Juniorka předvedla velmi dobrý výkon, bojovala, ale přesto to na body nestačilo

29.11.2008, Adam Bagar

Po hladkém vítězství 4:1 nad Pardubicemi čekal tentokrát juniorku Poruby mnohem obtížnější soupeř z nejvyšších pater tabulky – třetí Mladá Boleslav. Domácí předvedli v první třetině nejlepší výkon sezóny, hráli srdcem, soupeře přehrávali, pálili ze všech pozic, bojovali. Jenže branku se porubským juniorům vstřelit nepovedlo. Byla to naopak Boleslav, která dokázala vytěžit z úplného minima maximum a z přesilové hry se dostala do vedení. O průběhu první části svědčí i poměr střel na branku 16:4! Hned v úvodu druhé části Kubáň kapituloval podruhé. Domácí juniory to nesložilo a stále bojovali jako lvi. Až od třicáté minuty se do zápasu dostali i hosté, kteří potvrzovali své kvality a odskočili soupeři již na tři branky. Třetí část přinesla vyrovnaný souboj, ve kterém se domácí hokejisté dočkali zasloužené branky až v 57. minutě, kdy se trefil po Skočovského přihrávce Václav Chomič. VOKD vrhlo všechny síly do útoku, čehož soupeř využil ke čtvrté brance. Poruba tak po velmi dobrém výkonu podlehla Mladé Boleslavi 1:4. Další utkání čeká Vavrečkovy svěřence v pátek 5. prosince, kdy přivítají juniory opavského Slezanu.

- 24.kolo so 29.11.13:00
BK Mladá Boleslav
1:4(0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. Chomič (Skočovský) – 17. Vernek (Milotinský, Kotrba), 22. Protivný (Soukup), 31. Vernek (Belay, Protivný), 59. Velechovský (Loskot). Rozhodčí: Trombík - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:5, navíc Capcara (POR) 10 OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Chomič, Špok, Plzák, Tomis, Pindur, Skočovský, Mlynář, Hrubý – Bartošek, Kalina, Šimkovič, Bartoš, Jelšík, Barčák, Voznica, Kopáč, Capcara, Vajda, Richter, Řezáč.
BK Mladá Boleslav: Hrubý – Lacika, Arazim, Čížek, Vrba, Soukup – Krejčík, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotinský, Jiránek, Protivný.

Do úvodní šance utkání se dostali domácí. Šimkovič poslal touš na rozjetého Richtera, jehož následnou střelu ukryl Hrubý ve své lapačce. Porubští se třetího celku tabulky nezalekli a od úvodu s ním sehrávali vyrovnanou partii. V minutě páté to byli opět domácí, kteří Bruslařský klub uzamkli, ale pokusy Jelšíka a Řezáče, který opět předvedl svou skvělou práci s holí, v brance neskončily. Nadále aktivnějším týmem byla Poruba, ale střelecké pokusy domácích hráčů byli spíše jen propagačního charakteru. V úvodu deváté minuty předvedl svou rychlost Bartošek, který si udělal z několika hostujících hráčů doslova stojící panáky, vyslal na Hrubého svou střelu a ještě si stačil dojet pro dorážku, ale skóre zůstávalo nadále bezbrankové. O několik momentů později nadvakrát nedokázal Jelšík dopravit touš do branky u pravé tyče boleslavské klece. Na druhé straně zahrozili i hosté, když po několika pěkných výměnách touše vypálil z mezikruží Krejčík, jenž však svou dělovkou netrefil branku. Přesto to byli právě Porubští, kteří šli od úvodního buly za gólem, stříleli ze všech pozic a soupeře nenechali oddechnout. Také s pokusem Capcary si Hrubý dokázal poradit, k následné dorážce se pak domácí útočník nedostal. Na konci dvanácté minuty mělo VOKD k dispozici první přesilovou hru v zápase. V té domácí předvedli pouze několik střel obránců, k vážnému ohrožení branky ovšem nedošlo. Utkání nadále nepřipomínalo souboj týmů z opačných konců tabulky. Poruba soupeře nadále přehrávala svou rychlou, bojovnou hrou a Mladá Boleslav měla s domácími velké problémy. V šestnácté minutě nabídnul sudí Trombík výhodu přesilové hry také Středočechům. Ta byla v čase 16:18 využita. Milotinský měl mezi kruhy až příliš prostoru, vypálil, Kubáň vyrazil, ale ke smůle domácích k nekrytému Janu Vernekovi, který své šance vsítit branku do poloprázdné domácí klece využil. Jenže po této brance se tlak Poruby ještě navýšil. Nejprve před Hrubým zcela osamocený Kalina své velké šance nevyužil a následně i Řezáč měl velmi dobrou střeleckou příležitost, ale domácí stále ne a ne vstřelit branku. Po parádní třetině, kdy Poruba předvedla velmi dobrý výkon, soupeře přestřílela vysoko 16:4, ovšem smolně prohrávala s Mladou Boleslaví 0:1.

