Juniorka vstoupila do zápasů play out výhrou 5:3 nad Hradcem Králové

28.02.2008, Adam Bagar

Prvním soupeřem ostravské juniorky byli Východečeši z Hradce Králové. Ti hráli od začátku velmi nepříjemný hokej, který útočně laděným domácím příliš nevyhovoval. Navíc hned po devíti minutách svítil stav na světelné kostce již 0:2. Domácí se poté ale herně zvedli a zásluhou Bartoška ve dvanácté minutě snížili na jednu branku. I tak byl stav po dvaceti minutách pro domácí celek nepříznivý, a to 1:2. V úvodu druhé třetiny domácí dokonce vyrovnali po brance Martina Bartoše. Poté však přišla další náhodná branka hostí, a tak po čtyřiceti minutách byl stav stále pro domácí nepříznivý, když prohrávali 2:3. Ve třetí části se čekalo na branku osm minut, když srovnal na 3:3 Petr Tomis. Poté sice byla Sareza lepším celkem, ale jelikož Hradec dobře bránil, tak už určitě oba celky počítaly s remízou. Tři a půl minuty před koncem ale napřáhl David Vajda a vybojoval tak pro Sarezu rozhodující branku, která znamenala tři body. V závěru ještě pečetil do odkryté klece vítězství domácích Martin Bartoš. Sareza Ostrava tak porazila Hradec Králové 5:3 a v sobotu ji čeká další zápas, a to v Jihlavě, kde se neočekává nic jiného než tři body.

- POUT čt 28.2.13:00
Královští lvi Hradec Králové
5:3(1:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. Bartošek (Hanke), 27. Bartoš M. (Měkýš), 48. Tomis (Mikula, Bartoš M.), 57. Vajda (Bartoš M., Mikula), 60. Bartoš M. (Mikula, Mocek) - 5. Březina, 9. Dolana (Kubišta), 32. Pilař (Drtina). Rozhodčí: Jeřábek J. - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 47:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Falter, Měkýš, Tomis, Pindur, Parma, Vajda, Poláček, Černák - Bartoš M., Řezáč, Mocek, Kalina, Bartošek, Mikula, Kotala, Hanke, Kopáč, Bartoš V., Jelšík, Široký.
Královští lvi Hradec Králové: Brož - Novák, Spudil, Svoboda, Drtina, Seidl, Zelený - Ropický, Pospíšil, Bendík, Berger, Březina, Jindřich, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař.

Hned po několika vteřinách hry si domácí tým vyzkoušel hru v početní výhodě. V té se nejprve Bartoš pokusil objet branku a překvapit tak hostujícího gólmana a o chvíli později také Mocek těsně minul branku po střele z mezikruží. V čase 4:56 přišla úvodní branka zápasu, a to překvapivě do sítě Ostravy, když Ondřej Březina vypálil z prostoru mezi kruhy a propálil tak Gleicha. V minutě sedmé se před brankou hostí objevil úplně osamocený Mikula, ale těsně přestřelil. V osmé minutě Gleich velmi dobře vypíchnul pokus o přihrávku Šimoníčka na úplně volného Pospíšila, a tak zabránil vyložené gólové šanci. V čase 8:48 však kapituloval, když po jeho chybě zakončoval téměř do odkryté klece Roman Dolana. Hokej se příliš atraktivní pro oko diváka nehrál, ale o chvíli později byla k vidění již třetí branka, a to tentokrát do sítě hostí. V čase 11:30 totiž propálil Brože střelou z prostoru mezi kruhy Michal Bartošek a snížil tak na rozdíl jediné branky. Sareza po této brance převzala aktivitu a soupeře přehrávala. Ve 13. minutě se pokoušel propálit Brože střelou z levého kruhu Martin Bartoš, ale hostující gólman byl proti. O dvě minuty později se v oslabení uvolnil přes dva obránce tentýž hráč, ovšem jeho pokus opět Brož lapil. O chvíli později si zahrála přesilovku také Sareza a předvedla v ní ukázkový drtivý tlak, a tak trojice Bartoš, Mikula, Mocek nadělávala hostující obraně vrásky na čele, ale žádný z pokusů této trojice v brance neskončil. Ve 20. minutě se probíjel do obrovské šance Bartošek, ale hosté chytře posunuli branku, a to takovým způsobem, že se sudí ani nechystal vylučovat. Po první třetině vytěžili hosté z minima maximum, a tak Sareza prohrávala 1:2.

