Kůdela vychytal „své“ Draky, Poruba porazila Šumperk a slaví obhajobu trofeje

12.08.2017, René Chyla

Porubští hokejisté zvládli i poslední utkání na turnaji a díky výhře 3:0 obhájili loňskou trofej. K vítězství stačily trefy Tomáše Káni, ostrostřelce Josefa Fojtíka a Vladimíra Stejskala. Velkou zásluhu na výhře má pak také exšumperský Hynek Kůdela, který se proti svým loňským spoluhráčům blýskl čistým kontem a zastavil všech 34 dračích pokusů.

2. liga - přípravné zápasy - Turnaj so 12.8.17:30
DRACI PARS ŠUMPERK
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Káňa T. (Dresler, Zachar), 30. Fojtík (Kaluža), 56. Stejskal (Ollender). Rozhodčí: Mikula – Cirkl, Vengřín. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 324. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 3:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Kaluža, Janota, Puškár, Adam, Dresler, Niko – Sztefek, Zachar, Fojtík – Káňa T., Zdeněk, Luka – Stejskal, Schwarz, Ollender
DRACI PARS ŠUMPERK: Vrba – Sedlák, Šťáva, Procházka, Ďurkáč, Řezáč – Vachutka, Vymazal, Ostřanský, Králík, Novosad, Fischer, Hroch, Cink, Müller, Lehečka, Skopal

Hynek Kůdela (POR) (34 střel, 34 zásahů, 100.00% úspěšnost)
Jan Dresler (POR) (0+1)
Josef Fojtík (POR) (1+0)

Hasič Vrba a Adam à la gólman

Finále turnaje O pohár RT TORAX začalo až nečekaně opatrně. Obě mužstva se soustředila zejména na obrannou činnost, a tak brankáři příliš zaměstnáni nebyli. Do slibné pozice se po individuální akci po pravé straně dostal Samuel Ollender, Adam Vrba v šumperské kleci ale jeho šanci překazil. V šestnácté minutě pak už Draci zvedali ruce nad hlavu, když jeden z hostů ze dvou metrů plácl do odraženého kotouče. Ten mířil do prázdné branky, nicméně Hynka Kůdelu na brankové čáře zaskočil Luboš Adam, jenž sklidil ovace porubského publika.

Dva rychlé góly přišly z holí Káni a Fojtíka

Porubští hokejisté nechali své příznivce čekat až na konec 28. minuty, kdy Jan Dresler našel parádně z rohu kluziště Tomáše Káňu. Ten pak z mezikruží trefil volný prostor pod Vrbovou lapačkou – 1:0. Najednou to šlo jako po másle. Za necelé dvě minuty zapomněla šumperská defenzíva na Josefa Fojtíka, který se dostal do přečíslení, vše ale vzal na sebe a střelou pod víko navýšil Porubě vedení – 2:0. Další branky do konce třetiny už nepřišly, místo toho však gradovaly emoce, a tak museli být přítomní diváci patřičně spokojeni.

Fojtík vs. Králík a Stejskalova pojistka

Emoce sice ve třetí třetině na chvíli utichly, ovšem pak přišla šarvátka jako blesk z čistého nebe. Lukáš Králík sekl Josefa Fojtíka, který si to pochopitelně nenechal líbit, a dva útočníky tak museli zpacifikovat až rozhodčí. Definitivum přidali Ostravané v 56. minutě, když Samuel Ollender nahrál na pravý kruh Vladimíru Stejskalovi, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči – 3:0. Poruba tak v turnaji zapsala tři vítězství a obhájila loňskou trofej.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Máme za sebou velmi těžké utkání, ve kterém jsme asi nehráli úplně tak dobře jako v těch zápasech předešlých. Nicméně nám v tomto zápase výborně zachytal brankář, který byl excelentní. Na konci se vždy ale počítá výsledek, vyhráli jsme turnaj, za což jsme kluky s Tomášem pochválili. Vstup do přípravy tedy hodnotím velmi pozitivně, hlavně aby podobně povedený vstup byl poté i do ostré sezony. V Šumperku jsem ještě nedávno působil, byl jsem tam velmi spokojený, takže i toto utkání bylo pro mne osobně o něco pikantnější, navíc budu po tomto vítězství muset sáhnout hlouběji i do peněženky. Těším se na sezonu, protože takové zápasy budou pro mě vždy o něco jiné než ty ostatní.

Pavel Hulva (Draci Šumperk): Myslím si, že jelikož jsme pouze týden na ledě, tak jsme fyzicky měli už opravdu dost, protože hrát třetí zápas ve třech dnech je velmi náročné. Páteční zápas s juniorkou Vítkovic nám vzal hodně sil, jelikož to byli velmi dobří bruslaři. Já jsem ale celkově spokojený, protože mužstvo ukázalo, na co má a na čem musíme ještě pracovat. V tomto zápase jsme nebyli zase o tolik horším týmem, ale bez gólu těžko vyhrajete. Musím tedy pogratulovat domácím, kterým to jistě vrátíme v mistrovských zápasech.

Polská dvacítka znovu poslední, Jastrzębie rozhodlo už v první třetině

JKH GKS JASTRZĘBIE POLSKO U20

5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Swierski (Kubeš, Nowak), 12. Komínek (Kulas, Lukacik), 20. Giminski (Kulas, Komínek), 28. Lukacik, 50. Pas (Wróbel) – 38. Rybak Mi. (Bizacki, Lyszczarczyk), 44. Zygmunt (Rybak Mi.) Rozhodčí: Fiala – Chamrad, Janda.

Posílené Vítkovice přehrály Osvětim a slaví bronz

HC VÍTKOVICE RIDERA KS UNIA OŚWIĘCIM

6:2 (0:0, 3:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 23. Štěpánek (Kurovský), 27. Kuťák (Káňa), 30. Kurovský (Stránský), 46. Puzič (Tomi, Illéš), 49. Kalus (Kuťák, Káňa J.), 58. Jáchym (Krenželok, Stránský) – 26. Tabaček (Kasperlík M.), 30. Paszek (Malicki) Rozhodčí: Mikula – Orság, Vengřín.