Poruba díky bleskovému obratu ve druhé třetině ovládla šlágr, Fojtík exceloval hattrickem

29.11.2017, René Chyla

Čtvrté měření sil dvou nejsilnějších a třetí triumf nad Drtiči. Porubští hokejisté sice po první třetině ztráceli na Hodonín jeden gól, díky parádnímu obratu ve třech minutách ale zápas otočili a i díky Fojtíkově hattricku slavili po závěrečné siréně tři body za výhru 5:2. Josef Fojtík ke svému hattricku navíc vstřelil letošní 100. branku porubského týmu v základní části a odměna v kabině jej tak zřejmě určitě nemine.

2. liga – skupina Východ - 24.kolo st 29.11.18:00
SHK Hodonín
5:2(0:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Fojtík (Hryciow, Slavík), 24. Fojtík (Haas, Zachar), 24. Zdeněk (Káňa, Slavík), 25. Hryciow (Jaroš), 59. Fojtík (Zachar) – 9. Matula (Miklík, Sedlák), 28. Kadlec (Jurča, Charvát). Rozhodčí: Cabák – Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 351. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Slavík, Puškár, Kaluža, Popela, Hryciow (od 31. Dresler), Adam – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa T., Zdeněk, Luka – Finsterle, Jaroš, Ollender
SHK Hodonín: Haloda O. (od 25. Kotvan) – Sedlák, Kužílek, Haloda M., Žabčík, Hladiš, Miklík, – Charvát, Romančík, Vrána, Venclík, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk

Josef Fojtík (POR) (3+0)
Michal Hryciow (POR) (1+1)
Jiří Zdeněk (POR) (1+0)

Aktivnější hosté otevřeli skóre z hole Matuly

Hostující celek začal aktivněji a v deváté minutě byl také po zásluze odměněn. Dominik Matula si zleva najel nikým nehlídaný mezi kruhy a střelou pod lapačku Hynka Kůdely otevřel skóre středečního šlágru – 0:1. O pár sekund později mohli vést Drtiči už o dvě branky, Michal Romančík ale na poslední chvíli nedokázal adekvátně zakončit. Oba celky si následně vyzkoušely výhodu přesilových her, ovšem obrany byly precizní, a skóre se tak nezměnilo. Obrovskou příležitost na vyrovnání měl v osmnácté minutě Marek Kaluža, jeho bekhend z bezprostřední blízkosti však zastavila pohotová lapačka ležícího Halody.

Bleskový obrat řídil Fojtík

HC RT TORAX ovšem vyrovnal v čase 21:18 při přesilové hře. Michal Hryciow vypálil od modré čáry, s čímž si hodonínský gólman poradil a kotouč vyrazil, u něj však číhal Josef Fojtík, který doklepl puk do odkryté sítě – 1:1. Josef Fojtík byl následně blízko další brance, nahození z pravé strany však tečoval pouze do tyče. To jej však nemuselo vůbec mrzet, jelikož za pár desítek sekund se prosadil podruhé. Josef Fojtík ujel hodonínským bekům po pravé straně a střelou mezi betony otočil – 2:1. Čtrnáct sekund a Hodonínští byli na ručník. Jiří Zdeněk se vymkl kontrole jihomoravské defenzívě, před brankovištěm zmátl Ondřeje Halodu a střelou nad beton navýšil porubské vedení – 3:1. Drtiči mohli zanedlouho odpovědět, Romančíkovu nahrávku zprava ale poslal v přečíslení Dominiku Hladišovi, ten ale trefil pouze připraveného Hynka Kůdelu.

Hryciow vyhodil Halodu a Kadlecovo snížení

Psala se 25. minuta, když HC RT TORAX potěšil své příznivce počtvrté. Hostující obrana totiž hrubě chybovala, mezi kruhy si hned dva beci spolu s Ondřejem Halodou počkali na Tadeáše Jaroše, přičemž zcela zapomněli na odražený kotouč a také Michala Hryciowa, jenž neměl problém zamést kotouč do prázdné brány – 4:1. Čtvrtý gól byl také konečnou pro hodonínského strážce, jehož nahradil Zdenko Kotvan. Branky začaly padat ale i na druhé straně. V osmadvacáté minutě Hodonín vymíchal porubskou obranu, když na konci celé akce byl Jakub Kadlec, který překvapil zmateného Kůdelu – 4:2. Poté se však brankostroje zadrhly a situaci mohl změnit až ve 35. minutě Tadeáš Jaroš, jeho individuální akci ale zlikvidoval Zdenko Kotvan betonem.

Držák Kotvan a hloupost Peše

Poslední třetina příliš atraktivity nepobrala. Trochu vzrušení na porubských tribunách vzbudil až zhruba v polovině dvacetiminutovky Lukáš Finsterle, jenž využil zaváhání hostů v útočném pásmu a sám pelášil na Zdenko Kotvana, jeho zakončení ale postrádalo přesnost. Lukáš Finsterle pálil z pravého kruhu také pět minut před koncem, více vzruchu však spíše způsobil Samuel Ollender, jehož ránu do prázdné branky fantasticky vychytal Zdenko Kotvan. Hosté se mohli v závěru dostat do závěrečného tlaku, nicméně Petr Peš nesmyslně a zcela zbytečně podrazil v brankovišti po odpískání Davida Zachara a tři minuty před koncem musel za katr. To samozřejmě domácí po zásluze potrestali, když se svůj hattrick dokonal Josef Fojtík střelou z pravé strany – 5:2. Na výsledku už nezměnila ani tyč Martina Miklíka 29 vteřin před koncem z levého kruhu.

Ostatní zápasy 24. kola

Nový Jičínvs.Val. Meziříčí4:5 náj.
Kopřivnicevs.Opava3:2 náj.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Po debaklu, který jsme schytali v Šumperku, nás i tentokrát čekal velmi těžký zápas, jelikož dorazil tým, který je stejně jako Šumperk v horních patrech tabulky, navíc vyhrál čtyřikrát v řadě. Věděli jsme tedy, že musíme být trpěliví a hrát ze zajištěné obrany. Něco jsme po té první třetině klukům řekli a já jsem jen rád, že jsme na ně potom vletěli a utkání rychle rozhodli. Ta výborná tříminutovka byla určitě zlomovým momentem, trochu sice mrzí snižující branka na 4:2, kdy jsme si utkání sami zdramatizovali. Stojíme ale zase nohama na zemi, za vítězství jsem hrozně rád, protože na hráčích byla opravdu velká chuť po vítězství.

Roman Čechmánek (SHK Hodonín): Dle mého názoru jsme první třetinu odehráli velmi slušně. O celém výsledku prakticky rozhodla tříminutovka na začátku periody následující, kdy Poruba potrestala všechny čtyři hrubky, které jsme předvedli. V tom zbytku jsme ale opět byli vyrovnaným a troufnu si říci i lepším týmem, pokud jde o počet brankových příležitostí. Ty jsme ale neproměnili, bohužel takový hokej někdy je, v tomto zápasu rozhodly tři minuty.