Poruba drží neporazitelnost! Tři hráči vstřelili své první góly sezóny

21.09.2019, Gabriela Juříková

Jediná Poruba v Chance lize stále neztratila ani bod. S Kadaní to ale nebylo jednoduché, když ji skvěle zachytal Wolf. Proto RT TORAX nedal tolik gólů jako v předešlých zápasech, navíc ubránil dvě oslabení třech proti pěti. V bezvadné a početné divácké kulise slavili Holaňovi svěřenci pátou výhru v řadě. První góly sezóny vstřelili Patrik Urbanec, Dominik Rudl a Marek Sikora.

CHANCE LIGA - 5.kolo so 21.9.17:00
SK Trhači Kadaň
4:2(1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Urbanec (Dluhoš, Jáchym), 30. Rudl (Toman), 43. Špaček (Ďurač, Husák), 49. Sikora (Husák, Svačina) – 42. Wágner (Trefný, Chlouba), 60. Chlouba (Zabloudil, Wágner). Rozhodčí: Koziol, Vrba – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 7:6, navíc Husák (POR) 10 min OT a Řepík (KAD) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 560. Střely na branku: 35:18. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, od 30. Rudl – Sikora, Zdeněk, Svačina – Obdržálek, Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – Káňa, Ďurač, Špaček.
SK Trhači Kadaň: Wolf – Trefný, Poizl, Chalupa, Foltýn, Novák, Mert, Eliáš – Wágner, Chlouba, Zabloudil – Čech, Machač, Pilař – Dubský, Řepík, Koblížek – Rindoš, Hotěk.

Dominance Poruby byla znát od prvních chvil střetu kotouče s ledem. Gólově to RT TORAX dokázal ve čtvrté minutě při první početní výhodě, kdy od modré pálil Patrik Urbanec. V dalším průběhu hry byl Wolf pod těžkou palbou, ale svými zákroky porubské střelce vynuloval. Kadaň ohrozila Foltána oficiálně jen pěti střelami, které nebyly nijak nebezpečné.

Po přestávce se domácím už tak nedařilo útočit, zato se výborně ubránili minutu a půl dlouhému oslabení ve třech. Už v klasické přesilovce měl dokonce Káňa další gól na holi, jen neměl moc klidu v zakončení a případnou dorážku mu zhatilo podklouznutí. Kadaň se tím pádem ubránila, ale k přesilové hře se nedostala. Domácí puky výborně vyhazovali zpět k Wolfovi. Po návratu Zdeňka z trestné lavice se celá hala radovala z druhé branky. Dominik Rudl za asistence Tomana proměnil aktivitu v útočné třetině střelou od modré čáry. Prostřelil vše před sebou a pak už jen zvedl ruce na oslavu svého prvního gólu sezóny.

Kadaň vstoupila do třetí tercie v přesile a ukončila ji padesát vteřin před vypršením trestu gólem Františka Wágnera. Odpověď přišla vzápětí z hole Marka Špačka, který svou jízdu k bráně ukončil střelou zápěstím pod horní tyč. Resp. nad pravé Wolfovo rameno. Nabídnutou přesilovku pak využil Marek Sikora za podpory Husáka a Svačiny. Kadani byla nabídnuta druhá početní výhoda pěti proti třem, ale ani tentokrát ji hosté nevyužili. Ani následnou klasickou převahu pěti proti čtyřem. Domácí se pak v pěti dostali zpět do útočného módu a Wolfa častovali střelami. Občas to odnesli hráči stojící proti střele. V poslední minutě utkání upravil skóre hostující Roman Chlouba uklizením kotouče do odkryté poloviny brány. To ale nezměnilo nic na tom, že HC RT TORAX Poruba 2011 je jediným týmem Chance ligy, který doposud neztratil ani bod a vede tabulku.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Nejsem spokojený za předvedený výkon. Zranění na začátku utkání naší hru trochu nabouralo. Než začala naše přesilovka, tak se asi tři minuty seškrabovala krev z ledu, což nás vyvedlo z tempa. Předvedená hra měla velké nedostatky. Já bych to už víc nerozebíral, samozřejmě jsem rád za tři body.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): Podali jsme bojovný výkon a myslím si, že se nemáme za co stydět. Měli jsme moc vyloučení, což nás v poslední třetině stálo nějakou tu energii. Jinak kluci podali na naší úrovni bojovný výkon. Porubě gratuluji k vítězství.