Mladší dorostenci jedou stále na vítězné vlně. Šest z devíti branek dal Marek Havránek!

14.02.2016, Kateřina Juříková

Hokejová sezona se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Mladší dorostence ovšem na rozdíl od starších nemusí trápit výsledková tabulka. Porubští mladíci totiž stále jedou na vítězné vlně a okupují tedy první pozici ve své tabulce o postup do extraligy. Toto utkání sehrála Poruba proti Černým vlkům, kteří jsou jak s Kopřivnice, tak z Rožnova. Domácí již od prvních chvil určovali tempo hry a gólman hostí tak měl co dělat aby kotouč držel dál od brankové čáry. Bohužel v první třetině podlehl Daniel Morys pětkrát a v dalších dvou třetinách dali domácí ještě celkem čtyři góly. Nejexcelentnější výkon podal i bez svého parťáka Vojtěcha Střondaly, který je nyní na turnaji ve Švédsku, Marek Havránek. Porubský útočník dal v zápase dva hattricky a na jednu branku také nahrál! Černí vlci podlehli Porubě 9:1. Pouhou jednu branku se podařilo vstřelit Danielu Zajíci.

ELIOD liga mladšího dorostu - 30.kolo ne 14.2.10:00
HC Černí Vlci
9:1(5:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Havránek (Wawrzkiewicz), 9. Žídek (Wawrzkiewicz), 11. Havránek (Wawrzkievicz), 14. Havránek (Žídek), 15. Vojtášek (Anlauf), 29. Havránek, 38. Wawrzkiewicz (Havránek, Žídek), 53. Havránek (Bochnak, Žídek), 58. Havránek (Žídek, Nagy) – 28. Zajíc (Vavrečka). Rozhodčí: Šeděnka – Vaculík, Šimůnek. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 9:1.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Becher, Šolc, Kroček, Husák, Nagy, Krátký, Pitucha, Wawrzkiewicz, Vojtášek, Žídek, Havránek, Zicháček, Puchala, Anlauf, Bochnak, Šimek, Benka-Rybár, Boniatti
HC Černí Vlci: Morys – Solanský, Fojtášek, Vrána, Němec, Fojtík, Mituchovič, Kotala, Vavrečka, Žídek, Pernický, Buršik, Janík, Najzar, Zajíc

První třetina byla pro domácí tým velice plodná. Již od šesté minuty vedla Poruba po střele Marka Havránka 1:0. Porubští se drali dopředu a Černí vlci neměli moc šancí na únik. Když se na led opět dostala Havránkova pětka, skóroval Jan Žídek a o další dvě minuty později stejná lajna a opět s gólem, o který se přičinil znovu kapitán Marek Havránek.

Sotva se stačili Černí vlci oklepat s předchozích branek, dostali další a od koho jiného než od nejsilnější pětky porubského dorostu. A na světě byl první hattrick Marka Havránka. Morys se snažil domácí držet dál od brankové čáry, a občas i musel být odpískán pohyb útočícího hráče v brankovišti, ovšem pět minut před koncem první části skóroval ještě Tomáš Vojtášek.

Druhá třetina byla na branky chudší, ale vlci dokázali vystrčit své drápky a pořádně zabojovat. Mrázka nejedenou potrápili. Porubská obrana ovšem dopustila, aby hosté vstřelili svou první a jedinou branku v osmé minutě druhé třetiny. Daniel Zajíc sice nebyl v moc dobré střelecké pozici, ale i tak se mu podařilo puk dostat do okrytého rohu v brankovišti. Porubský brankář v brankovišti zůstal jak opařený a musel tedy lovit kotouč zpoza svých zad, naštěstí pro něj ale pouze jednou.

Domácí se ze své chyby vyčinili vzápětí, když opět hosté atakovali jejich klec. Marek Havránek ukořistil kotouč a okamžitě startoval na Moryse. Černí vlci se jej snažili dojet, ale neúspěšně. Ve druhé třetině skóroval takéMateusz Wawrzkiewicz, jež se spolupodílel i na gólech z první třetiny.

Závěrečná část utkání patřila jen a jen domácím, i když výpady byly i na straně hostů, ovšem převážně se hra zdržovala právě před klecí Černých vlků. V první půli třetí třetiny skóroval dvakrát Marek Havránek. Domácí se ještě pokoušeli využít šancí i ve druhé půli poslední třetiny, ale Morys byl již obezřetnější a i jeho obránci více aktivní. Dokonce i tlačenice před brankovištěm zvládl vlčí gólman dobře. Přesto devět branek již padlo a pouhopouhá jedna branka vlků na vítězství nestačila. Poruba si tedy opět dokázala poradit se svým soupeřem a další výhra jen upevnila její postavení v tabulce.