Ihned v čase 21:49 neudržel Kubáň střelu Soukupa od modré, a tak Michal Protivný měl opět jednoduchou pozici dorážet touš do poloodkryté branky. Ve 24. minutě mohl snížit Bartošek, jenže byl zahákován, čehož si všiml i hlavní Trombík, a tak Poruba hrála dvě minuty v početní výhodě. Ta se domácímu týmu zanedlouho změnila na výhodu dvojnásobnou. V té Poruba roztočila kolotoč přihrávek, do šancí se dostali Jelšík i Bartoš, ale skóre zůstávalo nadále 0:2 ve prospěch Středočechů. Naopak na druhé straně mohla Boleslav skóre navýšit, jenže to by po šikovném úmyslu Loskota, který nahnal Kubáně mimo branku, musel někdo z hostujících hráčů ordinovat před domácí klecí. Domácí však byli nadále tím, kdo určoval hru, o čemž svědčí také častý křik ozývající se z úst hostujícího trenéra. Ve třicáté minutě měli naopak Boleslavští výhodu přesilovky pět na tři. Ve 31. minutě předvedl nejprve velmi dobrý zákrok Kubáň, který však byl v době dorážky z hole Loskota mimo branku. Skvěle ho dokázal zastoupit Plzák, jenž se roztáhnul na brankové čáře a zabránil zcela jasnému gólu v domácí síti. V době, kdy už domácí hráli ve čtyřech měl zase k dispozici několik dorážek Krejčík, ale své velké šance k navýšení náskoku hostující borci využít nedokázali. V čase 32:31 už hosté skórovali, když Belay našel před brankou ideálně postaveného Jana Verneka, který měl opět velmi jednoduchou pozici ke skórování, kdy před ním stála více než z poloviny odkrytá domácí klec. Po této brance zahrávali hosté další dvě přesilovky v řadě. Té druhé předcházela jasná šance Krejčíka, který byl před Kubáněm zcela sám, ale zezadu byl velmi nešetrně sražen k zemi, a tak se nedostal ani ke střele. Ve 37. minutě mohl navýšit skóre Loskot, ale Kubáň byl připraven, na druhé straně pak předvedl drzý únik Šimkovič, který se dostal až před brankáře soupeře, ale branku přestřelil. Od druhé poloviny druhé části to byla naopak Boleslav, která hrála velmi dobře a soupeře do ničeho nepouštěla. Ve druhé třetině se již nic neudálo, a tak Poruba prohrávala po čtyřiceti minutách s Mladou Boleslaví 0:3.

Úvod poslední části nepřinesl ani na jedné straně vzruch před gólmanem, což hostům skvěle vyhovovalo a nadále si tak s přehledem drželi tříbrankový náskok. V úvodu 46. minuty se domácím naskytla výhoda přesilové hry, tedy jedna z posledních možností udělat něco se zápasem. V oslabení dokázal hasit svou chybu Špok, čímž zabránil samostatnému úniku dvou Boleslavských na Kubáně. Až na konci přesilovky předvedla tvrdou ránu od modré vítkovická posila Hrubý, ale svého jmenovce v brance překonat nedokázala. V následné přesilovce hostí vypálil od modré pořádnou dělovku přes klubko hráčů Soukup, jehož pokus byl několikrát tečován a skončil na levé tyči domácí svatyně. Na konci oslabení předvedl Jelšík velmi drzý únik až před Hrubého, krom šikovné akce si vynutil také faul. V poskytnuté výhodě domácí nadělali před brankou Bruslařského klubu velký zmatek, který vyvrcholil střeleckým pokusem Řezáče, ale opět bezvýsledně. Domácím se nedala upřít snaha, jenže na hostujícím celku byla vidět větší zkušenost a také precizní bezchybná obrana. V 53. minutě předvedl další ze svých tvrdých střel dnes velmi aktivní Řezáč, jenže souboj s Hrubým opět prohrál. Dvě minuty nato mohli přidat čtvrtou trefu hosté po úniku Loskota s Jančekem, ale Špok opět dokázal jejich příležitosti zabránit obětavým obranným zákrokem. Přesně při vypršení šestapadesáti minut předvedl další za samostatných akcí Tomis, ale ve finální fázi pálil nad boleslavskou branku. V čase 57:32 se domácí dočkali branky, kterou si za svůj výkon již dávno zasloužili. Skočovský našel svou přihrávkou ideálně mezi kruhy Václava Chomiče, který svou střelou nad vyrážečku nedal Hrubému šanci. Domácí vrhli všechny své síly do útoku, čehož Boleslav dokázala využít, když v čase 58:54 zužitkovala parádním způsobem situaci dva na nikoho. Kubáně v brance zcela vykoupala dvojice Filip Velechovský - Marek Loskot, když prvně jmenovaný zakončoval do zcela opuštěné klece. Porubští tak po dobrém výkonu podlehli Mladé Boleslavi 1:4.