Káňa čtyřmi góly zastínil hattrick Půhoného, Poruba zvládla v přípravě proti Drakům i odvetu

24.08.2017, René Chyla

Kdo čekal i v odvetě mezi Porubou a Šumperkem opatrnější hokej, ten byl vyveden z omylu již po dvaceti vteřinách. To se totiž neprosadil nikdo jiný než Josef Fojtík, který tak započal jedenáctibrankovou přestřelku. Draci byli blízko vyrovnání krátce po druhém gólu Jiřího Půhoného, nicméně to by Porubští nesměli mít jako eso v rukávu druhou pětku, která Šumperským přidělala několik pořádných vrásek. Poruba tak do druhé pauzy dvěma slepenými góly odskočila na 5:2 a bylo již prakticky rozhodnuto. Další brankový příděl v poslední dvacetiminutovce ale již nezměnil nic na tom, že RT TORAX porazil Draky znovu o tři góly, tentokrát 7:4.

2. liga - přípravné zápasy - přát. čt 24.8.17:30
DRACI PARS ŠUMPERK
7:4(3:1, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Fojtík (Haas, Zachar), 11. Stejskal (Adam), 19. Káňa (Dresler, Luka), 39. Zdeněk (Luka), 40. Káňa (Zdeněk, Slavík), 46. Káňa (Zdeněk, Luka), 54. Káňa (Luka) – 13. Půhoný (Sedlák, Vachutka), 38. Půhoný (Sedlák), 48. Půhoný (Sedlák), 58. Vymazal (Sedlák, Půhoný). Rozhodčí: Jeřábek – Goláň, Janda L. Vyloučení: 5:2, navíc Adam (POR) 10 min. OT. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Popela, Janota, Puškár, Adam, Dresler, Bail, Baca, Slavík – Haas, Zachar, Fojtík – Zdeněk, Káňa T., Luka – Stejskal, Schwarz, Ollender – Sztefek, Gelnar, Ballner
DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda (od 31. Vrba) – Sedlák, Gewiese, Šťáva, Mosler, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Matějka, Králík, Novosad, Fischer, Lehečka, Cink, Ostřanský, Hroch, Müller, Skopal

Vladimír Luka (POR) (0+4)
Tomáš Sedlák (ŠUM) (0+4)
Tomáš Káňa (POR) (4+0)

Fojtíkovo zmrazení a Stejskalova přesnost

Mnozí fanoušci si ještě v promrzlé malé hale nestačili najít ani své pohodlné místečko a už domácí zchladili Draky ledovou sprchou. Po dvaceti vteřinách hry se po nahrávce Marka Haase ujal kotouč před brankou Josef Fojtík, který ani v tomto zápase nevyšel gólově naprázdno a střelou pod víko nedal Svobodovi žádnou šanci – 1:0. Na druhé straně mohl pak nadvakrát skórovat Lukáš Králík, jeho šance ale nakonec skončily na bezchybném Kůdelovi. V minutě jedenácté tak trestal opět domácí tým. Vladimír Stejskal si najel podél levého mantinelu a pohotovou střelou pod vyrážečku zaskočil šumperského brankáře podruhé – 2:0.

Snížení Půhoného a parádní souhra druhé lajny

Šumperk tak odpověděl z nabídnuté přesilovky, kdy byl ve správný čas na správném místě Jiří Půhoný, který odražený kotouč uklidil do odkryté branky – 2:1. Ostravané se prezentovali parádní akcí na začátku devatenácté minuty. Vladimír Luka přesným tvrdým pasem našel na druhé straně kluziště Jana Dreslera, jenž rychle zpracoval, poslal puk na hokejku Tomáše Káni a ten z mezikruží tečoval kotouč k levé tyči – 3:1.

Důraz hostů v brankovišti a dvojitá odpověď domácích

Druhá třetina byla na góly o něco chudší. Do stoprocentní šance se po Půhoného nahrávce zpoza branky dostal Daniel Vachutka, najíždějící šumperský útočník ale z kruhu trestuhodně prázdnou klec minul. Draci pak v polovině hrací doby vyměnili gólmany a Reného Svobodu tedy nahradil exporubský Adam Vrba. Hosté ale přeci jen snížili. Hynku Kůdelovi sice rána za záda prošla, nicméně v brankovišti pak dokázal ještě do puku plácnout Jiří Půhoný, který tak vstřelil kontaktní branku – 3:2. HC RT TORAX si ale dvoubrankové vedení vzal zpět. Vladimír Luka nahrával mezi kruhy Jiřímu Zdeňkovi, který střelou pod horní tyč navýšil – 4:2. Ještě patnáct vteřin před druhou pauzou to už bylo o tři góly. Zdeňkovu nahrávku využil Tomáš Káňa, který se do levého horního růžku nemýlil – 5:2.

Smrtící přesilovky Draků a čtyřgólový večer Tomáše Káni

Poruba poté mohla navýšit vedení z hole Vladimíra Luky a následně také Jakuba Schwarze, oba úniky domácích forvardů ale Adam Vrba perfektně zneškodnil. To už se ale nedá říct o další akci, kdy druhá formace zcela vymíchala šumperskou obranu. Jiří Zdeněk poslal zadovku v brankovišti na Tomáše Káňu, na kterého z metru číhala pouze prázdná branka a hattrick tak byl kompletní – 6:2. Za dvě minuty využili Draci třetí přesilovku. Jiří Půhoný napřáhl na pravém kruhu, puk zapadl k levé tyči a další hattrick byl na světě – 6:3. Přestřelka pokračovala i nadále, Vladimír Luka v 54. minutě našel mezi kruhy Tomáše Káňu, který bombou pod víko dokonal svůj střelecký večer – 7:3. Dvě minuty před koncem pak hosté ještě dokázali snížit a počtvrté to bylo v přesilovce. Michal Vymazal se dostal k puku před brankovištěm a přehodil Kůdelův pravý beton – 7:4.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to znovu velmi těžké utkání. Byla to pěkná přestřelka, ale myslím, že i když hosté neustále dotahovali, tak jsme měli zápas pod kontrolou. Zápas vyloženě sedl druhé lajně, která měla na tomto vítězství velký podíl, když dala hned pět branek. Utkání bylo otevřenější možná i díky tomu kluzišti, které je na menší hale, pořád se hrálo nahoru dolů. My jsme se o tom i s Tomášem bavili, že jsme se občas přizpůsobili jejich hře, což byla také voda na jejich mlýn. Hráčům jsme říkali, že musíme hru trochu kouskovat, zpomalit ji a že není zapotřebí hrát tak zběsile. Samozřejmě jsme ale zase spokojeni s produktivitou týmu.

Pavel Hulva (Draci Šumperk): Máme za sebou opravdu divoký výsledek. Byli jsme si samozřejmě plně vědomi toho, že domácí mají výborný útok, ale také si myslím, že i na tři branky jsme jim doslova nahráli. Udělali jsme školácké chyby, které nás, nechci říci stály výhru, ale určitě stály lepší výsledek. Jsme spokojeni v oblasti přesilovek, kdy jsme využili hned čtyři z pěti, ale plno dalších šancí jsme při hře pět na pět také neproměnili. Víme tedy, kde nás tlačí bota, což je obrana, obrana a zase obrana. Myslíme prozatím pouze útočně.