Porážka po statečném boji

30.08.2005, Redakce

V dnešním zápase podlehla Sareza v Třinci 4:1, když tři ze čtyř branek obdržela v nerovném počtu hráčů na ledě. Dvakrát byla Ostrava potrestána za svou nedisciplinovanost a jednou zaváhala ve své přesilové hře a inkasovala po ukázkové spolupráci Kudrny s Peterkem.

- 9.kolo út 30.8.15:00
HC Oceláři Třinec
4:1(1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 3. Huna (Tomas, Petrakov), 28. Pletka (Polanský, Martynek), 37. Peterek (Kudrna), 57. Polanský (Tesařík, Kudrna) - 5. Baranyk. Rozhodčí: Trombík R. - Trombík M., Barteček. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 217.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Frolo, Kudělka, Pácal, Hunkes, Všetečka, Kroupa - Pletka, Peterek, Hašek - Tomas, Petrakov, Pavelek - Martynek, Kudrna, Zbořil - Vítek, Polanský, Huna
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Dušek (od 3. Polášek), Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Heřman - Janeček, Gelačák, Mleko

K druhému měření sil mezi Sarezou a Oceláři došlo na třineckém ledě. V prvním, pohárovém utkání, zvítězil tým vedený Richardem Králem na ostravské půdě 3:1. Stejně jako tehdy i dnes se pustili domácí do Sarezy s vervou a v čase 2:06 poprvé zvedali ruce nad hlavu zásluhou Rudolfa Huny, který dokončil akci dva na jednoho založenou Tomasem. Za dvě a půl minuty nato překvapil Vojtka v bráně domácích pohotový Milan Baranyk, který sklepl vyletivší puk po bully z třinecké hole. V první části hrozili domácí především z holí Peterka a Kudrny. Sareza hrála aktivně a Polášek se jistě ještě nyní diví, jak dokázal i dvě jeho dorážky následující Sochorkovo sólo. V polovině první části zatoužili Peterek s Pavelkem vsítit gól, ale výborný Jakub Čech po změně skóre netoužil. Třetinu zakončil agilní Polák střelou do břicha strážce třinecké svatyně.

Do další části nastoupili domácí s chutí a svého bývalého chlebodárce Sarezu zkoušel Frolo překombinováním akce dva na osamoceného Čecha. Tato akce stimulovala Sarezu k větší aktivitě. Baranykova střela skončila pouze na vyražečce a Kramný v přesilovce pálí přes stínícího Mleka, ten však ke smůle hostí tečuje nad. V téže početní výhodě nahazuje Šebesta puk před bránu a domácí Tesařík se málem nešťastně zapsal mezi střelce vlastním gólem. Zatímco Sareza nedokázala potrestat nedisciplinovanost soupeře, Václavu Pletkovi to v 28. minutě nečinilo žádný problém a poslal domácí do opětovného vedení. V téže minutě řekl třineckému katovi rázné NE kapitán Šebesta vyhozením kotouče putujícího za Čechova záda. Měl-li by se vyhlásit vítěz soutěže o nejtvrdší střelu, neměl by dnes Vlastimil Kroupa po střele od modré čáry v polovině utkání konkurenci. Když v 34. minutě Gelačák z úhlu napálil levý beton Vojtka a Baranyk puk nezasunul za jeho záda, přišel trest v podobě třetího domácího gólu. To Jan Peterek ve spolupráci Kudrny ve vlastním oslabení absolutně vyšachoval po třinecku Čecha - 3:1. V poslední minutě prostřední části kombinuje Holuša s Mlekem, leč bez úspěchu.

V závěrečné třetině ubylo střeleckých pokusů, které nahradil boj o střední pásmo. Zimní stadion probudil z letargie porubský odchovanec Hašek ve službách Třince, který připravil zpoza brány střeleckou pozici Hunkesovi. Poté co Baranyk ani Heřman nesnížili, vzal si poslední gólové slovo Jiří Polanský, který využil další přesilovou hru domácích. V posledních minutách se o změnu skóre neúspěšně pokoušel na straně domácích Peterek, stejně se vedlo i Boháčovi. Sareza si po dobrém výkonu odváží z Třince porážku 4:1.