Mladší dorostenci se pokoušeli zkrotit Havířov, odvážejí si remízu

25.08.2016, Soňa Molatová

Úvod utkání sice nabídl především na straně domácích několik zajímavých střel, ale porubský gólman Mokrý si je vždy dokázal pohlídat. Nedobytným hradem se v první třetině stala také kasa domácích, do které zavítal puk až chvíli před koncem druhé třetiny zásluhou Richarda Bořuty, který tak otevřel skóre utkání s vyrovnaným výsledkem.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. čt 25.8.11:15
3:3
Branky a nahrávky: 49. Backa (Dabrowski), 51. Dufek (Grygar), 57. Backa (Grygar)– 36. Bořuta (Boniatti, Fojtík), 48. Anlauf (Bořuta), 56. Anlauf. Rozhodčí: Kuchař, Sobaniec. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3
AZ Heimstaden Havířov: Šembera (40. Stuchlík) – Hrček, Koubek, Macurák Frančiak, Dabrowski, Thiel, Grygar, Zelinski, Pindel, Čienciala, Wawrczkiewicz, Tomeček, Byčkov, Dufek, Backa, Stromko, Revaj, Přeček, Čempel, Čipera
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Machů, Pitucha, Husák, Becher, Krátký, Hranický, Fabianczyk, Anlauf, Haring, Bochnak, Stebel, Bořuta, Fojtík, Barčak, Pavlík, Boniatti

Přesto, že v první třetině atraktivní střely nechyběly, úvodní dvacetiminutovka byla ryze bezbranková. Na první vstřelený gól si museli diváci počkat až do 36. minuty, kdy Šemberu šikovně prostřelil Richard Bořuta.

Po začátku poslední třetiny se chvíli zdálo, že hosté zvítězí nad domácím celkem fotbalovým výsledkem. To nakonec vyvrátil svou střelou na Stuchlíkovy betony Jan Anlauf. Bleskovou odpověď však vzápětí sestrojil Backa, kterému se po čtyřiceti devíti minutách povedlo propašovat puk za Mokrého záda. Krátce na to dokázal Dufek využít přesilovku a svou střelou do kasy hostů srovnal stav utkání.

Čtyři minuty před koncem utkání vzdoroval domácím svou ránou Jan Anlauf, jenž utekl havířovské obraně a poslal kotouč do svatyně domácího týmu. Minutu poté skóroval opět Backa a zachránil tak svůj tým od prohry.