Nájezdové prokletí je zpět na scéně, junioři vezou z Valašska jen bod

09.12.2018, René Chyla

Porubská juniorka šla díky přesnému zásahu Tomáše Husáka při přesilovce ve Valašském Meziříčí zaslouženě do vedení a jen milimetry několikrát chyběly, aby HC RT TORAX vedl o více než jednu branku. Trápení v produktivitě spojené s hororovou čtvrtminutou v závěru třetiny, kdy Bobři zápas otočili, ale nakonec poslalo Suchánkovy a Pavlačkovy svěřence do kabin s jednobrankovou ztrátou. Porubě se podařilo vyrovnat až po půl hodině hry, kdy se slova ujal Jiří Brodek. To ale bylo ze strany Ostravanů vše, ti mohli být navíc ještě za získaný bod velmi rádi, jelikož porubská obrana nechala v poslední minutě dvakrát zcela osamoceného Šimona Kuchaříka, proti kterému musel vytáhnout vynikající zákroky Marek Slíž. V nájezdech pak Porubští dvakrát vedli, ani to ale na výhru nestačilo, protože domácí vždy odpověděli a v šesté sérii se prosadil pouze Šimon Kuchařík, který nájezdy nakonec celé rozhodl.

Regionální liga juniorů - 9.kolo ne 9.12.14:15
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:2sn(2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Zemánek (Sviták), 19. Chytil (Kuchařík, Hanák) a rozhodující nájezd Kuchařík – 6. Husák (Bukowski), 45. Brodek (Morávek, Stodůlka). Rozhodčí: Goňa – Poláček, Kociňák. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:34 (8:14, 12:7, 12:13). Diváci: 56. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Postava – Brázdil, Vávra M., Kamas, Vávra R., Sviták, Houser – Kuchařík, Paroušek, Hanák, Siner E., Chytil, Zemánek, Andris, Cypris, Šánek
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Becher, Husák; Kroček, Topolanský; Zajíc, Krátký – Morávek, Bukowski, Žídek – Häring, Vavřík, Brodek – Benka-Rybár (od 25. Barčák), Stodůlka, Anlauf

Michal Postava (VAM) (34 střel, 32 zásahů, 2 góly, 94.12% úspěšnost)
Šimon Kuchařík (VAM) (1+1)
Marek Slíž (POR) (32 střel, 30 zásahů, 2 góly, 93.75% úspěšnost)

Poruba vládla první třetině, Husák měl na holi tři góly

Porubská juniorka začala ve Valašském Meziříčí aktivně a domácí celek neměl po většinu prvních desíti minut téměř žádnou šanci. V šesté minutě se Ostravané zaslouženě dostali do vedení, když Jakub Bukowski po vyhraném vhazování poslal kotouč na modrou čáru Tomáši Husákovi, který si nabruslil do výhodnější pozice a střelou na vzdálenější tyč poslal HC RT TORAX do vedení – 0:1. Tomáš Husák mohl o chvíli později přidat i druhý gól porubského týmu, z mezikruží ale pálil jen centimetry od pravé tyče a poté mu před prázdnou brankou nesedla nahrávka z pravé strany.

Převaha nestačila, Bobrům stačilo 15 sekund

Zlomová byla desátá minuta, v níž první pětka promarnila přečíslení dva na jednoho, a poté se Bobři už osmělili. Zatímco skákavá střela Jaromíra Cyprise mířila jen těsně mimo, Libor Kamas trefil z pravého kruhu tyč. Valašskému Meziříčí stačilo k obratu pouhých patnáct vteřin. V čase 17:50 tečoval střelu Matěje Svitáka před brankou Tomáš Zemánek, který zamířil pod břevno – 1:1. Zanedlouho porubská obrana selhala podruhé, domácí se zjevili před Markem Slížem v situaci dva na nikoho, vyměnili si puk a Filip Chytil už střílel do prázdné – 2:1.

