Mladší dorostenci poprvé zvítězili. Po vítězství nad Warrior Brno si připsali do tabulky první tři body

07.10.2017, David Kubatík

V rámci sedmého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu došlo v porubské RT TORAX ARENĚ k souboji celků, kterým se dosud příliš nedařilo. Domácí Porubané měli jedinečnou možnost se bodově dotáhnout na svého dnešního soupeře. A povedlo se. Po nervydrásajícím souboji plném obratů a následné výhře 4:3 svou velkou možnost Porubští využili.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 7.kolo so 7.10.13:30
HCM Warriors Brno
4:3(2:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Kotásek (Machů), 11. Fojtík (Dobeš), 51. Halata (Kotásek, Machů), 59. Foldyna – 30. Mrkvica (Schweitzer), 36. Kuchař (Marčík, Šebo), 43. Mrkvica (Snášel, Kučera). Rozhodčí: Beránek – Tomis, Carbol. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Gelnar, Hlaváč, Machů. Macias Kac., Bechný, Dobeš – Foldyna, Boguaj,Kotásek, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Spurný, Macias Kr., Krčmarský
HCM Warriors Brno: Šebo – Fojt, Mrkvica, Kopřiva, Hykl, Ludvík, Mahdal – Kuchař, Ambrož, Hrstka, Schweitzer, Kučera, Marčík, Orsech, Snášel, Novotný, Heinrich

Už od prvních vteřin bylo jasné, že v tomto utkání nebude k vidění příliš hokejové krásy. Oběma celkům totiž šlo o hodně a nervozita se dostavila na hokejky všech zúčastněných. To však neznamená, že by se v zápase žádné hezké akce neobjevily. První z nich nastala už v čase 2:35. To se totiž dostal ve středním pásmu k puku Alex Kotásek, který následně ujel všem obráncům a pěknou kličkou ošálil Šeba v brněnské brance. Tato branka domácí přece jen trochu uklidnila. Hráli od té doby lépe a dostávali se i do šancí. Jednu z nich také dokázali využít. V čase 10:46, v signalizované výhodě, převzal po asistenci Zdeňka Dobeše puk ve středním pásmu Filip Fojtík, ujel všem a následně vymíchal i bezmocného Šeba. V osmnácté minutě se v další velké šanci ocitl Alex Kotásek, který ujížděl sám na Šeba. Ten však zachoval chladnou hlavu a se situací si poradil. Po první třetině tedy do šaten odcházeli veseleji domácí.

Do druhé třetiny nastoupili domácí ještě s dvaačtyřiceti vteřinami početní převahy. S nabízenou výhodou si ale vůbec neporadili a bez jediné větší šance šli hosté do plného počtu. To samé platilo i o následné početní převaze, která dopadla podobně. Naštěstí pro Porubské si s nabízenou početní výhodou „poradili“ podobně i hosté. Ve dvacáté deváté minutě už mohl být rozdíl ve skóre třígólový. Z pravé strany přihrával Kotásek na Fojtíka, kterému utekl gól jen o centimetry. Jelikož domácí své šance neproměnili, přišli na řadu hosté. V čase 29:43 se ve skrumáži před porubskou brankou nejlépe zorientoval Jiří Mrkvica a snížil na 2:1. V čase 30:11 dostal trest 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku Alex Kotásek. Přesilovku hosté ještě nevyužili, ale získali v ní tlak. Onen tlak se jim poté podařilo využít v čase 35:15, když se po přihrávce Marčíka prosadil Tadeáš Kuchař. A začínalo se znovu od nuly. Ke konci prostřední periody se ještě hosté pokoušeli o jakýsi tlak. V cestě jim však nejvíce stála jejich vlastní neschopnost.

Brňané do třetí třetiny vlétli zostra a už v čase 42:30 se radovali z otočení skóre. Jiří Mrkvica totiž po přihrávkách Lukáše Kučery a Martina Snášela vypálil přesně. Nutno ovšem dodat, že toho Hurčík v porubské brance příliš neviděl. Těsně před ním zrovna v tu chvíli probíhal souboj mezi jeho vlastním obráncem a útočníkem soupeře. Porubští ale zbraně ještě nesložili. Ve čtyřicáté osmé minutě ještě Filip Fojtík zklamal, když neproměnil samostatný únik na Šebu. Hned na to, v čase 50:33 ale hráli domácí přesilovku a v té se prosadil Matěj Halata, který dorazil bombu Alexe Kotáska. Druhou asistenci si při tomto gólu připsal Tomáš Machů. Následně hra z obou stran ztratila na aktivitě a vypadalo to, že se blíží prodloužení. Na to se však očividně nechtělo čekat Alexi Foldynovi, který v čase 58:48 nádherně obkroužil celým útočným pásmem a pak našel místo přesně mezi Šebovými betony – 4:3!

Zaskočeným hráčům Brna se už na tento vývoj nepodařilo najít odpověď, a tak si Porubští připsali první tři body v sezóně, které zároveň byly i jejich prvními body vůbec. V tabulce se tak Porubští na svého dnešního soupeře bodově dotáhli.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Toto utkání pro nás bylo hodně důležité v tom ohledu, že jsme měli nula bodů a byli jsme poslední. Soupeř a Vsetín před námi byli o tři body, takže kdybychom prohráli, tak nám odskočí o další tři. Kluci začali dobře – vedli jsme po deseti minutách 2:0. Po první třetině jsme jim řekli, že hrajou výborně, že chceme dodržovat stanovenou taktiku, ale bohužel ve druhé třetiny máme slabší. Buď je to tím, že nestíháme vystřídat, protože to mají obránci daleko. Soupeř se na nás vlastně dotáhl a potom jsem dostali na 2:3. Dokázali jsme ale otočit, proto bych chtěl za předvedený výkon poděkovat. Tři body jsou pro nás výborné a já doufám, že budeme přidávat další.

Petr Kolečkář (HCM Warrior Brno): My jsme ztratili utkání úplně zbytečně svými hrubými individuálními chybami, které nás sráží ve všech dosavadních zápasech. Pokud se z toho nepoučíme, nezačneme opravdu hrát jednoduše, nestrčíme si ta svá ega za klobouk a nezačneme do mrtě plnit jednotlivé úkoly, které hráči mají, tak se nikam neposuneme a budeme mít ohromné problémy se záchranou soutěže.