Poruba neudržela čtyřbrankové vedení, prodloužení rozsekl Illéš

30.11.2016, René Chyla

Porubští hokejisté vstoupili do zápasu parádně, když už po první třetině vedli nad lídrem 3:0. Na začátku druhé třetiny navíc ujel vsetínské obraně kapitán domácích David Zachar a Valaši byli na ručník. RT TORAX se ale zadrhl a třemi vyloučeními dovolil svému sokovi snížit na rozdíl jediného gólu. A když Kucharczyk vyrovnal 13 sekund před koncem na 4:4, bylo jasné, že Poruba nevyhraje za tři body ani na pátý pokus. V prodloužení pak ujela dvojice Zdráhal – Illéš a druhý jmenovaný střelou k levé tyči zajistil Porubě bonusový bod.

2. liga - skupina Východ - 23 st 30.11.18:00
5:4p(3:0, 1:2, 0:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Slováček (Sedlář), 7. Piecha (Kafka, Sedlář), 13. Flašar (Zdráhal), 22. Zachar (Tichý), 62. Illéš (Zdráhal) – 23. Vávra (Kolařík, Vrba), 31. Kucharczyk (Kolařík, Vávra), 49. Finsterle (Pokorný, Hrazdira), 60. Kucharczyk (Vávra, Mojžíš). Rozhodčí: Škach – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 832. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Tichý, Bail – Adamík, Tichý – Puzič, Slavík – Puškár, Flašar – Sedlář, Piecha, Slováček – Ballner, Zachar, Kafka – Kuťák, Tomčák, Seidler – Němec, Zdráhal, Illéš
VHK ROBE Vsetín: Hromada (od 7. Šurý) – Vrba, Ostrčil, Janáček, Hryciow, Stuchlík, Mojžíš, – Vávra, Kucharczyk, Kolařík, Finsterle, Pokorný, Zúbek, Kajaba, Šilhavý, Čech, Daněk, Hořanský, Hrazdira

Tomáš Vávra (VSE) (1+2)
Radim Kucharczyk (VSE) (2+0)
Patrik Zdráhal (POR) (0+2)

Z minima maximum

Domácí borci se ujali vedení už na konci třetí minuty. Marek Sedlář poslal kotouč na osu hřiště rozjetému Ondřeji Slováčkovi, který nevýraznou střelou poslal puk po ledě k pravé tyči – 1:0. V sedmé minutě pak Dominik Kafka trefil z pravé strany pouze výstroj Petra Hromady, od kterého se kotouč odrazil před brankoviště, odkud jej pod víko doklepl Martin Piecha – 2:0. V tu chvíli došlo k výměně gólmanů a Hromadu tak musel ve vsetínské kase zastoupit Michal Šurý. Zanedlouho našel zpoza branky Vojtěch Šilhavý u pravé tyče Reného Kajabu, který ale napálil pouze hruď Jakuba Čecha. Ve třinácté minutě pak Patrik Zdráhal přenechal černý kus pryže Patriku Flašarovi, kterému sice střela vůbec nesedla, i přesto ale doputovala ze záda Šurého – 3:0.

Bleskový úder v oslabení a nádech Valachů

Valaši začali náporem a vynutili si prakticky ihned přesilovku. Místo toho ale vsetínské obraně upláchl David Zachar, který si Šurého položil a bekhendem zakončil do odkryté branky – 4:0. Valašský hokejový klub ale tutéž herní situaci ještě využil. Tomáš Vávra dostal příliš prostoru u levé tyče a prostřelil porubského gólmana mezi betony – 4:1. V polovině zápasu udeřili hosté podruhé. Jan Kolařík přihrál z rohu kluziště před brankoviště přesně na hůl Radima Kucharczyka, který nachytal Čecha střelou mezi betony – 4:2. V přesilovce pak mohl domácímu týmu vrátit vedení Patrik Zdráhal, ve vyložené šanci však nedokázal Šurého přechytračit.

Smazání manka 13 sekund před koncem a Illéšovo rozhodnutí v prodloužení

Vsetín ve 49. minutě využil další početní převahu. Dominik Pokorný vyhledal přesnou přihrávkou na levém kruhu Lukáše Finsterleho, který se trefou ke vzdálenější tyči pod Čechovu lapačku nemýlil – 4:3. Už se zdálo, že RT TORAX těsný náskok uhájí, jenže třináct sekund před koncem využili Valaši power-play. Tomáš Vávra nahrával na pravý kruh Radimu Kucharczykovi, který napřáhl a vymetl všechny pavučinky z pravého horního rohu Čechovy branky – 4:4. Obrat se ale nekonal. Po dvou minutách prodloužení totiž v přečíslení dostal kotouč Jakub Illéš, jenž propálil Šurého pod lapačku – 5:4.

Ostatní zápasy 23. kola

Kopřivnicevs.Opava6:1
Hodonínvs.Šumperk2:3 náj.
Nový Jičínvs.Val.Meziříčí6:3

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Vyšel nám začátek zápasu, který jsme odehráli parádně jak po taktické stránce, tak po stránce gólové. Za stavu 4:0 jsme se ale nechali opět zbytečně třikrát vyloučit, čímž jsme dostali Vsetín do hry, který dvěma góly zápas zdramatizoval. Myslím si, že při hře pět na pět jsme byli lepším týmem, jen škoda, že už jsme to nedokázali nijak zúročit. Mrzí nás inkasovaný vyrovnávací gól deset sekund před koncem, ale i přesto si jsme dle mého názoru podali dobrý výkon. Nebýt těch zbytečných vyloučení, tak jsme Vsetín možná přehráli. Zaslouženě se k nám pak přiklonilo štěstí v prodloužení, takže dva body bereme, ale měli jsme mít tři.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Stejně jako v předešlém zápase, který jsme tady odehráli, tak jsme měli velmi špatný vstup do utkání. Myslím si ale, že Poruba k tomu tříbrankovému vedení přišla poněkud lacině. Na začátku druhé třetiny jsme navíc dostali ve své přesilovce po hrubé chybě další gól, což nás ale nakonec nakoplo a začali jsme více bojovat a dohrávat souboje. Ten agresivnější hokej na Porubu díkybohu platil, jen škoda nezvládnutého prodloužení. Vzhledem k tomu průběhu jsme ale s bodem spokojeni a dle mého názoru je skvělý počin už jen to, že jsme u kvalitního soupeře dokázali stáhnout čtyřbrankové manko. Jedna série končí a věříme, že další co nejdříve začne.