Poruba neoplatila Vsetínu dvě porážky z přípravy, na Lapači dostala šestibrankovou lekci

29.09.2018, Zigmundová Kristýna

Porubští hokejisté druhý venkovní zápas v řadě nezvládli a z Lapače si odvezli vysokou prohru 2:6. Vsetín odskočil během dvou třetin do tříbrankového náskoku, ten však ve 42. minutě snížil Radim Toman, a dal tak Ostravanům naději. VHK Vsetín ale snižující trefa nezaskočila a dvě slepené branky v rozmezí 34 vteřin rozhodly o definitivním vítězství domácího celku.

CHANCE LIGA - 9.kolo so 29.9.17:30
VHK ROBE Vsetín
6:2(2:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 11. Pechanec (Kucharczyk), 12. Jonák (Pechanec, Slováček), 28. Mikuš (Podešva), 46. Březina (Kopta, Mikuš), 47. Rác (Kuronen), 55. Březina (Jonák) – 42. Toman (Ollender), 52. Baláž. Rozhodčí: Souček, Šutara – Kreuzer, Coubal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 150. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.
VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Rudl, Mikuš, Hryciow, Slováček, Jenáček, Teper, Ondračka – Kuronen, Rác, Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Kucharczyk, Kopta – Šilhavý, Podešva, Jindra.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Dundáček, Ovčačík, Krenželok, Gazda, Urbanec, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk, Tomi – Toman, Baláž, Ollender – Jankovský (od 36. Kanko), Jáchym, Pytlík.

Antonín Pechanec (VSE) (1+2)
Peter Mikuš (VSE) (1+1)
David Březina (VSE) (2+0)

Valaši začali sobotní zápas lépe. Nejviditelnější byla na ledě druhá formace v čele s Robem, který měl několik příležitostí skórovat. Jejich snahu však zmařilo vyloučení Kucharczyka. Valaši se ale nemuseli oslabení obávat, protože ho odehráli na výbornou. Ba co víc hned po tom, co Kucharczyk opustil trestnou lavici vydal se do útoku Antonín Pechanec, který nakonec po přímém pasu od Jenáčka skóroval. Pechancovi se podařilo nastřelit kotouč tak dobře, že prostřelil přesunujícího se Dolejše mezi betony. Valaši na druhou branku nečekali dlouho. Vít Jonák zachytil odražený kotouč a střelou do horních pater brány rozjásal Lapač podruhé. Na druhé straně měl šanci korigovat skóre Jankovský. Jeho střelu k tyči si ale Šelepněv pohlídal. V 19. minutě dostali Valaši další příležitost skórovat, a to v početní výhodě. Ke smůle domácích si však Valaši nedokázali vytvořit vhodnou střeleckou pozici a do šaten se odcházelo za stavu 2:0.

Druhé dějství Poruba nezačala dobře, neboť byla hned v první minutě vyloučena a musela hrát v oslabení. Její hře nepomohlo ani další vyloučení. Museli tedy bránit ve třech. To se jim ale i přes řadu vsetínských šancí podařilo na jedničku a náporu odolali. Ve 26. minutě byl nejblíže brance Březina, jehož střelu si ale gólman Dolejš pohlídal. Hned na to následovala další početní výhoda pro Valachy a ti už tuto příležitost využili. Peter Mikuš vystřelil od modré čáry a gólman hostí nic neviděl. Nebylo proto těžké trefit odkrytou branku. Další inkasovaná branka na sebevědomí Poruby moc nepřidala, a proto nebylo divu, že se v útoku držel převážně Vsetín. Závěr třetiny si Valaši zkomplikovali dvojnásobným oslabením, ve kterém se nejvíce blýskl Jakub Teper, který vykryl několik střel, a i přes bolestivé grimasy po střelách soupeře vydržel až do konce.

Třetí třetina začala pro Porubu výborně. Hned ve 42. minutě se po dorážce střely Ollendera trefil Radim Toman a Poruba snížila na rozdíl dvou branek. Zpět do tříbrankového vedení dostal Valachy David Březina, jenž z levého kruhu prostřelil přesunujícího se Dolejše. Jen o pár sekund později navyšoval na 5:1 Roman Rác. Kuronen našel nádhernou přihrávkou sjíždějícího Ráce po levém kruhu a domácí centr se již nemýlil. V 52. minutě snižovala Poruba na 5:2 střelou Jozefa Baláže, který si sjel k pravé tyčce domácí svatyně a při zakončení byl neomylný. V závěru třetiny ještě navýšil skóre David Březina, který si připsal druhou branku v zápase. Opět střelou z levého kruhu. Utkání tak pro Valachy bylo čtvrtým vítězstvím v řadě.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že jsme odehráli výborný zápas a na spoustu akcí bylo radost se dívat. Trošku jsme si to zkomplikovali brankou na 3:1, ale důležité bylo, že jsme se z toho nesesypali a odskočili na 4:1 a 5:1. Dva rychlé góly zápas zlomily na naši stranu a nedali jsme Porubě prostor ke zdramatizování. Jsme rádi, že od těch předešlých utkání se nám podařilo závěr zápasu zvládnout lépe a nebyly to takové nervy. Myslím si, že jsme po zásluze vyhráli a je to pro nás důležité, že jsme natáhli vítěznou sérii na čtyři zápasy. Teď nás čeká volno, můžeme odpočinout a marodi se můžou dát dohromady. V týdnu se připravíme na další domácí utkání proti Benátkám.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím , že se nemáme za co stydět, protože jsme hráli dobrý hokej. Bohužel jsme nedali branky a dvě jsme inkasovali z toho nedáš – dostaneš. Vsetín hrál výborně, to musíme uznat, nicméně výsledek je pro nás velmi krutý. V závěru jsme začali tvořit zbytečné individuální chyby, kluci to chtěli strhnout a to bohužel nevyšlo. Jak říkám, bojovali jsme, dřeli jsme, ale bohužel Vsetín je silným soupeřem a má jiné ambice.