Mladší dorostenci dostali tvrdou lekci od Přerova

24.09.2017, David Kubatík

Ve čtvrtém kole Eliod extraligy mladšího dorostu nastoupili mladší dorostenci HC RT TORAX Poruba proti stejně starým borcům z Přerova. Už od začátku bylo ale jasné, kdo bude v zápase pánem. Porubští prohrávali po první třetině už 1:6 a zápas se pro ně změnil v boj o co nejméně inkasovaných gólů. Ani to se jim však příliš nepodařilo a nakonec schytali debakl v poměru 2:14.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 4.kolo ne 24.9.13:30
HC ZUBR Přerov
2:14(1:6, 1:3, 0:5)
Branky a nahrávky: 17. Spurný (Fojtík), 36. Fojtík (Machů) – 3. Hanák, 7. Ryšavý (Tarnoczy), 12. Ryšavý (Ministr), 14. Kleniar (Fencl), 15. Jobánek (Fencl), 17. Kuncek (Fencl), 23. Kuncek (Svozil), 34. Svozil (Ryšavý, Tarnoczy), 39. Ryšavý (Holík) . Rozhodčí: Cabák – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 12:68. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8, 2:8, 2:14 .
HC RT TORAX Poruba: Münch (Hurčík) – Elbl, Gelnar, Hlaváč, Machů, Macias Ka., Bechný, Dobeš – Foldyna, Bukovjan, Boguaj, Fojtík, Halata, Pavlík, Spurný, Macias Kr., Krčmarský
HC ZUBR Přerov: Suchánek (Postava) – Raška, Svozil, Holík, Zeman – Kolařík, Ministr, Ryšavý, Fencl, Petr, Kleniar, Kuncek, Hanák, Tarnoczy, Jobánek, Šilhavý

Už od prvního vhazování bylo jasné, že to nebudou mít Porubští vůbec snadné. A také že neměli. Hosté se poprvé prosadili už v čase 2:48. K puku se v útočném pásmu dostal při přesilovce Patrik Kleniar a se štěstím protlačil puk pod Hurčíkovými betony. V čase 5:55 se hosté radovali podruhé, dlouho jim to ale nevydrželo. Rozhodčí totiž viděli hru vysokou holí a jejich gól neuznali. To ale Přerovské mrzelo pouhých 41 vteřin. Přesně tolik času trvalo, než vstřelili druhý regulérní gól. Po přihrávce Patrika Tarnoczyho se trefil Martin Ryšavý. Síť za Hurčíkem se znovu napnula v čase 11:34, když se po přihrávce od Ministra zpoza branky prosadil znovu Martin Ryšavý. Za další minutu a 26 vteřin se po přihrávce Fencla na sólo přes celé hřiště vydal Patrik Kleniar. Prokličkoval celou obranou, oklamal brankáře a zvýšil už na 0:4. A to nebylo ani zdaleka vše. Hned za dalších 48 vteřin předvedli hezkou akci Jan Fencl a zakončující Jonáš Jobánek. Za minutu a 36 vteřin se konečně první branky dočkali i domácí. Fojtík přihrál do mezikruží Adamu Spurnému, který doslova propálil Suchánka v brance hostů. Radost domácím vydržela celých 17 vteřin. Fencl totiž přihrál zprava na Lukáše Kuncka, který přidal už šestý gól hostů.

Druhá třetina už sice nebyla tak gólově bohatá jako ta první, obrazem hry se jí ale velice podobala. Už v čase 22:52 se prosadil Lukáš Kuncek, který se po Svozilově přihrávce pustil do samostatného úniku a v zakončení neselhal. Následně jsme mohli sledovat nejdelší úsek bez vstřeleného gólu. Přesně 11 minut a 4 vteřiny. Po uplynutí této lhůty úspěšně zakončil akci Tarnoczyho a Ryšavého Stanislav Svozil – 1:8. V čase 35:16 pykali hosté za příliš mnoho hráčů na ledě. Hned za sedm vteřin dokázali domácí nabízenou výhodu využít. Po přihrávce Machů se trefil Filip Fojtík. Hned na to šli hosté znovu do čtyř kvůli špatnému střídání. A děly se věci! Očekávaný tlak Poruby nepřišel. Iniciativy se místo nich chytli hosté a i ve čtyřech několikrát prozkoušeli reflexy Hurčíka. Těsně po vyrovnání sil na ledě udeřili hosté podeváté. Ve středním pásmu nahrál Holík Martinu Ryšavému, který ujel všem obráncům, nasadil kličku Hurčíkovi a stanovil tak výsledek po dvou třetinách na hrozivých 2:9.

Do poslední periody už nastoupili domácí hráči naprosto odevzdaně. O tom vypovídá také fakt, že ji skoro celou strávili před svým brankářem. Onu pověstnou desítku hosté završili v čase 46:25. Akci Patrika Kleniara a Stanislava Svozila zakončil parádní ranou Radim Kolařík. Ani docílení této hranice však nebyl pro hosty strop. Hned za minutu a 40 vteřin tečoval Jan Fencl Kunckovu přihrávku a bylo to už o devět gólů. V čase 52:40 pak projel Martin Ryšavý přes celé hřiště a zakončil – 2:12. Když už to vypadalo, že utkání tímto výsledkem i skončí, vstřelili hosté naprosto odevzdaným domácím další dva slepené góly. V čase 57:00 zužitkoval samostatný únik Tomáš Hanák a o 10 vteřin později ten samý hráč vyhrál buly, vyslal do úniku Patrika Kleniara a ten přidal čtrnáctý gól svého celku. Tímto výsledkem pak už zápas i skončil.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Po takovém výsledku se utkání hodnotí špatně. Myslel jsem si, že bylo pro nás nejhorší utkání s Havířovem. Ukázalo se však, že to může být ještě mnohem horší. V tomto zápase jsme dali do branky poprvé velmi talentovaného brankáře Hurčíka, kterého musíme nějakým způsobem do mužstva zapracovat. Pravdou ale je, že mu ani hráči před ním příliš nepomohli. Zatím se ukazuje kvalita soupeřů a našeho mužstva, která je bohužel diametrálně odlišná.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Přijeli jsme tady s respektem, protože jsme v Porubě minule měli problémy. Mužstva se ale změnila. Zápas jsme rozhodli už v první třetině a utkání ztratilo nasazení z obou stran. Každé utkání je jiné a my jedeme dál.