Mladší dorostenci fotbalovým výsledkem porazili Brno, důležité tři body trefil Jan Bernát

14.02.2013, Adam Bagar

Po dlouhé přestávce se opět rozjela nejvyšší soutěž mladších dorostenců. Poruba na domácí půdě přivítala brněnský Warrior, se kterým v sezóně dokázala sehrát vyrovnaná utkání. Z obou stran opatrné klání příliš zajímavých momentů nenabídlo. Po mdlé první třetině se ve stejném duchu pokračovalo i v prostřední dvacetiminutovce. Přesto se v polovině utkání dočkal RT TORAX vedoucí trefy, když se z dorážky prosadil Jan Bernát. Na další gól pak diváci čekali marně a hostům nepomohla k vyrovnání ani závěrečná hra bez brankáře. Poruba tak po fotbalovém výsledku 1:0 získala další cenné tři body. Klára Peslarová si na konto připsala třetí vychytanou nulu v sezóně.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 28.kolo čt 14.2.18:00
HCM Warriors Brno
1:0(0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Bernát (Široký). Rozhodčí: Janda T. – Cirkl, Bala. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 18:19. Průběh utkání: 1:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová – Pažický, Boháč, Šustala, Široký, Šípek, Dlouhý – Bialoň, Dohnal, Csabala, Novák, Konečný, Stach, Veselý, Konvička, Bernát.
HCM Warriors Brno: Gerža – Petrla, Zelinka, Kuntoš, Svoboda, Tondl, Kůst, Hussein, Jarolím, Lecián, Neusser, Dvořák, Roubal, Haman, Hladký, Paulík, Lainka, Vágner.

Kdo dorazil na porubský zimní stadion s půlhodinovým zpožděním, nemusel vůbec zoufat. První třetina totiž přinesla minimum střeleckých pokusů a oba gólmani tak byli naprosto bez práce. K otevření skóre nevedly ani tři přesilové hry a tak nebylo žádným překvapením, že se šlo do šaten za bezbrankového stavu. První dvacetiminutovka navíc trvala pouhých třiadvacet minut.

Ve druhé periodě se obrázek hry příliš nezměnil. Šancí bylo nadále jako šafránu. Za zmínku stojí snad jen přesilovkové pokusy porubského Csabaly a brněnského Tondla. Až v polovině duelu se hrstka diváků dočkala úvodní trefy. Širokého střelu Gerža pouze vyrazil před sebe, kde operoval Jan Bernát. Ten měl již lehkou úlohu poslat puk za ležícího gólmana. V závěru třetiny napálil Dlouhý jen tyč a Poruba šla do kabiny s hubeným vedením.

V závěrečné třetině se očekával brněnský tlak, ale ten stále nepřicházel. Pokusy Warrioru byly spíše propagačního rázu a Klára Peslarová s nimi nemohla mít problém. Naopak rozhodnutí měl na holi Široký, ten se sice šikovně uvolnil, ale z mezikruží zamířil přesně do připraveného Gerži. V závěru sice hosté vyzkoušeli hru bez brankáře, ale ani ta ke srovnání nevedla. Poruba si tak po fotbalovém výsledku 1:0 připsala do tabulky důležité tři body.

Ostatní zápasy 28. kola ELMD – sk. Východ:

SHKm Hodonín – HC Oceláři Třinec 3 : 7
HC Slezan Opava – HC Vítkovice Steel 3 : 5
VHK Vsetín – HC PSG Zlín 2 : 6
HC AZ Havířov 2010 – HC Olomouc 3 : 2 sn.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): V první třetině jsme hráli hodně ustrašeně a málo jsme se tlačili do útoku. Soupeř se tím dostal mírně do tlaku, ale pak se hra vyrovnala. Bylo to jen o tom, kdo dá gól. Nakonec se nám podařilo vstřelit branku a měli jsme tam pak i několik přesilových her, které jsme nezahráli špatně, ale nevyužili jsme je. Byl to velký boj, kromě dvou přečíslení se soupeř nedostal do vyložených šancí. Když nedáte gól, tak nemůžete vyhrát. Příliš pohledné utkání to nebylo. Kluci odevzdali maximum a musím pochválit především Kláru Peslarovou, která byla pilířem úspěchu. Jsou to pro nás velmi cenné tři body.