Mladším dorostencům se v městském derby nedařilo. Od Vítkovic schytali velmi tvrdou lekci

21.10.2017, David Kubatík

V desátém kole ELIOD extraligy mladšího dorostu čekalo porubské mladíky městské derby. Tento zápas byl však na míle vzdálen tomu, který odehráli v prvním kole v Ostravar areně. Po nadějné první třetině, po které Porubští prohrávali "pouze" 0:2 totiž přišla třetina druhá, ve které se Vítkovičtí hokejisté trefili rovnou osmkrát. Třetí třetina se pak za stavu 0:10 dohrávala už jen z pouhopouhé povinnosti.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 10.kolo so 21.10.13:30
HC Vítkovice Ridera
0:12(0:2, 0:8, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Gebauer (Rajčan), 17. Krejsa (Brada, Tvrdý), 22. Brada (Krejsa, Tvrdý), 27. Cubo (Krška, Rajčan), 28. Ivan (Krška), 31. Krška (Ivan, Cubo), 33. Gebauer (Kocián, Rajčan), 38. Plánka (Pastor, Ivan), 38. Krejsa, 40. Kubík (Gebauer), 54. Schauer (Rajčan), 57. Krška (Pastor, Ivan). Rozhodčí: Hykel – Štefková, Klimek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 8:62. Průběh utkání: 0:12.
HC RT TORAX Poruba: Hurčík (31. Calábek) – Gelnar, Hlaváč, Machů, Macias, Bechný, Dobeš – Foldyna, Boguaj, Kotásek, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Spurný, Krčmarský
HC Vítkovice Ridera: Dolíška – Havlík, Kocián, Bystroň, Cubo, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Ivan, Krejsa, Schauer, Pastor, Krška, Rajčan, Brada, Kubík

Porubští do zápasu vstoupili bojovně s cílem udržet co nejdéle čisté konto. To se jim úspěšně dařilo až do času 14:17. To se totiž po přihrávkách Samuela Rajčana prosadil Jakub Gebauer a hosté se dostali do vedení. Druhý gól na sebe nenechal příliš dlouho čekat. Už po dvou minutách a sedmadvaceti vteřinách se totiž k puku po přihrávkách Tvrdého a Brady dostal Josef Krejsa, svým pohybem dokonale zmátl jak obránce, tak i Hurčíka a následně pěkně vymetl pavučinu u jeho levé tyče. Ve zbytku první třetiny se toho už příliš nestalo, a tak oba týmy zamířily do kabin za stavu 0:2. Za tohoto stavu ještě mohli porubští hráči cítit jakousi naději na vyrovnání, možná i na zvrat v zápase.

Pokud skutečně tyto pocity hráči Poruby měli, začátek druhé třetiny je musel přesvědčit o opaku. Už v čase 21:36 se totiž po přihrávkách Tvrdého a Krejsy potřetí prosadil Marek Brada. Domácí následně nedokázali využít přesilovku a hosté z Vítkovic znovu trestali. Nejdříve se v čase 26:36 po přihrávkách Rajčana a Kršky Ondřej Cubo, o minutu a pět vteřin později zase Ivan Ivan po přihrávce Kršky a nakonec v čase 30:16 Patrik Krška po přihrávkách Cuba a Ivana. To už byla poslední kapka pro brankáře Hurčíka, který to už nevydržel a odjel střídat. Místo něj se do branky postavil Petr Calábek. Ten však čisté konto udržel jen chvíli. Přesněji řečeno dvě minuty a třicet čtyři vteřin. Při vyloučení Kotáska se totiž po asistencích Rajčana a Kociána prosadil Jakub Gebauer - 0:7. Ani to však hostům nestačilo. Při další přesilovce rozjeli hosté kombinaci, při které puk putoval od holí Ivana a Pastora až k Filipu Plánkovi, který si s nabízenou šancí poradil.

Hned o dalších deset vteřin později se po svém sóle prosadil Filip Krejsa. Projel celým útočným pásmem, nasadil Calábkovi kličku a uklidil puk do prázdné branky. Hosté od tohoto okamžiku už začali vyhlížet onu bájnou desítku. Ono vyhlížení netrvalo moc dlouho. Po dvou minutách a jednadvaceti vteřinách se po přihrávce Gebauera do samostatného úniku dostal Martin Kubík, který zjevně ví, jak se v takovýchto situacích zachovat – 0:10!. Zbylých třicet devět vteřin se už odehrálo v poklidu. Všichni hráči už totiž věděli, že se třetí třetina odehraje už pouze z povinnosti.

A také, že se dohrávala. Porubští byli z velmi divoké třetí třetiny příliš otřeseni a Vítkovickým se naopak už do nějakých velkých akcí hnát nechtělo. I tak ale strávili skoro celou třetinu ve svém útočném pásmu. Gól ale vstřelili až v čase 53:16. Rajčan poslal pěknou přihrávku od pravého mantinelu, před brankou si puk zpracoval Jan Schauer a neomylně poslal puk za Calábkova záda – 0:11. Ani to však pro hosty nebyl úplný strop. V čase 56:52 se ještě po přihrávkách Ivana a Pastora prosadil Patrik Krška. Za posledních pár minut se už neudálo nic zajímavého.

Městské derby tak skončilo „demolicí“ porubského týmu v poměru 0:12. Nutno dodat, že absolutně zaslouženě. Šanci ke zlepšení budou mít mladí Porubané už ve čtvrtek 26. října na ledě týmu AZ Havířov.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Dnešní zápas se hodnotí velmi těžko. Dostali jsme tvrdou lekci od městského rivala. Přehrávali nás ve všech směrech a podle toho také vypadá výsledek. Když k tomu ještě přidám náš ustrašený výkon, nemohlo to dopadnout jinak.

Roman Ryšánek (HC Vítkovice Ridera): Z naší strany padlo hodně gólů. Kluky jsme po zápase pochválili za to, že k tomu zápasu přistoupili tak, jak jsme si přáli a na ledě neůsobili sobecky a nesoustředili se jen na své body, jak se to někdy v takovýchto zápasech stává.