Juniorka zničila bezzubé Zubry, Štěpán zařídil polovinu branek

11.12.2016, René Chyla

Tak to byl reparát, jak se patří. Přerov sice proti porubským juniorům držel v první třetině krok, ve zbytku utkání ale naprosto odpadl, nedokázal využít dvě dvojnásobné početní převahy ani trestné střílení a z Ostravy se tak vrací s debaklem 1:8. Juniorka tak započala novou stíhací jízdu a díky zaváhání prvního Brna stáhla jeho osmibodový náskok.

Liga juniorů - 22.kolo ne 11.12.11:00
HC ZUBR Přerov
8:1(1:1, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Veselý (Fráner), 23. Gola P. (Štěpán), 25. Malát (Bialoň, Veselý), 38. Gola P. (Štěpán), 40. Korec (Štěpán, Gola P.), 45. Dang (Štěpán), 48. Stach (Kurnik, Široký), 60. Bialoň (Malát) – 18. Čechmánek (Horký). Rozhodčí: Holaň – Kořistka, Novák. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 92. Střely na branku: 40:27 (7:9, 19:9, 14:9). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Prepsl, do 40. Prokeš, od 41. Skokan, Boháč – Malát, Gola P., Bialoň – do 40. Vilček, Kurnik, Korec – Dang, Fráner, Veselý – od 41. Stach
HC ZUBR Přerov: Kanyicska – Murla, Skříček, Smolka, Válek, Tischer, Nesrsta – Knápek, Müller, Čechmánek, Zdráhal, Krul, Horký

Matěj Štěpán (POR) (0+4)
Patrik Gola (POR) (2+1)
Jakub Bialoň (POR) (1+1)

Veselý úvod, skvělá stopka Zavadila a parádní akce Čechmánka

Juniorka v reparátu na páteční duel vstoupila do dopoledního klání s tápajícím Přerovem na výbornou. Už v páté minutě prověřil tvrdost Kanyicskových betonů z pravé strany Kevin Fráner. Jeho odražená střela se dostala před brankoviště nekrytému Ondřeji Veselému, jenž doklepl bez problémů puk do odkryté branky – 1:0. Zubři mohli srovnat při přesilovce, kdy v tutové šanci už mířil do prázdné branky Radovan Krul, jeho lehkovážné zakončení ale perfektně lapil na poslední chvíli do lapačky Jan Zavadil. Vyrovnáno bylo až na konci osmnácté minuty. Adam Horký přihrával před brankoviště Romanu Čechmánkovi, který parádně vymíchal porubského brankáře a zakončoval už do prázdné kasy – 1:1.

Štěpánova třetina, duo dvojnásobných oslabení a blafák Goly v početní nevýhodě

Druhou třetinu jasně ovládl domácí celek. Už ve 23. minutě našel Matěj Štěpán perfektně na ose hřiště Patrika Golu, který přízemní střelou trefil mezeru u pravé tyče – 2:1. Jakub Bialoň následně poslal kotouč z levého kruhu ke vzdálenější tyči, kde už byl připravený David Malát, který měl před sebou pouze odkrytou branku – 3:1. V polovině základní hrací doby se poté strhla pěstní roztržka u mantinelu mezi Michaelem Hranošem a Jakubem Müllerem a krátce po ní musel RT TORAX dvakrát ubránit dlouhotrvající dvojnásobnou přerovskou přesilovku. Porubští ale dlouhé oslabení zvládli a v závěru ještě při početní nevýhodě čtyř proti pěti udeřili. Matěj Štěpán přihrával od Zavadilovy branky na útočnou modrou Patriku Golovi, který po návratu z trestné lavice ujel přerovským obráncům a bekhendovým blafákem srazil Zubrům vaz – 4:1. Poruba ale neměla dost a třicet vteřin před druhou sirénou přidala pátou branku. Štěpánovu ránu od modré tečoval před brankovištěm Jan Korec přesně mezi gólmanovy betony – 5:1.

Dokonání Zubří zkázy

V 45. minutě se Matěj Štěpán prezentoval parádní akcí, kdy se zbavil několika hráčů a dostal se až před brankoviště, kde kotouč ještě dorážel Michal Dang – 6:1. O tři minuty později pak nahrával Antonín Kurnik mezi kruhy Jakubu Stachovi, jenž poslal černý kus pryže nad levý Kanyicskův beton – 7:1. Porubské obraně ale následně ujel Jakub Müller, jenž byl při svém úniku faulován a rozhodčí tak nařídil trestné střílení. Přerovský forvard ale na Zavadila nevyzrál ani tentokrát a porubský gólman skvěle zasáhl betonem. 38 sekund před závěrečnou sirénou bylo definitivně hotovo. David Malát zkušeně obkroužil přerovskou branku a zkoušel puk procpat mezi betony, od nich se však kotouč odrazil na hůl Jakuba Bialoně a ten už měl snadný úkol – 8:1.

Ostatní zápasy 22. kola

Brnovs.Havířov1:4
Uh.Brodvs.Prostějov0:2
Boskovicevs.Fr.Místek1:9
Uničovvs.Opava5:0 kontumace

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): První třetina byla z naší strany velmi laxní. Sice jsme měli většinu času puk pod kontrolou, ale hrál se takový bezstarostný hokej a soupeř nám ze své zformované obrany ujížděl do protiútoků a byl nebezpečnější než my. Po první tercii jsme tedy mírně přeházeli lajny a museli jsme hráčům domluvit, aby zvýšili ve hře důraz, což se nakonec vyplatilo. Druhá třetina v tomto utkání rozhodla, navíc jsme ubránili dvě dvojnásobné přesilovky, což bylo pro nás velmi důležité. Třetí dvacetiminutovka se pak již jen dohrávala a za předvedený výkon bych chtěl všem hráčům opravdu poděkovat.

Martin Vojtek (HC ZUBR Přerov): Už delší dobu se potýkáme s velkou marodkou, takže podle toho také v tomto zápase vypadala naše sestava. Pomáhají nám také starší dorostenci, a i když jsme první třetinu hráli víceméně vyrovnaně, tak poté jsme naprosto odpadli fyzicky. Soupeř se svými kompletními čtyřmi pětkami byl jasně lepším týmem a gratuluji mu k vítězství.