Mladší dorost "A" propadl v derby s Havířovem, doma dostal osmibrankovou kanonádu

10.08.2017, René Chyla

Týden debaklů pokračuje. Po starším dorostu, který s polskou osmnáctkou padl vysoko 0:12, přišel další porubský zkrat. Pod ten se podepsali extraligoví mladší dorostenci, kteří přivítali ve čtvrtek dopoledne havířovský AZ, nicméně po většinu zápasu se pouze bránili a ojedinělé akce často končily už za obrannou modrou. Havířov se tak s Porubskými vůbec nemazlil, osmi góly smetl HC RT TORAX, hostující gólman navíc udržel čisté konto, a tak platilo po závěrečném hvizdu časomíry Poruba – Havířov 0:8.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. čt 10.8.10:45
0:8(0:4, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Čempel (Byčkov), 6. Koubek (Masvič), 7. Bochnak (Masvič), 18. Horváth (Byčkov), 29. Bochnak (Masvič), 37. Masvič (Vojkůvka), 39. Čempel (Stromko), 43. Byčkov (Čempel). Rozhodčí: Rajnoch – Orság. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Průběh utkání: 0:8.
HC RT TORAX Poruba: Calábek – Machů, Bechný, Grendziok, Tomaško, Prepsl, Macias Ka. – Kotásek, Spurný, Fojtík, Bukowski, Babělák, Foldyna, Barčák, Macias Kr., Pavlík, Tošenovjan, Sztefek, Prokeš
AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Bílek, Topolanský, Macurák, Zmarzlak, Koubek, Puzoň, Dabrowski – Černý, Vojkůvka, Masvič, Bochnak, Pavlačka, Szturc, Backa, Horváth, Byčkov, Čempel, Mikula, Stromko

Havířov rozhodl už v prvních osmi minutách

Porubský mladší dorost, který se aktuálně připravuje na další sezonu v extralize, nezačal úplně nejlépe. Ve čtvrté minutě se totiž v předbrankovém prostoru dostal k puku velmi lehce Matěj Čempel, který usměrnil kotouč mezi betony – 0:1. Za dvě minuty padla branka, kterou si Petr Calábek zřejmě za rámeček úplně nedá. Dominik Koubek totiž vypálil od modré čáry, branku netrefil, ale kotouč se odrazil od mantinelu přesně do brankoviště, kde si jej porubský gólman nešťastně srazil za svá záda – 0:2. Za minutu a půl byli domácí na ručník, Wiktor Bochnak totiž plácl do puku před brankovištěm a kotouč zaplul nad levý Calábkův beton – 0:3. AZ přidal do pauzy ještě jednu trefu, to se prosadil po parádí individuální akci Horváth, který mířil pod víko přesně – 0:4.

AZ dominoval i po pauze

Brankostroj hostujícího celku pokračoval i ve druhé třetině, ve 29. minutě nejprve Wiktor Bochnak dostal parádní nahrávku v přečíslení a polský forvard už pálil do prázdné klece – 0:5. Poté zahrozil Gabriel Szturc, Petr Calábek ale tentokrát vynikl. Z protiútoku tak mohl vymazat bulu na havířovské straně Šimon Pavlík, porubský útočník ale ve velké šanci přestřelil. Ve 37. minutě pak Krzysztof Bukowski nahrával před branku Alexi Foldynovi, jeho tutovku ale zmařil havířovský Nowak. Z protiakce tak udeřili Havířovští. Ve zmatku v porubském brankovišti se nejlépe zorientoval Masvič, který přidal šestý zásah – 0:6. O chvíli později Petr Calábek vyrazil střelu Jana Stromka, dorážka pod víko Matěje Čempela už ale byla pro porubského gólmana příliš – 0:7.

Dominance Havířova

Po druhé přestávce už to bylo o osm gólů. Matěj Čempel nahrával mezi kruhy Filipu Byčkovovi, jenž se trefil do odkrytého místa nad Calábkovou vyrážečkou – 0:8. Hosté pokračovali i nadále v tlaku, nicméně do konce třetiny si již žádnou výraznější gólovku nevypracovali. Za zmínku stojí ještě střelu Zmarzlaka, která otřela porubskou tyč.