporubský Adam Vrba.

Kafkovo rozhodnutí

Kopřivnice mohla znovu odskočit na začátku třetí dvacetiminutovky, kdy svěřenci Václava Slabého hráli přesilovku. Do největší příležitosti se dostal Adam Červenka, po jeho střele z pravého kruhu však kotouč jen proskotačil brankovištěm. V úniku byl poté faulován Filip Kuťák a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Adam Vrba si ale zkušeně na porubského útočníka počkal a v rozhodující chvíli vypíchl kotouč zpod útočníkovy hole. Obrat pak mohl po Slováčkově střele dokonat tečí Martin Piecha, ten však trefil pouze připraveného Vrbu. Josef Tichý o pár minut později vypálil na modré čáře a puk už pomalu klouzal do sítě, když jej z brankové čáry uklidil do bezpečí David Čintala. Utkání tak dospělo až do prodloužení, v němž Porubští rozhodli už po 46 sekundách. Slavíkovu odraženou střelu dorazil z předbrankového prostoru za Vrbova záda Dominik Kafka – 4:3.

Ostatní zápasy 19. kola

Vsetínvs.Val.Meziříčí5:0
Nový Jičínvs.Hodonín6:1
Brnovs.Opava0:4

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Úvod zápasu se nám příliš nevydařil, a i když jsme měli snad tři přesilovky za sebou, tak jsme si nedokázali vypracovat žádnou vážnější šanci. Bylo to takové nemastné neslané, ale když máte jedenáct vyloučených hráčů v zápase, tak se pak hraje opravdu těžko. Když už jsme prohrávali 0:3, tak jsme stáhli hru na tři pětky, čímž jsme se dostali více do tempa. Najednou tam byl tlak do branky a my díkybohu vyrovnali. Třetí třetina byla ale znovu rozkouskovaná vyloučeními, jen je škoda, že jsme nedokázali žádnou přesilovku využít a rozhodnout už v základní hrací době.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Byli jsme si vědomi síly porubského mužstva, a tak jsme sem přijeli hrát svou hru, abychom nevyhazovali zbytečně kotouče. Možná jsme hráli trochu s respektem, ale první perioda nám vyšla parádně. I když jsme ve druhé třetině vedli 3:0, tak jsme hráli hodně naivně a dostali jsme góly po našich hrubých nesmyslných chybách. V poslední dvacetiminutovce už jsme se zase vrátili k tomu, co jsme chtěli hrát, to znamená k zodpovědnosti a čekání na své šance. Jsme ale rádi za bod, protože Poruba doma moc neztrácí.