Juniorům se střelecky nedařilo, s Havířovem padli počtvrté v sezóně

10.01.2020, Patrik Rošič

V rámci 31. kola REDSTONE Extraligy juniorů – Východ zavítali porubští junioři na led nedalekého Havířova. Poruba měla jasný cíl. Vyhrát poprvé v sezóně proti AZetu a posunout se tak v tabulce na páté místo před Litomyšl. První třetina vyšla lépe domácím a do druhé části si odvezli náskok tří branek. Ve zbytku utkání přidal AZet ještě dva góly a bylo hotovo. Za Porubu vsítil čestný gól Daniel Häring. Porubští tak zůstali na šestém místě a na poslední Brno mají náskok deseti bodů.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 30.kolo pá 10.1.18:00
5:1(3:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Pindel (Horváth, Ševěček), 8. Pindel (Horváth), 10. Vlček (Urban, Tomeček), 28. Byčkov (Tomeček, Kočí), 52. Juhász (Pindel, Ševěček) – 59. Häring (Benka-Rybár, Anlauf). Rozhodčí: Hykel – Gančařík, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 97. Střely na branku: 46:16. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
AZ Heimstaden Havířov: Atanasiadis – Koubek, Uhlíř, Pavelek, Kočí, Ševěček, Kubíček – Vlček, Kubík, Tomeček, Juhász, Ivaščenko, Byčkov, Urban, Horváth, Čempel, Pindel, Revaj
HC RT TORAX Poruba: Lambert (Pawlas) – Mrozek, Havlík, Debnár, Hranický, Pitucha, Topolanský – Žídek, Stodůlka, Anlauf, Häring, Pavlík, Benka-Rybár, Barčák, Morávek

Začátek utkání vyšel o dost lépe domácím než Porubě. Již v třicáté čtvrté sekundě poslal Havířov do vedení Vojtěch Pindel. V osmé minutě upravil skóre zápasu už dvoubrankový Vojtěch Pindel, aby za dvě minuty upravil na 3:0 Tomáš Vlček. To už bylo zřejmě moc, a tak přišlo střídání gólmanů na straně Poruby. Z brankoviště odešel Lambert a vystřídal ho Pawlas. Porubští měli možnost snížit stav duelu, když se jim naskytla možnost početní převahy. Tu však ale RT TORAX nedokázal využít.

Ani úvod druhé části nevypadal pro Porubské moc dobře, protože hned z kraje třetiny se museli bránit v přesilovce domácích. Tuhle herní situaci Poruba dokázala ubránit. Přibližně o pět minut později šli Porubští zase do čtyř. AZet tentokrát trestal. Na čtyřbrankový rozdíl upravil Filip Byčkov. V závěru periody se do šance dostal Šimon Pavlík, který si objel domácí branku a zakončoval k levé tyčce. Havířovský brankář byl však na svém místě v čas, a tak se šlo do kabin za stavu 4:0.

Na začátku třetí tercie si Porubští zahráli další přesilovou hru. Paradoxně však větší šanci k vstřelení branky měli blíž domácí. Tomeček tečoval nahození jednoho z beků a Pawlas jen tak tak dokázal zakročit. Přibližně deset minut před koncem třetiny se skóre zase měnilo. Za Havířov se prosadil Lukáš Juhász. RT TORAX se nakonec také dočkal. Minutu a půl před poslední sirénou vsítil čestnou branku Daniel Häring. Junioři tak padli potřetí v řadě a celkově proti AZetu si připsali už čtvrtou prohru v sezóně.