Poruba dlouho hledala recept na skvělého Šurého, tři body trefil až v závěru Krayzel

26.10.2013, Redakce

Po dvou výborných venkovních zápasech se porubští hokejisté představili na domácím kluzišti, kde se jim dosud nedařilo úplně dle představ. Ve 13. kole zavítala do Ostravy na druholigové poměry daleká Břeclav. A RT TORAX dlouho nedokázal najít recept na její defenzivu v čele s výborně chytajícím Michalem Šurým. Ačkoliv měla Poruba po celé utkání velký tlak, po dvou třetinách prohrávala 0:1. Střeleckou smůlu zlomila až v závěru, kdy nejprve David Zachar vyrovnal, Luděk Krayzel dvě minuty před koncem otočil výsledek a v závěru ještě pečetil zcela zasloužené porubské vítězství 3:1 Martin Buček. Sršňova družina vyhrála sedmé z posledních osmi utkání a stále okupuje skvělou druhou příčku tabulky.

2. liga - skupina Východ - 13.kolo so 26.10.17:00
HC Lvi Břeclav
3:1(0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 48. Zachar, 58. Krayzel (Seidler), 60. Buček (Zachar, Vrána) – 40. Zháňal (Bartoš, Dora). Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:5, navíc Hrbatý (BŘE) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 251. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Prokop, Slavík, Vajda – Červenka, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Videlka, Pavlačka, Chaloupka – Zachar.
HC Lvi Břeclav: Šurý – Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Matouš, Nekoranec, Hrbatý, Piskoř, Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Medřický, Maša, Zháňal, Blaha, Průdek.

Porubští hokejisté vstupovali do utkání s Břeclaví v roli velkého favorita a s jasným cílem navázat na výsledky z Opavy a Prostějova. RT TORAX si vytvářel velký tlak a od úvodních minut bylo jasné, že se duel promění v souboj domácích střelců s břeclavským gólmanem Michalem Šurým. Adam Červenka jej zkoušel překvapit postupně u obou tyčí, ale neuspěl. V tu chvíli možná ještě netušil, že se mu bude o břeclavském strážci svatyně možná i zdát.

Ovšem v polovině první dvacetiminutovky dokázali zahrozit také Lvi. Dominik Piskoř nabral rychlost a drzým průnikem se dostal až před Tihláře, který si už situaci na brankovišti pohlídal. Porubští pokračovali v aktivitě, která překvapivě trvala dokonce i při vlastním čtyřminutovém oslabení, v němž se tým z jihu Moravy dokázal usadit před Tihlářem až po dlouhých třech minutách. Do šaten se i proto odcházelo za nerozhodného stavu.

Do druhé části hry vstoupila Poruba opět velmi aktivně. Buček nejprve střílel do protipohybu gólmana a o chvíli později dostal před brankou až příliš prostoru Červenka, ale na úvodní gól se stále čekalo. Nepřišel ani na druhé straně poté, co při vlastním oslabení ujel agilní Piskoř, který po blafáku do levé strany porubskou branku přestřelil. V polovině zápasu byl na světě další souboj Červenka – Šurý, který opět vyzněl pro hostujícího kasaře.

A když pak z dobré pozice neuspěl ani nadvakrát Buček, přišel těsně před druhou přestávkou trest. Břeclavští hráli přesilovou hru, v níž na modré napřáhl Bartoš a Radek Zháňal dokázal jeho pokus šikovně tečovat za Tihlářova záda. Mohlo by se zdát, že s domácími borci inkasovaná branka pořádně zacloumala, ale do poslední dvacetiminutovky naopak nastoupili ještě s větší chutí a jejich tlak každou minutou sílil.

Jenže Břeclav měla v brance Šurého, který musel čelit asi padesátce porubských pokusů. Nejprve po akci Videlky s Vránou vykopl puk koncem svého betonu a o chvíli později vychytal i Peslara s Červenkou, kteří operovali v předbrankovém prostoru. A gólem neskončila ani tutovka Bučka, který se dostal za hostující obranu, položil si Šurého a udělal blafák, přesto netrefil poloprázdnou klec a třiadvacetiletý gólman opět přitáhl puk k tělu jako magnet.

Dvanáct a půl minuty před třetí sirénou se už domácí dočkali zasloužené odměny. Žolík David Zachar dostal od zadáků soupeře až příliš prostoru, popojel si tedy do dobré palebné pozice a přesnou střelou vyrovnal. Za dalších deset vteřin mohli Porubští dokonce překlopit výsledek na svou stranu. To by ale musel Seidler trošku zlepšit svou střeleckou mušku. Na opačné straně zahrozil z ojedinělé akce Popolanský, ale Tihlář nadvakrát touš zkrotil.

Zdálo se, že Břeclav už nerozhodný výsledek uhájí do třetí sirény, ale v přesilové hře rozhodl domácí veterán Luděk Krayzel, k němuž se šťastně odrazil puk po střílené přihrávce Seidlera. A poté už pro něj nebyl problém poslat jej do prázdné části branky. V závěru hosté zkusili hru bez brankáře, čehož ještě ideálně využil Martin Buček. Poruba zaslouženě zdolala Břeclav 3:1 a po třetí výhře v řadě nadále drží bodový krok s vedoucím Prostějovem.

Ostatní výsledky 13. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Orlová 0:6
SHK Hodonín – LHK Jestřábi Prostějov 2:6
HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 3:0
VSK Technika Brno – VHK Vsetín 1:4
HC Nový Jičín – HC Frýdek-Místek 5:6 sn.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, protože jsme dostali v závěru druhé třetiny gól z přesilovky. Ale jinak jsme měli zápas pevně pod kontrolou. Nevím, čím to je, ale se slabšími soupeři nejsme schopni proměňovat šance. Nakonec jsme výsledek otočili na svou stranu a jsem hlavně rád, že jsme potvrdili vítězství v Opavě a Prostějově. Břeclav sice bojovala a zachytal jí velmi dobře gólman, ale vyhrálo lepší mužstvo.

Michal Konečný (HC Lvi Břeclav): Přijeli jsme do Ostravy uhrát přijatelný výsledek, ale Michal Šurý předvedl vynikající výkon v brance. Navíc jsme dali v přesilovce gól do šatny, což se soupeřem muselo zatřepat. Bohužel jsme první gól dostali velmi brzy a Poruba má natolik zkušené mužstvo, že výsledek obrátila, i když druhý gól byl i trošku se štěstím. Ale vyhrála zaslouženě, protože nás po většinu času držel gólman.