Juniorka se musela sklonit předposlednímu Frýdku-Místku a ztrácí vedoucí příčku

14.10.2018, René Chyla

Hráči porubské juniorky nenavázali na výborný výkon z pátečního zápasu proti Karviné a v neděli prohráli nečekaně u předposledního týmu ligy ve Frýdku-Místku 2:5. HC RT TORAX měl opticky herně navrch, trápila jej ale bídná koncovka, hosté navíc nespočetkrát neuhlídali trpělivou hru domácích vrcholící nebezpečnými kontry, což mělo za následek třetí prohru. Ta však je nakonec se sladkou tečkou, Poruba má již jistotu postupu do další fáze, v níž se popere s nejlepšími celky ostatních skupin o extraligu.

Regionální liga juniorů - 9.kolo ne 14.10.15:30
HC Frýdek-Místek
5:2(3:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Vlček, 9. Najzar (Bláha), 16. Bláha (Najzar), 31. Hudeček, 40. Piskoř (Kočí, Janík) – 11. Benka-Rybár (Foldyna), 56. Barčák (Topolanský). Rozhodčí: Novák – Carbol, Zicháček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 31. Střely na branku: 20:34 (6:10, 9:8, 5:16). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.
HC Frýdek-Místek: Morys – Škrlík, Hrček, Popelář, Kočí, Hranický, Frenčiak – Grendziok, Janík, Kolder, Najzar, Bláha, Piskoř, Demel, Zoubek, Hudeček, Vlček, Hájek
HC RT TORAX Poruba: Slíž (od 41. Calábek) – Pitucha, Husák; Máca, Havlík; Topolanský, Becher – Morávek, Bukowski, Stodůlka – Poláčik, Byčkov, Tvrdý – Foldyna, Pavlík, Benka-Rybár – Barčák, Rambousek

Daniel Morys (FRM) (34 střel, 32 zásahů, 2 góly, 94.12% úspěšnost)
Zdenko Hudeček (FRM) (1+0)
Marek Bláha (FRM) (1+1)

Lídra zmrazily góly Vlčka a Najzara

Úvod devátého kola Regionální ligy juniorů mezi Frýdkem-Místkem a Porubou patřil hostům, kteří mohli otevřít skóre po závaru u domácí branky, Jakub Bukowski ani Tomáš Husák ale se svými pokusy neuspěli. Naproti tomu Frýdecko-místečtí z první šance udeřili. Tomáš Vlček si najel po pravé straně a z kruhu pak zamířil přesně pod víko – 1:0. HC RT TORAX následně pykal za faul Daniela Bechera a domácí rychle svou výhodu využili. Petr Najzar se natlačil až před Marka Slíže, kterého si zkušeně položil a poté z úhlu zařídil pořádnou studenou sprchu pro lídra tabulky – 2:0.

Benka-Rybár rychle vrátil Porubu do hry, Bláha z dalšího úniku proměnil

Brzy ale přišla kontaktní branka, když se z otočky mezi kruhy prosadil pod gólmanovu vyrážečku Alex Benka-Rybár – 2:1. V Polárce mohlo být vyrovnáno v 16. minutě, zámek první porubské pětky ale úspěch nakonec nepřinesl. Pravidlo nedáš – dostaneš se naplnilo do puntíku, jelikož hned z protiútoku upláchl hostujícím bekům Marek Bláha, který bekhendovým blafákem vrátil domácím Rysům dvoubrankové vedení – 3:1. Porubské trápila koncovka, ještě v závěru se snažil střelu Jakuba Pituchy tečovat Daniel Stodůlka, jeho pokus ale trefil jen připraveného brankáře.

Bídná koncovka Poruby a smrtící brejky domácích

HC RT TORAX vletěl do druhé třetiny po hlavě, štěstí bylo ale nakloněno domácímu celku, který byl i nadále trpělivý a spoléhal na brejky. Ve 29. minutě ujel porubským bekům opět Marek Bláha, ten ale podruhé skončil pouze na ostravském brankáři. Za dvě minuty vedl Frýdek-Místek už o tři góly a znovu se Rysi prosadili z nájezdu, k tyči se v úniku trefil Zdenko Hudeček – 4:1. Obraz hry se neměnil a těsně před pauzou inkasovala Poruba už popáté. Po závaru v brankovišti doklepl puk do prázdné klece Martin Piskoř – 5:1. Za pár sekund měl na holi snížení Michal Morávek, kotouč ale mu v rozhodující chvíli znovu sjel z čepele a Daniel Morys nemusel vůbec zasahovat.

Calábek čelil dalším výpadům, kosmeticky upravoval Barčák

Poslední třetina a stále ta stejná písnička. Poruba se snažila najít na precizní obranu domácích recept, stále ale zapomínala na otevřená zadní vrátka, do kterých Frýdeckomístečtí drze létali. Ve 42. minutě se v přečíslení ocitla dvojice Marek Bláha – Benjamín Kolder, toto duo ale stejně jako o minutu později Zdenko Hudeček neuspěli. To už v brance hostů stál Petr Calábek, jenž zmařil také další nájezd Petra Najzara z poloviny poslední třetiny. Porubští se nakonec přece jen prosadili. V 56. minutě usměrnil střelu Lukáše Topolanského za Morysova záda Jonáš Barčák – 5:2. Na více se už ale Ostravané nezmohli, a tak si Frýdek-Místek připsal cenný skalp, zatímco hosté přišli o vedoucí příčku v tabulce.

Ostatní zápasy 9. kola

Český Těšínvs.Orlová5:3
Karvinávs.Opava3:4

Lubomír Klosík (HC Frýdek-Místek): Konečně jsme vyhráli. Myslím, že jsme hráli kolektivně, podržel nás hodně také gólman. To ale neplatilo o brankáři na druhé straně, který neměl svůj den a inkasoval poměrně laciné branky. Hodně nám pomohl první gól, který nás nakopl a od toho se pak odvíjelo celé utkání. Byli jsme obětaví a za výhru jsem moc rád. Ta sice už teď nic neřeší, ale podali jsme dobrý výkon, s čímž jsem spokojen.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Jsme zklamaní. V obraně si nemůžeme dovolit tolik chyb, protože když dostanete devět branek za dva zápasy od týmů z chvostu tabulky, tak to není moc dobrá vizitka. Soupeř nám dal lekci, dostával se do šancí, přečíslení a myslím, že naprosto zaslouženě vyhrál. My se z takového zápasu musíme jen poučit a tvrdě makat do nadstavby kde nás budou čekat daleko těžší zápasy.