Na závěr soutěže junioři zvítězili v Uherském Hradišti, zajistili si tím ligovou účast i pro další sezonu

05.03.2011, Adam Bagar

K poslednímu zápasu sezony 2010/2011 se představili junioři na ledě předposledního Uherského Hradiště, kde potřebovali k jistotě záchrany získat alespoň bod. Slováckému celku vyšel výborně začátek, ve kterém si vypracoval dvoubrankový náskok, ještě v první tercii nepříliš pohledného mače však RT TORAX dokázal srovnat. V dalších dvou částech přidal tři branky a zvítězil, stejně jako v pátek, 6:3. Dvakrát opět skórovali střelci posledních týdnů Štefan Šimkovič a Radovan Vajda. Po šestém vítězství v řadě tak mohli svěřenci trenéra Jana Vavrečky začít slavit, druhou nejvyšší juniorskou soutěž si totiž zahrají také v následující hokejové sezoně!

1. liga juniorů - 42.kolo so 5.3.10:00
HC Uherské Hradiště
3:6(3:3, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Hrabec (Šimon, Kočí), 8. Hrabec (Lažek, Kočí), 11. Lažek (Měšťánek) - 10. Šimkovič (Barčák, Vidlák), 13. Vajda (Dusík), 14. Zuber (Šimkovič, Vidlák), 22. Šimkovič (Bystroň), 48. Bystroň (Mládenka, Kameníček), 50. Vajda (Barčák, Vidlák). Rozhodčí: Netopil - Goňa, Wesley. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 28:34 (9:12, 10:13, 9:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:6.
HC Uherské Hradiště: Machálek - Měšťánek, Lažek, Červenka, Fridrich, Trnavský, Chnoutek, Dvořák, Šimon, Kočí, Hrabec, Bříštěla, Vašík, Fládr.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Dusík, Mládenka, Špok, Ferenc, Svoboda, Hudeček - Peslar, Kameníček, Vajda - Bystroň, Šimkovič, Vidlák - Zuber, Barčák, Kurovský.

Po vlažném začátku převzalo aktivitu překvapivě Uherské Hradiště, které se rychle dočkalo odměny v podobě vedoucí trefy. Šimonovu střelu dorazil lahce za Hanuskova záda na hranici brankoviště operující kapitán Vojtěch Hrabec. V další šanci zazvonila tyč hostující klece po tvrdé střele Měšťánka.

RT TORAX působil jako Alenka v říši divů a logickým trestem byl druhý gól v Hanuskově síti. Vojtěch Hrabec působil nezastavitelným dojmem, zbavil se bránícího Ference, natlačil až před branku a po blafáku skóroval. Porubě pomohla až přesilová hra, ve které našel Barčák před brankou volného Štefana Šimkoviče a ten rychlou přízemní střelou snížil.

Jenže radost Porubským nevydržela ani minutu. Na druhé straně totiž domácí rovněž využili početní výhodu a v nepřehledné situaci před brankou doslova došťoural touš za brankovou čáru Jan Lažek. Brankové hody pokračovaly i nadále. Dusíkovu střelu dorazil za bezmocného Machálka Radovan Vajda a hosté byli opět v kontaktu.

O necelou minutu později se dokonce dočkali vyrovnání. Šimkovič za brankou vybojoval puk a z pozice v leže jej poslal šikovně před branku na zcela volného Vlastimila Zubera, který se trefil přesně do horní části branky. RT TORAX byl v těchto chvílích živějším týmem, ale skóre už se v první tercii neměnilo.

Hned v úvodu druhé periody hosté dokonali obrat. Štefan Šimkovič potvrdil svou chytrost a zpoza branky poslal kus černé pryže do nic netušícího gólmana, od kterého se odrazil za brankovou čáru. Vyrovnání mohlo přijít po stoprocentní šanci Kočího, ten měl před sebou úplně prázdnou klec, ale nakonec trefil jen lapačku nataženého Hanusky.

K vidění nebyl příliš pohledný zápas. O něco aktivnějším týmem byl přesto hostující tým. Navýšit vedení mohl Vajda, ale to by musel trefit poloodkrytou svatyni, nebo v oslabení unikající Vidlák, jenž trefil pouze gólmana. Na druhé straně se už Uherské Hradiště radovalo, ale rozhodčí Netopil v nepřehledné situaci kotouč za brankovou čárou neviděl.

Závěrečná dvacetiminutovka rovněž diváky ze sedadel zvedat nemohla. Trápení obou týmů totiž pokračovalo i nadále. Rozhodnutí přišlo po Mládenkově střele, kterou dorazil za Machálka Tomáš Bystroň. O dvě minuty později přidal šestou branku, v přesilové hře, přesnou střelou mezi betony Radovan Vajda.

Přidat další gól a tudíž i zkompletovat hattrick mohl Šimkovič, ale před Machálkem tentokrát neuspěl. Slovácký tým měl poté k dispozici dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ale ani v ní si příležitosti vytvořit nedokázal. Porubští tak udrželi své vedení 6:3 a získali tolik potřebné dva body, které jim zaručují účast v druhé nejvyšší juniorské soutěži i pro další sezonu.

Milan Kubík (HC Uherské Hradiště): Myslím si, že v první třetině jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme neudrželi vedení 3:1. Právě ty chyby, kdy se utkání lámalo, asi rozhodly. Myslím si, že v té první třetině jsme si utkání prohráli. Další dvě třetiny byly vcelku vyrovnané, ale pykali jsme za naše oslabení a zbytečné chyby.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba): V zápase bylo vidět, že bojujeme o holé přežití, na klucích byla znát nervozita. Mělo to za důsledek i průběh utkání, kdy jsme vlastně o dvě branky prohrávali. Až časem jsme se srovnali a v závěru již soupeře přehrávali. Byl to psychicky těžký zápas, ale pořád si myslím, že mužstvo má nějaký potenciál. S výkonem samozřejmě spokojený nejsem, ale kdo hrál baráže či jiná důležitá utkání, tak ví, že je to hlavně o bojovnosti, nasazení a srdíčku. Chtěl bych klukům moc za celosezonní práci poděkovat.