Kanonýr Brodek se blýskl hattrickem, starší dorost vydřel výhru v Brumově-Bylnici

08.01.2017, René Chyla

Mělo jít o jednoznačnou záležitost, nakonec to však starší dorostenci neměli vůbec jednoduché a o vítězství se strachovali až do poslední vteřiny. Suchánkovi svěřenci si díky Brodkově hattricku vypracovali tříbrankový náskok, pak se ale brankostroj hostujícího celku zadrhl. Brumov ještě do druhé přestávky snížil z hole Tomáše Tulpy, ve třetí periodě vstřelil kontaktní branku Častulík a drama bylo na světě. Domácímu výběru však k vyrovnání power-play nepomohla a RT TORAX tak uhájil těsnou výhru 3:2.

Liga staršího dorostu - 25.kolo ne 8.1.10:30
HC Brumov - Bylnice
2:3(0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Tulpa (Lysák L.), 49. Nagy (Lysák L.) – 10. Brodek (Vavřík), 18. Brodek (Vojtášek), 30. Brodek (Vojtášek). Rozhodčí: Smilek – Poláček, Zvoníček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:41 (8:13, 9:14, 7:14) Diváci: 53. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
HC Brumov - Bylnice: Ondruš – Divoš, Lysák M., Vilímek, Liss, Kužílek – Holba, Lukšo, Pacík, Morávek, Častulík T., Dořák, Častulík J., Tulpa, Lysák L.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Lelek, Kroček, Timura, Nagy, Šolc, Zicháček – Vojtášek, Skalka, Ferleťják, Richtár, Benka-Rybár, Plachý, Béreš, Brodek, Vavřík, Voznička

Jiří Brodek (POR) (3+0)
Tomáš Vojtášek (POR) (0+2)
Lukáš Lysák (BRU) (0+2)

Kanonýr Brodek

První třetina byla velkou raritou. Hlavní sudí René Smilek měl totiž nenadálé problémy se svým vozidlem a na začátek zápasu tak nedorazil a jeho role se tak museli chopit po prvních dvacet minut jeho kolegové. Suchánkovi svěřenci potvrzovali roli favorita už od úvodního buly a první branku se dočkali na konci desáté minuty. Michael Vavřík nahrával Jiřímu Brodkovi, který propálil Olivera Ondruše – 0:1. RT TORAX šlapal i nadále a o osm minut později mohl slavit podruhé. Tomáš Vojtášek přihrál přesně na hůl Jiřího Brodka a ten zamířil za záda domácího brankáře podruhé – 0:2.

Dokonání hattricku a gól Tulpy do šatny

Brumov na začátku druhé třetiny dostal k dispozici dvojnásobnou početní převahu, tu ale nedokázal využít a porubská obrana stále vynikala. Karty se následně otočily a i RT TORAX mohl využít 74 sekund dlouho přesilovku pěti proti třem. Ani ostravský celek ale převahu nezužitkoval podle představ. Tomáš Vojtášek totiž znovu parádně vyhledal Jiřího Brodka, který krátce před uplynutím poloviny základní hrací doby dokonal svůj hattrick – 0:3. Když už to vypadalo, že půjde Kryštof Mrázek do kabin s čistým štítem, domácí borci udeřili. Lukáš Lysák přihrál přesně Tomáši Tulpovi, který vrátil brumovským hráčům naději – 1:3.

Častulíkův kontaktní gól a závěrečná zvládnutá power-play

Bachánkovi svěřenci v poslední třetině využili další dvojnásobnou přesilovku. Lukáš Lysák nahrával Tadeáši Častulíkovi, který vteřinu před vypršením Lelkova trestu snížil na rozdíl jediné branky – 2:3. Domácí si sice závěr zkomplikovali několika fauly, nicméně minutu a půl před sirénou se odhodlali k závěrečné power-play. RT TORAX však tlaku odolal a senzační vyrovnání se tak nekonalo.