Ve 22. minutě netrefil po ideální přihrávce Jelšíka téměř poloprázdnou branku Vojtěch Bartoš. O minutu později domácí opět zatápěli před brankou Hradce, ale Mikula nadvakrát nedokázal puk propasírovat za Brože, ale při druhém pokusu o dorážku byl faulován, a tak domácí hráli alespoň přesilovou hru. V té domácí předvedli opět drtivý tlak a soupeře téměř nepustili k vyhození kotouče. O několik chvil později šli sedět další dva hráči hostí na lavici hanby, a tak domácím se naskytla skvělá příležitost k vyrovnání, když hráli téměř celé dvě minuty v pěti proti třem. Toho také náležitě dokázali využít, když v čase 26:08 si najel ideálně před branku Martin Bartoš a zavěsil parádně do horní části Brožovy branky. Ve 30. minutě se osmělili také hosté, když Březina pálil z levého kruhu, ale Gleich byl tentokrát připraven. O chvíli později však na něj pálil také Kubišta a následně v čase 31:31 se trefil střelou z pravého kruhu Lukáš Pilař, jehož střela se určitě chytnout dala. Hradec tak opět vedl o jednu branku. Hra poté jakoby velmi opadla a šancí příliš mnoho k vidění nebylo. Výjimku tvořila akorát Mockova šance před brankou Brože a následně Bartošova střela z levého kruhu. V závěru si ještě domácí vyzkoušeli další přesilovou hru, ale ani ta příliš obraz hry nezměnila, a tak po čtyřiceti minutách prohrávala Sareza Ostrava 2:3.

Sareza začala třetí část obrovským tlakem a tím tak jakoby předznamenala průběh celé této třetiny, kdy byli domácí jasně lepším týmem. Hned v první minutě měli velké příležitosti ke skórování Mikula, Bartošek a Martin Bartoš, ale ani jeden z nich nedokázal opět dopravit touš do klece Východočechů. Ve 43. minutě si zahráli hosté přesilovou hru, ve které pálil dvakrát od modré nebezpečně Spudil a následně se ocitl mezi kruhy nikým nepokrytý Šimoníček, ale tentokrát stálo štěstí výjimečně na straně domácího celku. V čase 47:39 již bylo srovnáno, když se od modré čáry napřáhnul Petr Tomis. Ve 49. minutě hráli domácí v další početní výhodě, ale opět byla sice krásně sehraná, ale to hlavní, což je v hokeji gól opět nepřišlo. V 51. minutě pálil zpoza kruhů Bartošek a následně také Tomis trefil z těžkého úhlu pouze část betonu hostujícího gólmana. V 53. minutě ujížděli dva domácí hráči na jediného obránce, ale Mikula volil místo přihrávky střelu, která mířila nad hradeckou branku. V 55. minutě se předvedli také hosté, respektive Jindřich, který si prokličkoval přes celé hřiště mezi několika hráči domácích a následně vypálil na Gleicha velmi tvrdou střelu. O minutu později si Vojtěch Bartoš objel šikovně branku, ale trefil pouze připravený beton Brože. V čase 56:31 přišla rozhodující trefa zápasu, když se napřáhl zpoza kruhů David Vajda a krásnou střelou do horní části branky překonal bezmocného hostujícího brankáře. V 58. minutě dotíral nebezpečně před brankou Martin Bartoš, ale jeho dva pokusy vyšly střelecky na prázdno. Domácí hostující hráče v závěru již k ničemu nepouštěli. V šedesáté minutě ještě vyzkoušeli hosté hru bez gólmana. V čase 59:57 tak přišel pátý gól v brance hostí, a to opět z hole Martina Bartoše. Sareza Ostrava tak vybojovala nad Hradcem všechny tři body, když v závěrečné části vstřelila tři branky a zvítězila 5:3.