Mladší dorostenci nedokázali Třinci vzdorovat, Hurčík pochytal osmatřicet střel

14.10.2017, Gabriela Juříková

Po týdenním zápasovém volnu se mladší dorostenci Poruby představili opět na domácím ledě. Hostili Třinec, kterému se v soutěži nedaří tak, jak by si asi představoval, ale přesto byl favoritem utkání 9. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu. Na ledě Oceláři Porubské skoro k ničemu nepustili a trpělivou hrou si došli pro tři body. Domácí vyslali na branku totiž jen osm střel oproti čtyřiačtyřiceti, kterým musel čelit Matej Hurčík. Inkasoval jen šestkrát.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 9.kolo so 14.10.15:00
HC Oceláři Třinec
0:6(0:2, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Kašpárek (Chovaniak), 14. Wardas (Jurzyca), 26. Petrovský (Kyselý), 37. Wardas (Jurzyca), 40. Ramík (Kašpárek), 41. Králík. Rozhodčí: Cabák – Hanzlík, Rožánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 8:44. Průběh utkání: 0:6.
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Hlaváč, Machů, Dobeš, Gelnar, Macias Kac., Grendziok, Elbl – Foldyna, Bukovjan, Boguaj, Kotásek, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Spurný, Macias Krz., Krčmarský
HC Oceláři Třinec: Halouzka – Cienciala S., Hrůzek, Kyselý, Mituchovič, Chovaniak, Cienciala F. – Procházka, Králík, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramík

Jen krátce byla ze hry cítit opatrnost na obou stranách, ale jakmile Oceláři vycítili, že mají Porubští až moc velký respekt a tak trochu strach, začali ledu vládnout a od šesté minuty i gólem Alexandra Kašpárka v přesilovce vést. Druhou početní výhodu hosté nevyužili, ale v druhé půli třetiny dokázali Oceláři zhodnotit několikaminutový tlak a Tommy Wardas zařídil dvoubrankové vedení. Domácí se do své útočné třetiny taky dostávali, jenže Halouzku vyrušili z rozjímání jen sporadicky, resp. jen dvakrát.

Po přestávce se domácí chvíli snažili hrát svůj hokej, ale gólově to nepotvrdili. Oceláři si hráli dál to své a trpělivě čekali na šance, které přišly ve 24., 36. a 40. minutě. Servác Petrovický získal pro Třinec třígólové vedení, Alexandr Wardas se trefil podruhé v utkání při hře čtyři na čtyři a v posledních vteřinách druhé periody, kdy to vypadalo už jen na dohrání třetiny, se z vyhraného buly zrodila pátá třinecká branka v podání Michal Ramíka. Domácím nevycházelo absolutně nic. Nahrávky neměly adresáta, vyhazování kotouče z pásma bylo neagresivní a bojovnost se s časem úplně vytratila.

Po druhé výměně stran se již v první minutě Oceláři radovali z gólu, když kapitán Lukáš Králík nachytal porubského gólmana. Lehká daleká střela byla, jak se později ukázalo, posledním gólovým počinem Třince. Pak už domácí nedopustili další inkasování. Všechny síly vrhli do obrany. K Halouzkovi se ale přeci jen taky dostali a pokusili se jej připravit o čisté konto. Jenže buď zasáhl nějaký obránce, nebo si se samostatným únikem soupeře poradil gólman sám.
Hosté dovedli utkání do vítězného konce a Porubští museli skousnout prohru 0:6.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Dneska byl Třinec ve všem lepší. Někdo v kabině řekl, že to bylo bago. Položili jsme tedy otázku: "Co udělali proto, aby to bago nebylo." My jsme postrádali bojovnost, důraz, dohrávání hráčů a hlavně při ztrátě kotouče chuť jej opět získat. Kluci mají zbytečný respekt, možná strach, ale takhle se hokej hrát nedá. Musíme hru zjednodušit. nemáme tým na to, abychom hráli kombinační hokej. Čekají nás těžké zápasy a doufám, že se do dne, kdy budeme hrát se Vsetínem, dáme nějak dohromady a zabojujeme o další body.