Na úvodní vítězství starší dorostenci v Brně nenavázali, prosadili se až v úplném závěru

04.10.2014, Gabriela Juříková

Po vydařeném utkání doma se Vsetínem, kdy porubští starší dorostenci získali premiérové body do tabulky, odjeli odehrát 10. kolo RAKO ELSD do Brna. Hostům absolutně nevyšel začátek a třetí branka během pěti minut donutila brankáře Marcela Škodu přepustit místo Sebastianu Bayerovi. Kometa jej poprvé překonala až v polovině druhé třetiny, kterou hosté prohráli taktéž 3:0. Gólman Slavíček byl pro porubské střelce nepřekonatelný. Dvě minuty po sedmé brance hostí, RT TORAX Poruba překonal střídajícího Krčka. Hrozivý výsledek zkorigoval brankou Jakuba Konvičky v oslabení a v přesilovce se, navíc poprvé v sezóně, prosadil Filip Boháč.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 10.kolo so 4.10.16:00
HC Kometa Brno
7:2(3:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Gotthard (Havránek), 2. Kratochvíl (Král), 5. Škvrně (Král, Ferda), 26. Havlát (Gotthard), 36. Škvrně (Heinrich), 40. Ferda (Trnka, Škvrně), 46. Heinrich (Škvrně, Trnka) – 48. Konvička (Irgl), 60. Boháč (Olšr, Horvát). Rozhodčí: Coufal – Klein, Linhart. Vyloučení: 8:7, navíc Gotthard a Lacomb (oba KOM) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 88. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 7:0, 7:2.
HC Kometa Brno: Slavíček (30. Krček) – Trnka, Vágner, Furch, Sedláček, Zukal, Král, Kratochvíl, Gotthard – Havlát, Heinrich, Hasoň, Mlynář, Čejka, Škvrně, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek. Trenéři: Marek Moskal, Aleš Křetínský.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (5. Bayer) – Olšr, Široký, Boháč, Prokeš, Prepsl – Csabala, Horvát, Šustala, Nardelli, Stach, Korec, Konvička, Malát, Irgl, Dang, Žídek, Holub.

Dorostenci se do utkání pustili se vší vervou. Již v úvodní minutě potrestal první oslabení Poruby Lukáš Gotthard, který napřáhl od modré čáry a jeho dělovku gólman hostů nemohl přes dobře clonící hráče vidět. Načež za třiačtyřicet vteřin lovil Škoda touš ze své brány podruhé. Z rychlého brejku se podařilo po nahrávce Filipa Krále skórovat Petru Kratochvílovi a ten tak naznačil, kdo bude v tomto utkání dominovat. Veleúspěšnou úvodní pětiminutovku završil ve hře čtyři na čtyři Marek Škvrně, který po další gólové nahrávce Krále vyhnal hostujícího gólmana Škodu ze své svatyně.

Gólový součet sice do konce třetiny již nenarostl, nicméně trestné minuty ano. Na brněnské straně padly dva osobní desetiminutové tresty, jako první se šel za katr posadit hráč, který otevřel skóre, Lukáš Gotthard. Tomu se nelíbil obdržený dvouminutový trest, což dal znát hlasitě najevo. Následně ledovou sprchou obdaroval hostujícího gólmana Eric Lacombe, u něhož rozhodčí usoudil, že by také potřeboval zchladit. Na psychice Komety ale oslabení žádné stopy nezanechala, a tak nastupovala do druhé třetiny s luxusním náskokem tří branek.

Ten se hned na začátku prostřední periody snažila navýšit, což se jí povedlo po pěti minutách hry. Konkrétně Robertu Havlátovi, kterého ke skórování vybídl nádhernou žabičkou před branku Gotthard. Následně zahrozila velkou šancí i Poruba, Csabalův střelecký úhel ale vytěsnil vyjetím domácí gólman Slavíček. Pak se znovu začala dostávat do tlaku Kometa, což vyvrcholilo gólem po početní výhodě domácích. Marek Škvrně zkompletoval bůra nádhernou ranou za záda Bayera.

Modrobílí ještě přidali ostravským hráčům gól do šatny, když Radim Ferda projevil svůj důraz před brankářem hostujícího celku. Brno tak svému soupeři nadělilo ve druhé třetině stejný počet branek jako v té první a do závěrečné dvacetiminutovky kráčela Kometa s prakticky rozhodnutým výsledkem.

I tak se ale musela poslední třetina odehrát, což mělo za následek kosmetickou úpravu skóre ze strany hostující Ostravy. Komeťáckou kanonádu zakončil v 46. minutě Aleš Heinrich a cifra vstřelených branek domácích se zastavila na konečném čísle sedm. Na 7:1 snížila Poruba po uspokojení střeleckých choutek domácích. Jakub Konvička skóroval po nahrávce Irgla ve vlastním oslabení a pokořil tak neprostupnou brněnskou obranu poprvé v zápase. I když již bylo rozhodnuto a nervy pracovali na obou stranách, žádná z potyček neměla delšího trvání. Závěrečného polevení ještě využil hostující Filip Boháč, který skóroval v přesilovce. Jeho gól dvanáct vteřin před koncem již nic nezměnil na tom, že Kometa přestřílela Porubu vysokým rozdílem pěti branek.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): Povedl se nám začátek zápasu, proměnili jsme přesilovku a dali rychlé góly. Výkon byl celkově slušný, byl tam pohyb, také dobré dobruslování. Zaslouženě se můžeme radovat z výhry.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Na utkání jsme se připravovali, věděli jsme, že Kometa má kvalitní kádr, a to se ukázalo. Lajdáckým přístupem jsme šli do první třetiny a udělali moc chyb. Za stavu 3:0 bylo prakticky po zápase. Hráče můžu pochválit jen za třetí třetinu, ale jsme si vědomi toho, že kvalita Komety je někde jinde.