Juniorka zvládla šlágr na ledě vedoucího Brna, rozhodl závěr první třetiny

28.01.2017, René Chyla

Lepší hokej už ani Liga juniorů nabídnout nemohla. RT TORAX sice už v první třetině ztrácel, nicméně Porubští udeřili na jejím konci v oslabení, poté v přesilovce a následně se parádní individuální akcí prezentoval Tomáš Vilček, jenž mířil pod víko. Za domácí sice dokázal ještě snížil exporubský Matouš Stupka, Ostravané ale ustáli mohutný tlak domácího výběru a z ledu lídra berou tři body za vydřenou výhru 3:2.

Liga juniorů - 30.kolo pá 27.1.18:30
HCM Warriors Brno
2:3(1:3, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Hussein (Stupka, Svoboda), 34. Stupka (Jarolím, Paulík) – 14. Dang (Vilček, Široký), 15. Gola P. (Korec, Ščurek), 18. Vilček (Kurnik, Široký). Rozhodčí: Vepřek – Mikšík, Mikoviny. Vyloučení: 3:9, navíc Sabol (BRN) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 96. Střely na branku: 47:23 (9:9, 18:9, 20:5). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
HCM Warriors Brno: Huzlík – Neusser, Sabol, Mudrych, Dobiáš, Svoboda, Nossek, Vágner – Kazlepka, Nohel, Přibyl, Dvořák, Jarolím, Paulík, Hussein, Stupka, Kosorín, Kůst, Partyka
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Prepsl, Slíž – Korec, Gola P., Malát – Dang, Kurnik, Vilček – Veselý, Bernát, Fráner

Kryštof Mrázek (POR) (47 střel, 2 góly, 45 zásahů, 95.74 % úspěšnost)
Matouš Stupka (BRN) (1+1)
Matěj Štěpán (POR) (0+0)

Úvodní tlak Brna a Dangovo vyrovnání v oslabení

Brno začalo náporem. První branka ale padla až v patnácté minutě, kdy Matouš Stupka našel od modré čáry na pravém kruhu naprosto volného Adama Husseina, který vymetl pravý růžek Mrázkovy kasy – 1:0. Warrior měl následně na holi druhý gól, Jakub Vágner však trefil od modré pouze tyč. Odpověď Bahníkova výběru však na sebe nenechala dlouho čekat. V oslabení totiž dobruslil kotouč v útočném pásmu Michal Dang, který potrestal vyjetí Marka Huzlíka, bez problémů jej obehrál a pak puk poslal přímo do odkryté kasy – 1:1. RT TORAX otočil skóre o minutu později v přesilové hře.

Obrat ve dvou minutách, Vilčkovo víko a Prepslův předčasný odchod z ledu

Jan Korec nahrával na levý kruh Patriku Golovi, který už pálil do prázdné branky, na poslední chvíli ale Huzlík strčil do rány lapačku, s níž ale zajel až do branky – 1:2. V osmnácté minutě Ostravané vedli už o dvě branky. Tomáš Vilček parádně stahovačkou obehrál posledního beka, najel si mezi kruhy, odkud uklidil puk přímo pod víko – 1:3. Podle mnoha však puk orazítkoval pouze břevno, nicméně protesty nebyly domácím k ničemu. Lukáš Prepsl se za pár sekund už viděl v kabině, jelikož po ataku jednoho z domácích proletěl dvířky v zadním mantinelu a objevil se nečekaně mimo hrací plochu. O chvíli později pak Michal Dang parádně naservíroval zpoza brány kotouč Tomáši Vilčkovi, ten ale v tutové šanci minul.

Trestné střílení Danga, Stupkova rána od modré a další tutovka Danga

Warrior ve druhé třetině šlápl na plyn a Porubští se měli co ohánět. Ve 27. minutě se ve velké příležitosti objevil na pravém kruhu Kristiána Kosorína, naštěstí pro hosty však Mrázkovu branku minul. Michal Dang následně po Ščurkově parádní nahrávce z obranné třetiny mohl z úniku přidat svůj druhý gól, byl však faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. V něm ale porubský útočník rovněž neuspěl, proti byl pravý Huzlíkův beton. Brněnští tlačili a ve 34. minutě využili přesilovku. Matouš Stupka napřáhl na modré čáře a puk si to namířil přesně k levé tyči – 2:3. Bývalý porubský forvard mohl dokonce o chvíli později srovnat, Kryštof Mrázek ale tentokrát vynikl. Michal Dang se v závěru třetiny znovu v oslabení ocitl tváří v tvář Marku Huzlíkovi, domácí brankář ale znovu parádně vystavil jeho šanci stopku betonem.

Stoprocentní šance Kurnika a parádně ubráněný závěrečný tlak

RT TORAX musel v poslední třetině čelit neskutečnému tlaku. Porubští ale parádně bránili své pásmo a domácí výběr pouštěli k šancím jen sporadicky. Do největší příležitosti se přitom paradoxně dostal Antonín Kurnik, proti němu ale fantasticky zasáhl brněnský gólman lapačkou. Za domácí pak měli vyrovnání na holi Michal Nohel a Bohdan Dobiáš, další vrásky na čele jim však uštědřil neskutečný Kryštof Mrázek. Bahníkovi svěřenci ubránili i závěrečnou power-play a mohli z ledu lídra slavit zlaté tři body.

Uničovvs.Boskovice0:5 kontumace

Michal Bartoněk (HCM Warrior Brno): O osudu tohoto zápasu rozhodla určitě první třetina. Možná to ode mne bude znít uboze, nicméně zmínit to určitě musím, jelikož soupeř vyhrál rozdílem jednoho nastřeleného břevna. Samozřejmě jsme u všech inkasovaných branek udělali hrubky, za které jsme nakonec draze zaplatili všemi body. Ten pocit nespravedlnosti a křivdy v sobě ale mít budeme, protože toto utkání mělo skončit 2:2, případně 3:3 a v nájezdech jsme si to měli s Porubou rozdat o bonusový bod. Bohužel, i tohle se ve sportu stává.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Byli jsme svědky parádního zápasu. Naši kluci odehráli výborně první a třetí třetinu, ta druhá ale pro nás byla hodně kritická, jelikož jsme poměrně dost času strávili na trestné lavici a přesilovkami jsme soupeře dostali na koně. V posledních dvaceti minutách už to bylo o něco vyrovnanější, nicméně naši hráči tlak domácích zvládli. Stálo to ale spoustu sil a kluci si museli opravdu sáhnout až na dno, za což jim patří velký dík.