Mladší dorostenci se postarali o další drama! Již po třetí v nadstavbě musely rozhodovat nájezdy

15.12.2016, Kateřina Juříková

Mladší dorost v bojích o udržení prozatím sbíral plný počet bodů pouze jednou, jednou nezískal body žádné a celkem 4x se o vítězi nerozhodlo v základní hrací době. V tomto zápase se opět proti sobě postavila Poruba s Přerovem. V prvním kole skupiny E rozhodly nájezdy a nejinak tomu bylo i v tomto utkání, které bylo velice napínavé a vyrovnané. První třetina skončila stavem 0:0 a již to začínalo vypadat, že tomu bude i v druhé části, ale domácí se nechali v půli druhé třetiny vyloučit za příliš mnoho hráčů na ledě a tuto přesilovku Zubři dokázali využít. Největší drama přišlo v závěrečné třetině, kdy nejprve TORAX dorovnal a posléze František Gajdoš proměnil trestné střílení. Domácí se dlouho z vedení neradovali, jelikož přišlo dorovnání opět v přesilové hře Přerova. Šedesát minut, ani pětiminutové prodloužení na vítěze neukázalo a na řadu musely přijít nájezdy. Poslední a jediný proměněný nájezd jel Daniel Stodůlka, který rozhodl utkání ve prospěch TORAXu.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 24.kolo čt 15.12.18:00
HC ZUBR Přerov
3:2sn(0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 43. Bořuta (Gajdoš, Stodůlka),50. Gajdoš (TS), 65. Stodůlka (SN) – 31. Ministr (Svozil), 51. Dvořáček (Indrák). Rozhodčí: Klapetek – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 6:6, navíc Kotásek (POR) a Barveníček (PRE) oba 5+OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 21:43. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Havlík, Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Gajdoš, Pitucha – Puchala, Foldyna, Kotásek, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti
HC ZUBR Přerov: Suchánek – Šabršula, Raška, Vohrabal, Svozil, Hlaváč, Zeman, Gréč, Ministr, Krupa, Šimanský, Indrák, Barveníček, Kleniar, Dvořáček, Hanák, Tarnoczy, Štědrý

To, že bude utkání vyhrocené, bylo jasné již před tímto zápasem. Poruba totiž již dvakrát v této sezóně zdolala Přerov, který nerad prohrává a svým soupeřům se snaží vždy nějakým způsobem okořenit utkání. Koření si Zubři přivezli i tentokrát a to v podobě neskutečné energie, jakou od počátku první třetiny ukázali. Ihned po vhození úvodního buly se hosté vydali směrem k Mokrému a pořádně ho potrápili. Porubská obrana měla co dělat, aby se takovéto vpády již neopakovaly a mnohdy jejich zásahy hraničily s mírou tolerance.

Ale i brankář hostí Suchánek neměl o zábavu před svou klecí nouzi. Porubě se také dařilo dostávat se do útoku a měla i dvě nabídnuté přesilovky, ve kterých dokázala vydržet v útočném pásmu dost dlouho na to, aby zubrům ukázala, že i ona umí svého soupeře potrápit. Nejtěžším momentem domácího celku bylo, když na 4 minuty přišla o svého kapitána. František Gajdoš neudržel nervy na uzdě a nechal se vyloučit za dva prohřešky – 2 minuty za hrubost a dvě za krosček (jeden z trestů běžel souběžně s trestem hráče hostí, takže domácí byli oslabeni pouze 2 minuty – pozn.red.). Přerov také nedokázal využít nabídnutou přesilovku a až do konce úvodní části se spolu s Porubou o kotouč jen přetahoval převážně ve středním pásmu či u mantinelů.

Druhá třetina nabídla spoustu zvratů nejen pro oba týmy, ale zřejmě také pro sudí. Ti museli v této třetině ustát nejen pokřiky přerovských fanoušků na vedení utkání, ale i několikrát musel hlavní rozhodčí navštívit trenéra hostů a probrat s ním pár sporných momentů. Vzhledem k tomu, jak bylo utkání rychlé a jak oba soupeři po sobě jeli, bylo velmi složité zachytit všechny momenty – ať už se jednalo o fauly, či vyhozenou klec z osy.

Poruba se v této třetině tlačila stále kupředu a některé momenty byly velice pěkné, ovšem brankou neskončily. Husákovi se několikrát podařilo přebruslit celé kluziště, Fabianczyk se snažil být vždy na správném místě před Suchánkem a byl připraven na přihrávku; a několikrát se pokusil skórovat i Bořuta, mladičký Kotásek či kapitán Gajdoš.

Poruba si špatně v 30. minutě hlídala střídání a na ledě se ocitlo daleko více hráčů, než je povoleno. Přerov tak získal výhodu v podobě druhé přesilové hry a nyní ji i dokázal využít. Tlak na bránu byl velký a s pukem si hosté moc nehráli. Jakmile to bylo možné, využil nepozornosti Daniel Ministr a poslal svůj tým do vedení. Jak již bylo zmíněno výše, domácí se pokoušeli stav zvrátit různými akcemi, ale do konce první třetiny se jim to nepodařilo.

Domácí vlétli do poslední třetiny jako tajfun. Jejich odhodlání zvítězit bylo velmi silné a jako vždy dokázali v poslední třetině celé utkání otočit o 180°. Svou bojovností během prvních dvou minut třetí třetiny dokázali stav dorovnat po parádní akci. Poruba se usadila v útočném pásmu a po nahrávce Stodůlky na Gajdoše, který vypálil na bránu, se podařilo tečovat kotouč za Suchánkova záda Richardu Bořutovi. Neustále se poté hrálo střídavě před Suchánkem a před Mokrým a oba tak museli být ve střehu. Poruba navíc ve 48. minutě přišla o Alexe Kotáska, který si vysloužil za podražení, které bylo cílené a málem až likvidační, 5+ KO.

František Gajdoš v polovině třetiny najížděl na přerovskou bránu, ale byl faulován sekáním ze strany Hlaváče. Jelikož byl Gajdoš ve výhodné střelecké pozici, bylo za tento faul nařízeno trestné střílení, které domácí kapitán proměnil. Vedení Porubě nevydrželo a o několik málo minut později Mokrý inkasoval druhou branku. O gól se postaral Dominik Dvořáček, jež tečoval odražený kotouč mezi gólmanovy betony. Ačkoliv se obě mužstva snažila, do konce utkání branka nepadla, a tak muselo přijít na řadu prodloužení, do kterého domácí ještě na 11 vteřin vstupovali v oslabení.

V prodloužení se také vylučovalo do konce utkání, ale tentokrát na straně Přerova, když Barveníček poslal kledu Bořutu nevybíravým způsobem. Porubský bek poté v doprovodu lékaře odjel na střídačku, zápas ovšem dohrál. Pět minut nastaveného času také nestačilo a utkání tak musely rozhodnout nájezdy. Ty odstartovali hosté. Stanislav Svozil, Daniel Indrák ani Dominik Dvořáček ovšem nedokázali Mokrého přelstít. Taktéž na tom byli František Gajdoš a Richard Bořuta. Poslední nájezd série, který jel Daniel Stodůlka, utkání rozhodl. Domácí se tak opět postarali o pořádný rozruch s dramatickým koncem.