Juniorka zkrotila Bílé tygry vydřeným vítězstvím 3:2

04.03.2008, Michal Potyš, Adam Bagar

Zápasy play out juniorské extraligy mají opravdu velký spád, a tak ostravské juniory čekal během pěti dní již třetí zápas, když se doma tentokrát představili proti Bílým tygrům z Liberce. Zápas to byl již od úvodních minut velmi vyrovnaný. Do vedení se však dostala Sareza již v páté minutě zásluhou Ondřeje Měkýše. Tygři ale v úvodu druhé části dokázali vyrovnat a hrálo se prakticky od znova. Těsně po polovině celého zápasu vrátil Sareze jednobrankové vedení Jiří Suchý. Po dvou třetinách tak vedla Sareza jen hubeným skórem 2:1. Klid na hole Sarezy dodal ve 49. minutě opět Měkýš, který se dnes trefil již podruhé a domácí tak odskočili na dvě branky. Ve vypjatém závěru ještě dokázali hosté snížit, ale na vítězství Sarezy 3:2 to již nic nezměnilo. Další utkání čeká juniorku Sarezy již tento čtvrtek 6.3., kdy zavítá na led brněnské Komety.

- POUT po 3.3.
Bílí Tygři Liberec
3:2(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Měkýš, 31. Suchý (Řezáč), 49. Měkýš (Kopáč) - 22. Kolmann (Křišťan), 59. Peřina (Bezděk). Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:6, navíc Hobza (LIB) 5 + OK. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Falter, Měkýš, Pindur, Suchý, Parma, Vajda D., Poláček, Černák - Bartoš M., Řezáč, Mocek, Kalina, Mikula, Kotala, Hanke, Kopáč, Bartoš V., Jelšík, Široký.
Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Drbohlav, Kolmann, Zákoutský, Přibyl, Hobza, Diviš, Hataš - Burtňák, Krišťan, Skalický, Vopálka, Kedršt, Mizerík, Jágr, Kopic, Vařecha, Bezděk, Peřina, Liška, Lemfeld.

Hráči obou celků začali svižně, a to zejména domácí, kteří se hned od první minuty usadili v obranném pásmu libereckých, ale prosadit se nedokázali. Ve 3. minutě to zkusili domácí znovu, ale pokusy Jelšíka a Hankeho se neujaly. Ve 4. minutě se sám zjevil před Blažíčkem Mocek, ale ani on neposlal domácí do vedení. Po neúspěšných pokusech domácích se vydal za vstřelením úvodní branky i Liberec, ale na nic jiného než na obstřelování Gleicha se hosté nezmohli. O další minutu později už však domácí šli do vedení, když liberecký Diviš udělal hrubou chybu na vlastní modré a tu už Ondřej Měkýš potrestal z brejku střelou mezi betony hostujícího gólmana. V 7. minutě šel na trestnou lavici liberecký Krišťan a domácí tak měli první přesilovku zápasu, ve které byli velmi aktivní. V 10. minutě se mezi betony Gleicha snažil prosadit Bezděk, ale neuspěl jako o několik sekund později Krišťan. Ve 14. minutě Mizerík nahrál Liškovi před bránu, ale ten byl atakován domácím obráncem a k pořádné střele se tak ani nedostal. V 15. minutě byl vyloučen Vařecha a domácí měli opět možnost navýšit skóre, ale po Falterově střele přelétl puk po teči pouze Blažíčkovu branku. Domácí se tlačili před bránu hostí i nadále, ale po vyhození touše z obranného pásma se dostal do protiútoku Mizerík, ale i ten minul.

Ze začátku druhé třetiny dal málem Mikula gól v oslabení po chybě liberecké obrany, ale Blažíček reflexivně lapačkou jeho pokus chytil. Ve 22. minutě již bylo vyrovnáno - Liberec využil přesilovku a šťastným střelcem se stal Petr Kolmann, který tečoval střelu Krišťana od modré. Liberecké vyrovnání stavu jakoby nakoplo a usadili se na dlouho v obranném pásmu domácích. Ve 25. minutě napřáhl Bezděk a Gleich jeho pokus jen tak tak vytěsnil mimo tyče. Sareza se ale dokázala z tlaku otřepat a začala také ohrožovat branku soupeře. Ve 27. minutě se Sareza dostala po delší době do šance, když Kopáč a Hanke jeli 2 na 1. Prvně jmenovaný však volil střelbu místo nahrávky a Blažíček stačil včas sklapnout své betony. Ve 29. minutě se ale dostali opět do velké příležitosti hosté, když nahrávku Kolmanna nezpracoval Peřina jen díky skvělému vypíchnutí puku obráncem. Ale ve 31. minutě se už měnilo skóre a postaral se o to Jiří Suchý, když využil nedorozumění mezi obráncem a gólmanem. Nyní se situace vyměnila a byli to domácí, kteří byli lepším celkem. Ale hosté se nedali a měli řadu pěkných akcí, které bohužel přišly vniveč. Dlouho se nic neudálo, až ve 38. minutě se dostal do šance Jágr, který vystřelil obránci mezi nohama, ale Gleich lapačkou skvěle chytil.

Ve 3. třetině začali hosté aktivně a postaral se o to Jágr, který trefil spojnici Gleichovy brány. Hned nato byl v brejku domácí Mikula, který však byl při švé šanci faulován a domácí tak šli do další početní výhody. Jak domácí, tak i hosté se střídali v pěkných akcích, hra se přelévala ze strany na stranu a akce většinou končily na pozorných obráncích. Toto trvalo až do 49. minuty, kdy Kopáč vystřelil na bránu a ve skrumáži před Blažíčkem se nejlépe zorientoval Ondřej Měkýš, který naznačil střelu, na kterou gólman zareagoval a pohodlně tak skóroval do prázdné brány. Tento inkasovaný gól opět hosty nakopnul a domácí byli opět po většinu času pod nátlakem libereckých. V 53. minutě se do brejku dostal Jelšík, který se proháčkoval mezi obránci, ale na Blažíčka nevyzrál. O minutu později se Liberečtí začali chovat neukázněně, o čemž svědčí hrubý faul do oblasti hlavy a krku, který byl oceněn 5 minutami + osobním trestem do konce utkání. Ale domácí místo toho, aby pětiminutovou přesilovku využili, tak sami šli ven a po faulech Mikuly a Mocka tak nakonec hráli sami zbytečně v oslabení. V 58. minutě vystřelil od modré Falter, brankář vyrazil betónem a už to vypadalo, že se bude měnit skóre, ale na poslední chvíli se objevil před brankou jeden z libereckých obránců a bruslí vykopnul puk mimo tyče. Ale po následné akci Liberečtí vykřesali alespoň malou naději na vyrovnání, když se trefil Jiří Peřina, kterému namazal Bezděk a propálil tak Gleichovu lapačku. Do konce zápasu už stačili domácí výsledek ubránit a udělali další krok k záchraně v extralize – Sareza Ostrava porazila Bílé tygry nejtěsnějším rozdílem 3:2.