Opava po dvou letech triumfovala v Porubě, v prodloužení rozhodl Tichý

20.01.2016, René Chyla

Hráči bývalého Slezanu vstoupili do utkání aktivněji a v desáté minutě šel do vedení zásluhou 124 kg vážícího řízka Josefa Tichého, RT TORAX ale odpověděl po deseti vteřinách a ve druhé třetině dokonce překlopil pomyslné misky vah na domácí stranu Vladimír Stejskal. Slezan se ale nevzdal a znovu utkání otočil. Do minuty bylo ale opět srovnáno. Vladimír Stejskal zužitkoval nahrávku Jana Puškára, pro něhož tato asistence znamenala premiérový bod v této sezóně. O osudu zápasu mohl ještě 29 sekund před koncem rozhodnout Jakub Peslar, od modré ale trefil jen tyč, a tak v prodloužení rozhodl o bonusovém bodu tentýž hráč, jenž otevřel skóre čtvrtého letošního derby.

2. liga - skupina Východ - 35.kolo st 20.1.18:00
Hokejový klub Opava
3:4p(1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Sedlář (Vajda, Vaněk), 28. Stejskal (Seidler, Slavík), 53. Stejskal (Vrána, Puškár) – 10. Tichý (Polok, Selingr), 45. Vítek, 52. Herman (Wolf), 63. Tichý (Polok). Rozhodčí: Koliba – Gančarčík, Vengřín M. Vyloučení: 3:4, navíc Puškár (POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 594. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík M., Baca, Malý, Ovšák, Vajda, Puškár, od 35. Peslar – Seidler, Stejskal, Vrána, Vaněk, Kilnar, Sedlář, Zachar, Ballner, Gelnar
Hokejový klub Opava: Šafránek – Vrabel, Černý, Galvas, Slavík D., Tichý, Tůma, Pavelek – Herman, Rousek, Vítek, Polok, Wolf, Selingr, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Domácí mohli jít už ve třetí minutě do rychlého vedení. Petr Seidler totiž vyslal elegantní zadovku před brankoviště na Aleše Kilnara, ten ale trestuhodně minul odkrytou branku a puk zastavil k překvapení všech pravý Šafránkův beton. O minutu později zahrozil na druhé straně Lukáš Černý, jeho dělovka ale levou tyč Kubáňovy svatyně minula. Opavští šli do vedení v desáté minutě. Polokovu střelu sice ještě Kubáň vyrazil, nikým nekrytý Josef Tichý tak pohodlně zakončil do odkryté branky – 0:1. RT TORAX odpověděl ihned.

Po deseti vteřinách hry nastřelil David Vajda jen Šafránkův beton, kotouč se však následně odrazil přesně na hůl dojíždějícího Marka Sedláře, který doklepl puk do odkryté branky – 1:1. Bývalý Slezan mohl odpovědět o minutu později. Andreas Kubáň ale Selingrovu střelu na poslední chvíli vyrazil do rohu.

Domácí hokejisté se radovali podruhé už ve 28. minutě. Petr Seidler přihrával ve středním pásmu Vladimíru Stejskalovi, který se protáhl mezi dvěma obránci a zamířil přesně do mezírky mezi Šafránkovými betony – 2:1. Hosté měli obrovskou možnost srovnat v přesilové hře. Tomáš Polok nahrával Pavlu Selingrovi, který domácího gólmana sice nepřekonal, poté však kotouč porubskému brankáři vypadl a David Galvas trefil z dorážky tyč.

V oslabení tak na opačné straně ujel David Zachar, který v přečíslení našel volného Jakuba Gelnara, jenž ale zamířil pouze do Šafránkovy výstroje. Ve velké příležitosti se ocitl před brankovištěm také po Seidlerově nahození David Ballner. Tomu ale k teči do odkrytého místa u pravé tyče scházely jen centimetry. Andreas Kubáň se dostal do problémů ještě krátce před druhou sirénou, kdy po Baďurově dělovce poskakoval puk po brankové čáře. Lukáš Svoboda se však k dorážce nakonec nedostal.

Aleš Kilnar mohl na začátku poslední dvacetiminutovky navýšit vedení, na konci své individuální akce však nedokázal přehodit pravý Šafránkův beton. Srovnat na druhé straně tak mohl Tomáš Polok, ten ale ve stoprocentní šanci netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Ve 45. minutě Opava srovnala ve vlastním oslabení. Jakub Vítek se vymkl kontrole porubské obraně, následně si rozpohyboval Kubáně a poslal kotouč mezi betony – 2:2.

Hosté šli do vedení znovu v 52. minutě. Po Wolfově přihrávce se do kotouče opřel na hranici pravého kruhu Bohumil Herman, který se trefil z úhlu pod Kubáňovu lapačku – 2:3. Porubští srovnali za necelou minutu. Lukáš Vrána nahrával na levý kruh Vladimíru Stejskalovi, který srovnal pohotovou střelou do prázdné kasy – 3:3.

David Ballner následně vypíchl kotouč Opavským ve středním pásmu a sám sprintoval na Dušana Šafránka. V rozhodující chvíli ale zasáhl hostující gólman levým betonem. Dvě minuty před koncem měl na holi rozhodnutí Bohumil Herman, střelu do prázdné branky ale zmařil skvělým zákrokem Marek Sedlář. 29 sekund před závěrečnou sirénou pak Jakub Peslar trefil v přesilovce levou tyč. Na začátku prodloužení poté od modré čáry vypálil Josef Tichý, který přesně mířenou střelou poslal puk pod gólmanovu vyrážečku – 3:4.

Ostatní zápasy 35. kola II. ligy – Východ

HC Kopřivnice vs. HC Bobři Valašské Meziříčí7:2
SK Karviná vs. SHK Hodonín6:1
HC Frýdek-Místek vs. HC Moravské Budějovice 20057:3
HC Technika Brno vs. VHK Vsetín2:4
HC Lvi Břeclav vs. HK Nový Jičín2:3 pr.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnešní zápas se mi opravdu hodnotí těžce, protože na začátku jsme Opavu naprosto nechali hrát. Neměli jsme důraz v osobních soubojích, nechodili jsme do brány. Poté se naše hra trochu zvedla, z čehož jsme dali také dva góly a zápas jsme kontrolovali. V poslední třetiny rozhodly individuální chyby, nechali jsme soupeře vyrovnat v naší přesilovce a poté jsme ještě nepokryli hráče před bránou, z čehož pramenila branka na 2:3. I když jsme poté vyrovnali, tak nám v tomto utkání chyběl větší tlak do branky. Hosté na druhou stranu využili ze svých šancí maximum. V prodloužení poté rozhodla střela od modré po dalším prohraném buly, kterých dnes bylo nespočet. Škoda ještě té tyčky půl minuty před koncem, ale po vyrovnaném zápase dnes rozhodl větší důraz před brankou.

David Musial (Hokejový klub Opava): Myslím si, že jsme dnes viděli vyrovnaný zápas s mnoha šancemi na obou stranách a remíza byla zřejmě zasloužená. Poté už rozhodla jediná střela od modré, po které si odvážíme dva body, jež jsou pro nás velmi důležité.