Nevydařená třetina a šancím byl konec. Poruba nečekaně prohrála v Benátkách

16.11.2019, Pavlína Vítková

Poruba se v rámci 22. kola Chance ligy vydala do dalekých Benátek nad Jizerou. A ač odjížděla v roli favorita, výsledek tomu neodpovídá. Ostravané totiž nezvládli první třetinu a podlehli soupeři rozdílem 6:2.

CHANCE LIGA - 22.kolo so 16.11.17:00
HC Benátky nad Jizerou
6:2(3:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Chrtek (Buchtela), 15. Průžek (Duda), 17. Průžek (Duda), 21. Duda (Chrtek), 59. Jiruš (Niko, Žajdlík), 60. Kunst (Rychlovský) – 29. Husák (Slavík, Obdržálek), 41. Káňa (Szturc, Gřeš). Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 204. Střely na branku: 19:32. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kovář, Kunst, Buchtela, Had, Niko, Charvát, Ira – Duda, Chrtek, Průžek – Rychlovský, Najman, Klapka – Jiruš, Dlouhý, Špaček – Drábek, Šafařovský, Wiencek
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (od 21. Kůdela) – Urbanec, Dluhoš, Husák, Slavík, Dundáček, Pastor, Rudl – Gřeš, Hudeček, Sikora – Obdržálek, Hlinka, Szturc – Káňa, Zdeněk, Kanko – Špaček, Jáchym, Nejezchleb

Hned první minuta utkání přinesla vyloučení domácího Radka Dudy. Poruba se tak natlačila před branku Benátek a zkoušela pozornost brankáře Žajdlíka. V jeden okamžik se dokonce dostal puk až do sítě, ale po poradě rozhodčích nakonec gól nebyl uznán.

Jen o chvíli později dostal Buchtela kotouč na opačnou stranu ledové plochy. Tam čekal Ondřej Chrtek, který přesně zamířil a v čase 3:40 překonal Frederika Foltána. Porubští se nicméně obdrženou brankou nenechali zaskočit a pokračovali v ofenzivním snažení. Šanci měli postupně Kanko, Sikora i Slavík. Benátky se ale v patnácté minutě dostaly do rychlého kontru a zvýšily svůj náskok. Autorem druhé branky byl Jiří Průžek. O necelé dvě minuty později navíc Průžek přidal po kvapném útoku další gól. První třetina tedy skončila rozdílem 3:0.

Benátky pokračovaly v krasojízdě i po přestávce. V čase 20:43 skončila v porubské síti další střela, tentokrát z hokejky Radka Dudy. Na to reagoval trenér Holaň střídáním brankářů, do klece zamířil Hynek Kůdela.

Jeho postřeh prověřili v krátkém sledu Jiruš, Wiencek, Duda a Průžek, ani jeden z nich ale nebyl úspěšný. V devětadvacáté minutě pak Poruba zavítala do útočného pásma. Marek Slavík našel Patrika Husáka a ten snížil na rozdíl tří branek. Ve zbytku periody se hra přelévala z jedné strany na druhou. Gól už si ale nikdo nepřipsal. Do kabin se šlo za stavu 4:1.

Do poslední třetiny vkročili lépe Ostravané. V čase 40:52, dvě vteřiny po uplynutí přesilové hry, se trefil Jan Káňa a snížil na rozdíl dvou gólů. Ve čtyřiačtyřicáté minutě mohl skórovat i Petr Obdržálek, kotouč ale pouze zazvonil o tyč. A štěstí neměl ani Roman Szturc, který pálil do boční sítě domácí klece. Dvě minuty před koncem pak vypálil do prázdné porubské brány Vojtěch Jiruš a zmařil i poslední ostravské naděje. V čase 59:25 následně dovršil výhru Benátek Vratislav Kunst a zvýšil na 6:2. RT TORAX tak zůstal bez bodu.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Hráli jsme proti těžkému soupeři. Dnes jsme odmakali poctivě celých šedesát minut. Máme tři body, kterých si vážíme. Klukům patří velké díky.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Začátek jsme měli dobrý. Myslím si, že v první minutě jsme dali regulérní branku, která nebyla uznána. Nevím proč... Nikdo mi to nevysvětlil. Pro nás je to dost krutý výsledek, avšak těžký direkt. Jeli jsme sem pro vítězství, avšak z každé střely v první třetině, kterou domácí vyslali na branku, padl gól. Náš gólman si dnes vybral hodně slabou chvilku, po čtvrtém gólu, skoro přes celé hřiště, jsme ho vystřídali. Za stavu 0:4 je těžké otočit výsledek skoro s každým soupeřem. Nicméně jsme se o to pokoušeli. První třetina nám ale nevyšla. Sestavu jsme stáhli na tři pětky, efekt se ale dostavil jen částečně. Měli jsme spoustu a spoustu šancí. V zakončení jsme byli ale plonkoví, nedostatečně důrazní v předbrankovém prostoru, taktéž před naší brankou, ale hlavně v útočném pásmu. Co z toho, že jsme měli padesát minut hru pod kontrolou v útočném pásmu, ale totálně jsme zklamali v koncovce i v přesilových hrách. Proto si dnes body neodvážíme.