Juniorka před Vánoci smetla Boskovice, Vilčkovi pokazilo hattrick břevno

18.12.2016, René Chyla

RT TORAX na ledě posledních trápících se Boskovic byl jasným favoritem a svou roli potvrzoval už od prvních minut. Porubští vedli po dvou třetinách již 6:0 a vše se schylovalo k dalšímu dvoucifernému výsledku. Brankostroj hostujícího mužstva se ale po druhé pauze zasekl, i přesto ale Boskovicím duo Zavadil-Hakl nedovolilo podruhé v sezoně ani gól a z jihu Moravy si tak před Vánoci odváží vysoké vítězství.

Liga juniorů - 24.kolo ne 18.12.17:00
HC Boskovice
0:6(0:3, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Široký, 16. Vilček (Dang), 17. Kurnik (Skokan, Veselý), 29. Franz (Kurnik), 32. Vilček (Bernát, Ščurek), 37. Bialoň (Malát, Boháč). Rozhodčí: Vrba – Bernard, Kleprlík. Vyloučení: 8:5, navíc Hejduk a Němec (oba BOS) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 21. Střely na branku: 19:63 (3:23, 11:22, 5:18). Průběh utkání: 0:6.
HC Boskovice: Külzer J. – Fabiánek, Hrubeš, Hořava – Kučera, Dostal, Němec, Külzer N., Vyskočil, Hejduk, Harásek, Šindelář, Zelinka
HC RT TORAX Poruba: Zavadil (od 41. Hakl) – Štěpán, do 40. Boháč, od 41. Prepsl, Ščurek, Široký, Slíž, Skokan – Malát, Gola P., Bialoň – Vilček, Bernát, Dang – Veselý, do 40. Kurnik, od 41. Jendruš, Franz

Tomáš Vilček (POR) (2+0)
Jaromír Široký (POR) (1+0)
Jan Bernát (POR) (0+1)

Ščurkova tyč a Širokého parádní individuální akce

Porubská juniorka v zasněžených Boskovicích už od prvních minut potvrzovala roli favorita. V páté minutě sice trefil Petr Ščurek od modré pouze tyč, za dvě minuty se ale RT TORAX už radoval. Jaromír Široký vystihl špatnou domácí rozehrávku, najel si podél levého mantinelu, poté vybruslil mezi kruhy, odkud bekhendem otevřel skóre střelou nad vyrážečku – 0:1. Poruba pak navýšila vedení v šestnácté minutě v přesilové hře.

Využitá přesilovka a zloděj Kurnik

Michal Dang našel zpoza boskovické kasy mezi kruhy Tomáše Vilčka, který prostřelil gólmana mezi betony – 0:2. Za necelou minutu pak domácí brankář kotouč vyrazil před sebe, puku se ujal Jiří Skokan, který už posílal černý kus pryže do branky, před čárou se jej ale ještě dotkl Antonín Kurnik, který tak pokazil svému spoluhráči radost – 0:3.

Dangova šance či střela zápěstím Franze

Na obrazu hry se nezměnilo nic ani ve druhé třetině. Ve 28. minutě měl obrovskou šanci Michal Dang, který se valil sám na Jana Külzera, jeden z domácích obránců však stihl porubského útočníka dojet a jeho příležitost tak zmařil. Za minutu pak Antonín Kurnik nahrával Jonáši Franzovi, který z pravého kruhu trefil prostor pod vyrážečkou – 0:4.

Vilčkovo vymetení pravého růžku nebo Bialoňova trefa k tyči

Za tři minuty Jan Bernát našel od pravého mantinelu najíždějícího Tomáše Vilčka, který si počkal na správný moment a poté vymetl pravý horní růžek – 0:5. Ve 37. minutě našel David Malát křižnou přihrávkou na pravém kruhu Jakuba Bialoně, jenž přízemní střelou zamířil k levé tyči – 0:6. O pár sekund později ještě Jonáš Franz poslal puk Antonínu Kurnikovi, který ale tváří v tvář Külzerovi neuspěl.

Neuznaný gól Külzera, neúspěšný únik Danga a břevno Vilčka

Ve třetí třetině se prosadil také domácí výběr. Niklas Külzer už dorážel do prázdné branky, hlavní sudí ale gól neuznal pro pohyb útočícího hráče v brankovišti. Michal Dang poté znovu upláchl boskovické obraně, tentokrát jej však zastavil levý Külzerův beton. Za minutu mohl hattrick dokonat Tomáš Vilček, od modré však trefil pouze břevno. RT TORAX zahrozil ještě v oslabení, kdy domácí defenzívě zatápěla dvojice Jan Bernát – Tomáš Vilček, nikdo se však již prosadit nedokázal.

Ostatní zápasy 24. kola

Frýdek-Místekvs.Prostějov3:1
Přerovvs.Opava5:0 kontumace
Uherský Brodvs.Havířov2:5
Uničovvs.Brno1:3

David Bílý (HC Boskovice): Do zápasu jsme vstoupili s tím, abychom nedostali moc gólů, jak je u nás obvyklé. To se nám celkem i dařilo, nicméně opět po hrubých individuálních chybách jsme dostali prakticky všechny branky. V poslední třetině jsme už gól neinkasovali, a tak se můžeme v klidu připravit na Vánoce. Ten gól, který nám ale rozhodčí neuznal, byl dle mého názoru regulérní, jelikož padl po faulu na našeho hráče. Jinak jsem viděl i ten první vyšší trest, kdy sudí pískl za stavu 0:6 zdržování hry, takže pochopitelně se náš hráč ozval a protestoval. Tam mohl rozhodčí možná přimhouřit více oči.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Hráčům jsme namlouvali, ať k utkání přistoupí zodpovědně, což si myslím, že skutečně první dvě třetiny i plnili. Dostali jsme se do šestibrankového náskoku a za tohoto stavu již bylo prakticky hotovo. Třetí dvacetiminutovka už byla taková klouzaná nahoru dolů bez osobních soubojů a bez zodpovědnosti. Nechali jsme znovu zahrát si všechny hráče a všem bych rád poděkoval za ty tři měsíce, které máme za sebou. Nyní je necháme trochu vydechnout a po svátcích se vrhneme do přípravy na další část sezony.