Poruba do přípravy vstoupila porážkou, omlazená sestava nestačila na juniorské mistry

01.08.2013, Redakce

Dlouhá zápasová přestávka je u konce a po více než čtyřech měsících se porubští hokejisté opět představili svým fanouškům. Trenér Tomáš Sršeň dal přednost širšímu kádru a do utkání poslal především hráče juniorského věku. Však také soupeřem RT TORAXu byli úřadující juniorští mistři z Vítkovic. Oba celky se přetahovaly o vedení, ale trpělivější byl nakonec výběr trenérů Petra a Miksy. Vítkovice dokázaly v závěrečné části otočit nepříznivý stav a po výsledku 3:5 jsou v přípravě nadále stoprocentní. Naopak Poruba vstoupila do maratonu přípravných střetnutí porážkou. U dvou branek domácího týmu byl teprve sedmnáctiletý Tomáš Gřeš.

2. liga – přípravné zápasy - přát. čt 1.8.19:15
HC Vítkovice Ridera
3:5(1:1, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 9. Gřeš (Piják), 41. Matějíček (Gřeš), 43. Prokop P. (Pasker, Král) – 7. Škutchan (Jonáš), 26. Slováček (Chomič), 44. Slováček (Charvát, Tomi), 46. Škutchan (Tomi, Jonáš), 60. Tomi. Rozhodčí: Schmejkal – Řezáč, Janda L. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 247. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (31. Gleich) – Šindelář, Dusík, Slavík, Prokop L., Hruzík, Vajda, Prokop P., Axman – Sedlář, Piják, Gřeš, Zachar, Vrána, Chaloupka, Kysučan, Vidlák, Zuber, Král, Rosypka, Pasker, Matějíček.
HC Vítkovice Ridera: Dovina – Jonáš, Puzič, Černín, Pop, Charvát, Demel – Tomi, Slováček, Blahuta – Gelnar, Illeš, Ollender – Škutchan, Churý, Ballner – Schwarz, Synek, Bail.

Zatímco na jednom konci Ostravy trávili lidé volný čas poleháváním u vody či chytáním bronzu, hostila promrzlá porubská tréninková hala přátelské klání dvou městských rivalů – domácího HC RT TORAX Poruba 2011 a hostujícího juniorského výběru z Vítkovic. Oba týmy byly velice kombinované a nebyla nouze i o hráče spíše dorosteneckého věku. Porubští i přes absenci největších opor měli být mírným favoritem, ale své úlohy se nezhostili nejlépe a především díky častým oslabením se těžko dostávali do tempa.

Úvod mače byl mírně rozpačitý, ale když v páté minutě rozezvučel Šindelář tyč Dovinovy kasy, jakoby udal signál ke krásným hokejovým momentům. Minutu nato otevřel účet zápasu Adam Škutchan, když zakončil z prvé křižný pas Slováčka. V 9. minutě napřáhl z mezikruží Tomáš Gřeš, čímž srovnal na konečných 1:1 po první třetině, v jejímž závěru mohl strhnout misky vah na svou stranu vítkovický Blahuta, ale Tihlářův beton byl rázně proti.

Na průběžných 1:2 upravil Ondřej Slováček nenápadnou střelou z ostrého úhlu, kterou domácí kasař s trochou smůly propustil za záda. Opravdové drama čekalo na zúčastnívší se diváky až v poslední tercii. Ani ne minutu po siréně zavelel k obratu Matějíček bombou zpoza kruhu nad rameno brankáře v modrém dresu, aby se ve 43. minutě Porubští prvně dostali do vedení, to se nemýlil Patrik Prokop přesně mířeným projektilem od modré.

Říká se, že rytíř Vítek nic nevzdává. A opravdu nevzdal, pozvedl svůj meč ke zteči a během necelých dvou minut svými druhými góly dovedl k vítězství Ondřej Slováček líbeznou akcí a Adam Škutchan, jenž zakončoval po bleskurychlé kombinaci z bezprostřední vzdálenosti. A i když se často zvonilo o konstrukci brány – zejména když zcela osamocený Sedlář takto odmítl vyrovnat –, o vítězi již bylo jasno a definitivní pojistku vložil Vojtěch Tomi nadvakráte trefou do prázdné kasy při závěrečné power-play Poruby. Vítkovice v juniorském složení zdolaly Porubu 5:3.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že to splnilo očekávání a svůj účel. Vítkovice jsou jeden z nejlepších týmů ve své kategorii. Pro kluky to byl po třech dnech tréninkové zátěže těžký zápas a hrálo se v tempu. Nastoupili jsme bez zkušených hráčů, protože jsme chtěli dát prostor mladým. V úvodu přípravy není moc co hodnotit, ale opět jsme byli velmi nedisciplinovaní, na čemž musíme zapracovat.