Juniorka zdolala Havířov po nájezdech a postupuje do další fáze sezony!

29.01.2016, René Chyla

Od první do poslední minuty vyrovnaná bitva, i tak se dá charakterizovat třetí vzájemné střetnutí mezi porubskými a havířovskými juniory. Domácí borci si byli vědomi síly soupeře, jelikož AZet byl právě prvním mužstvem, které dokázalo porubskou juniorku v této sezoně zastavit. Havířov navíc po první třetině vedl, RT TORAX ale předvedl obrat během 17 sekund, když se nejprve trefil Jonáš Mládek a poté převážil pomyslné misky vah na domácí stranu Antonín Kurnik. Oslabený Havířov ale tvrdě dřel a díky dvěma zásahům nakonec znovu zápas obrátil ve svůj prospěch. S výhrou modročerných válečníků se ale nesmířil Matouš Stupka (1+1), který parádní trefou vyrovnal. V následných nájezdech byl pak jediným úspěšným střelcem David Sysala, který zajistil Porubě druhý bonusový bod.

Liga juniorů - 26.kolo pá 29.1.17:30
4:3sn(0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Mládek (Stupka, Gola P.), 27. Kurnik (Gola R.), 42. Stupka (Gola P.), rozh. náj. Sysala – 17. Dobrzynski (Baláž), 30. Bednář (Chroboček, Polak R.), 39. Caruk (Chroboček, Bednář). Rozhodčí: Fiedler – Adamec, Barteček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš, Boháč – Gola P., Gola R., Moravčík, Bialoň, Šustala, Stupka, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Kurnik, Sysala
AZ Heimstaden Havířov: Turšner – Trombik, Heinzl, Chroboček, Bednář – Němec, Dobrzynski, Stružík, Polak R., Caruk, Polak E., Baláž, Schmied, Kristián

Havířovští byli v letošní sezoně prvním týmem, který ostravské juniory dokázal zastavit, a tak se porubští junioři měli od prvních minut na pozoru a jednalo se tak zejména o taktickou bitvu. Pozornost Josefa Turšnera prověřili až v přesilové hře Petr Ščurek či Marek Smrčka, kteří se prezentovali ostrými ranami od modré čáry. V přečíslení pak našel křižnou přihrávkou Marek Smrčka Dominika Moravčíka, jenž ale se střelou příliš váhal, a havířovský brankář se tak stačil včas přesunout. Oslabený AZet se dostal v sedmnácté minutě do vedení. Matěj Baláž využil zaváhání domácí obrany a perfektní přihrávkou vyslal do samostatného úniku Patryka Dobrzynskeho, který propálil Zavadila mezi betony – 0:1. Zvyšovat mohl poté Lukáš Bednář, jenž si už v letošní sezoně vyzkoušel také dres porubského áčka, z hranice levého kruhu ale nastřelil jen Zavadilovu vyrážečku.

Na začátku druhé dvacetiminutovky pak zahrozil před Zavadilem Peter Kristián, jenž doplnil hostující soupisku z tamního staršího dorostu. Havířovský útočník naněkolikrát dorážel před porubským gólmanem, nakonec však ani jeden pokus za Zavadilovými zády neskončil. Domácí poté předvedli málo vídaný bleskový obrat. V čase 26:20 Matouš Stupka nahrával Jonáši Mládkovi, který se dostal až před Turšnera a z dorážky poslal puk pod horní tyčku – 1:1.

Za 17 sekund porubští borci otočili. Robin Gola přenechal puk Antonínu Kurnikovi, který doklepnutím u levé tyče dokonal obrat – 2:1. AZet se ale nevzdal a srovnal v početní výhodě. David Chroboček vyslal přesnou přihrávku na modrou čáru, kde se do kotouče opřel Lukáš Bednář a s pomocí vzdálenější tyče dostal puk až za brankovou čáru – 2:2. RT TORAX mohl znovu strhnout vedení na svou stranu, kdyby pumelice střelce druhé branky domácích neskončila na tyči. Havířovští šli znovu do vedení necelé dvě minuty před koncem druhé části. Chrobočkovu střelu od modré čáry totiž tečoval před brankovištěm Martin Caruk a poslal jej přesně k levé tyči – 2:3.

Hned v první minutě třetí periody ujel havířovské defenzívě Marek Smrčka, černý kus pryže poslal ale v rozhodující chvíli jen pár centimetrů vedle levé tyče. To ale RT TORAX nemuselo vůbec mrzet, jelikož o minutu později přihrával Patrik Gola od levého mantinelu na druhou stranu kluziště Matouši Stupkovi, jenž na hranici pravého kruhu vypálil a kotouč proletěl kolem levé tyče až do sítě – 3:3. Tři minuty před závěrečnou sirénou mohl definitivně rozhodnout Robin Gola, který se zničehonic zjevil před Turšnerem, havířovský gólman ale udržel pro hosty naději na bodový zisk. Jelikož model Ligy juniorů nezná při remíze prodloužení, rozhodnout musely automaticky samostatné nájezdy. V nich pak jako jediný uspěl domácí David Sysala, který střelou k pravé tyči zařídil pro RT TORAX bonusový bod – 4:3.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Dnes jsme mohli vidět jedno z parádních utkání, kdy soupeř perfektně bruslil a potrestal téměř veškeré naše chyby. Ačkoliv Havířovští přijeli jen ve čtrnácti, tak nás opravdu solidně prověřili. Za dva body jsme nakonec rádi, jelikož zhruba od poloviny zápasu jsme neustále dotahovali. Samostatné nájezdy jsou pak už spíše o štěstí.

Michal Janeček (AZ Havířov 2010): My už se několikátý zápas potýkáme s problémy se sestavou, jelikož naši čtyři klíčoví hráči jsou zranění. Nicméně si myslím, že jsme odehráli velmi slušné utkání, kluci plnili to, co jsme si před zápasem řekli a nebýt té zbytečné chyby na začátku třetí třetiny, mohli jsme urvat i tři body. Na druhou stranu toto střetnutí bylo natolik vyrovnané, že nakonec tomu remíza slušela a nájezdy už jsou poté vabank.