Bobři zářili na začátku druhé třetiny, pak převzali režii hosté

Bobři vstoupili do druhé třetiny přesilovkou, v níž hodlali svůj hubený náskok navýšit. Porubská obrana ale pracovala naplno a střelce Valašského Meziříčí držela na uzdě. I přesto však Bobři tlačili a dlouhou dobu kombinovali ve svém útočném pásmu, ze kterého se HC RT TORAX nemohl vymanit ani dobré dvě minuty po skončení početní převahy domácích. Ve 29. minutě si Porubští vytvořili obrovskou šanci na vyrovnání, když Jan Anlauf připravil z rohu kluziště zadovkou tutovku pro Jonáše Barčáka, který si sjel mezi kruhy. Porubský útočník však v rozhodující chvíli nedokázal puk zvednout a adekvátně zakončit. Za čtyři minuty málem využili zmatku v domácím brankovišti Michal Morávek s Janem Žídkem, prvně jmenovaný ale trefil pouze Michala Postavu a rána druhého zase jen proletěla napříč brankovištěm.

Brodek srovnal, Kuchaříka zastavila tyč

Porubští hokejisté se dočkali zaslouženého vyrovnání až ve 45. minutě, kdy s na pravý kruh sjel Jiří Brodek a ranou pod víko nezklamal – 2:2. Zanedlouho pak Marek Slíž při rozehrávce namazal Šimonu Kuchaříkovi, ten byl ale nastálou situací natolik překvapen, že trefil ve stoprocentní šanci pouze tyč. Šimon Kuchařík se za pár minut objevil před porubskou brankou znovu zcela osamocený, Marek Slíž si jej ale tentokrát vychutnal. Závěr poslední třetiny patřil domácím Bobrům, další velkou šanci spálil před porubským brankářem Tomáš Hanák. Bobry hnala dopředu také přesilovka, v ní ale Porubští tlak ustáli a připravovali se na závěrečný nápor.

Kuchařík byl v závěru nezastavitelný, v nájezdech rozhodl

Ten však přišel spíše ze strany domácích, kteří byli pár sekund před koncem jen milimetry od rozhodnutí. Šimon Kuchařík však nejprve vyprášil jen lapačku Marka Slíže a poté z mezikruží pálil jen kousek vedle levé tyče. Zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž sice Poruba dvakrát vedla po trefách Jiřího Brodka a Daniela Häringa, Bobři ale vždy odpověděli, a tak vítěz nebyl znám ani po pěti sériích. Poté začalo Valašské Meziříčí, a jelikož Šimon Kuchařík uspěl ranou pod víko a Jiří Brodek ani nezakončil, radovali se domácí ze druhého bodu – 3:2.

Ostatní zápasy 9. kola

Šumperkvs.Český Těšínodloženo
Hodonínvs.Brno1:5
Opavavs.Kroměříž4:3

Tomáš Pařízek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Bylo to pohledné utkání z obou stran, hrálo se nahoru dolů. Obě mužstva hromadu šancí ještě neproměnila, nicméně remíza po základní hrací době je spravedlivá. Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodly až nájezdy, ty jsou už ale pouze loterií.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): První třetinu jsme hráli solidně, bruslili jsme, vytvářeli si šance. Tam byly ale také patrné hlavní nedostatky naší hry a těmi jsou produktivita a produktivita. Domácí prakticky ze dvou šancí dali dva góly a my za celou třetinu pouze jediný. Od druhé třetiny to byl už víceméně boj, oba týmy chtěly vyhrát, a podle toho také vypadala hra. Museli jsme sáhnout do sestavy, i přesto jsme ale stále selhávali přes územní převahu v koncovce. Zápas dospěl do nájezdů, ty jsou ale naší velkou slabinou. Valašské Meziříčí zaslouženě vyhrálo, jelikož mělo větší chuť po vítězství, což nám chybělo.