Pod deset gólů jdou málo kdy! Mladší dorostenci v Rožnově opět točili jedenáctku

10.01.2016, Gabriela Juříková

Neděle jsou tradičně zápasové pro mladší dorost a tu druhou roku 2016 odjeli porubští mladíci na led Černých Vlků do Rožnova pod Radhoštěm. Na vedoucí tým tabulky si Vlci hodlali posvítit, ale úvodní tlak byl krátkodobou záležitostí, protože od páté minuty vládli ledu i gólovému účtu jen hosté. Jan Žídek skóre otevíral a ve třetí třetině svou druhou brankou i uzavíral na konečných 11:1. O čisté konto Kryštof Mrázek přišel z trestného střílení, kdy jej překonal Vojtěch Pernický. Dvougólovými střelci bylo hned několik porubských hráčů. Kromě Žídka i Bochnak, Puchala, Havránek a Střondala. Nejmladší výběr RT TORAX Poruba si připsal v nadstavbě již sedmou výhru v řadě, v celé soutěži ještě nepoznal porážku a na další utkání se budou připravovat dva týdny. Až 24. ledna budou hostit Nový Jičín.

ELIOD liga mladšího dorostu - 25.kolo ne 10.1.10:30
HC Černí Vlci
1:11(0:4, 1:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 40. Pernický (TS) – 5. Žídek (Anlauf, Bochnak), 6. Puchala (Häring), 9. Anlauf (Bochnak), 14. Puchala (Vojtášek), 22. Bochnak (Husák), 25. Havránek (Střondala), 29. Havránek (Střondala, Gajdoš), 39. Bochnak (Žídek), 41. Střondala (Bochnak, Havránek), 45. Střondala, 48. Žídek (Puchala). Rozhodčí: Langer – Bártek, Krátký. Vyloučení: 3:3, navíc proti POR TS - proměněno a Janík (CVL) 5+OK. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 25. Průběh utkání: 0:8, 1:8, 1:11.
HC Černí Vlci: Morys (14. Rybár) – Solanský, Fojtášek, Němec, Soška – Žídek M., Pernický, Najzar, Buršík, Janík, Vavrečka, Zajíc, Kotala
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Gajdoš, Pliska, Husák, Nagy, Pitucha, Kroček, Becher – Wawrzkiewicz, Střondala, Havránek – Puchala, Bochnak, Žídek J. – Anlauf, Häring, Vojtášek – Zicháček, Boniatti, Šolc

Černí Vlci se na favorita dobře připravili, neboť první minuty se hrály vesměs před Mrázkem i díky přesilovce, kterou jim dopřál Gajdoš. Až v páté minutě si vypracoval Střondala s Havránkem větší šanci. Tu likvidoval na levé tyči domácí gólman Daniel Morys. Vhazování pak vyhrála Poruba a z kolotoče nahrávek vytěžil úvodní branku Jan Žídek, když okamžitě pálil na bránu po nahrávce Anlaufa. V šesté minutě udržela 2. pětka pásmo a Patrik Puchala z kruhů poslal dělovku, která se zastavila až v brankové síti. V přesilovce dostal puk za Morysova záda Jan Anlauf, jenže to bylo docíleno vysokou holí, takže rozhodčí gól neuznal.

Ale na konci přesilovky se podařilo repete a Jan Anlauf v začátku osmé minuty zvyšoval na 3:0. Porubský gólman Mrázek se také v bráně nenudil. Černí Vlci dokázali párkrát zahrozit a připsat si pár střel do statistik, ale povětšinu jich šlo mimo tři porubské tyče. A když se domácí pokusili skórovat v oslabení, tak zapomněli na zadní vrátka a toho využil Vojtášek s Patrikem Puchalou, kteří ukázkově zakončili přečíslení dvou na jednoho. Puchala jen nastavil hokejku na nahrávku a puk poslal k pravé gólmanově tyči. Na to reagoval domácí trenér výměnou brankářů a do brány Černých Vlků se postavil Filip Rybár.

RT TORAX Poruba si do druhé třetiny přenesl většinu pětiminutové přesilovky, v které zvýšil své vedení na pět branek. Rybára překonal Ernest Bochnak. Po vypršení trestu se domácí opět dostali do oslabení, v kterém hasili jednu střelu za druhou a až Marek Havránek, postavený u pravé tyče, poslal puk do horních pater brankového prostoru, až poskočila na síti i brankářova čutora. Poruba i ve svém oslabení dokázala skórovat. Po střele Martina Žídka na porubského Kryštofa Mrázka se do útoku po pravém křídle vydal Marek Havránek a střelou zápěstím poslal kotouč k druhé tyči – 0:6.

Utkání se přiostřovalo a došlo i k menší potyčce před Vlčí bránou. Sudí se rozhodl nevylučovat, vše vyřešil domluvou a hru vytáhl do středního pásma. Buly vyhrála Poruba a celkem snadno se dostala do třetiny, kde se z pravé strany do branky trefil Ernest Bochnak. V samém závěru se na Mrázka řítil Pernický, a i když mu gólman puk vyrazil, nařídil rozhodčí trestné střílení pro podražení obráncem Pliskou, které Vojtěch Pernický bekhendovou střelou proměnil. Po druhé přestávce se brzy stav utkání opět přepisoval, když Vojtěch Střondala ke dvěma nahrávkám přidal i gólové autorství.

A po dvou minutách si Vojtěch Střondala vše zopakoval, když povyjel z osy hřiště na levou stranu a švihem poslal kotouč nad rameno klečícího Rybára. Po dlouhém dobývání Vlčí klece se nakonec domácí vymanili z tlaku, ale k Mrázkovi se stejně nedostali. O kotouč přišli ve středním pásmu a hru Porubští otočili v mžiku. Obranu přelstil Jan Žídek, který nejenže gólový účet otevřel, ale právě že i uzavřel. Jak se později ukázalo.

Protože puk kontrolovali právě porubští hráči, a když se Černí Vlci nadechovali k útoku, byli zastaveni ještě před modrou čárou. Na Mrázka ve zbytku třetí třetiny už moc puků nevystřelili. To jeho protějšek měl práce nad hlavu, stejně tak i obránci. Na konci třetiny měli domácí početní výhodu, ale druhý puk už do porubské klece nedostali. Porubští mladíci si tak připsali v nadstavbě sedmou vysokou výhru.