Juniorka nenavázala na první zápas s polskou dvacítkou a padla v Sosnowieci

09.12.2015, René Chyla

Junioři nastoupili po dvou prohrách do turnajového zápasu v polském Sosnowieci, kde změřila v odvetě síly s tamní reprezentační dvacítkou, jež padla v září na porubském ledě vysoko 9:0. Polsko ale debakl nakonec odčinilo, jelikož Porubští po celý zápas tahali za kratší konec. Tamní reprezentace totiž po dvou třetinách vedla jednoznačně 3:0, hrstku naděje vykřesal na začátku poslední dvacetiminutovky Radek Bartoň. Na jeho trefu ale nikdo z Ostravanů nenavázal a domácí borci přidali ještě dva zásahy do černého. Antonín Kurnik ještě v závěru kosmeticky upravil skóre, to ale nic nezměnilo na faktu, že svěřenci Miroslava Bahníka padli už potřetí v řadě.

Liga juniorů - Turnaj st 9.12.17:30
Polsko "20"
5:2(1:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Rybak (Krężołek), 31. Jóżwik, 33. Paś (Krężołek), 50. Krężołek (Paś, Rybak), 54. Pajestka (Musioł, Rybak) – 44. Bartoň (Mládek), 59. Kurnik (Bialoň) . Rozhodčí: Kozlowski – Bernacki, Madeksza. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
Polsko "20": Prokop – Zieliński, Bizacki, Musioł, Kamieniecki, Nowak, Cieśla, Kot, Kołodziej – Krężołek, Paś, Rybak Mac., Jóżwik, Pajestka, Zygmunt, Anklewicz, Rybak Mich., Pelaczyk, Worwa, Śmieszek, Wróbel
HC RT TORAX Poruba: Sroka (od 31. Zavadil) – Široký, Kropka, Štěpán, Hranoš, Boháč, Ščurek – Pěnčík, Smrčka, Korec, Bartoň, Gola P., Mládek, Csabala, Kurnik, Bialoň

Porubští borci zvládli první utkání s polskou reprezentační osmnáctkou na jedničku a v Ostravě vyprovodili své severní sousedy debaklem 9:0. Utkání v Sosnowieci ale přineslo daleko vyrovnanější bitvu a bezbrankový stav prolomil v šestnácté minutě po parádní nahrávce Patryka Krężołeka Maciej Rybak – 1:0.

Sosnowiec navýšil své vedení až v polovině základní hrací doby, kdy se do kotouče opřel Patryk Jóżwik – 2:0. Miroslav Bahník v tu chvíli odvolal Dominika Sroku a dal možnost mezi třemi tyčemi Janu Zavadilovi. Porubský brankář se ale ve své kase příliš dlouho neohřál a už lovil puk ze své sítě. Patryk Krężołek našel přesně Dominika Paśe, který už se nemýlil – 3:0.

Slovo ale dostali i Porubští, kteří na začátku třetí dvacetiminutovky snížili na rozdíl dvou branek. Jonáš Mládek přihrával Radku Bartoňovi, jenž zamířil přesně za Prokopova záda – 3:1. O chvíli později ale znovu udeřil polský výběr. Dominik Paś přenechal puk Patryka Krężołeka, který přidal čtvrtý hřebíček do porubské rakve – 4:1. V 54. minutě už bylo vymalováno. Dawid Musioł nahrál přesně Bartoszovi Pajestkovi, jenž překonal přesně mířenou střelou Zavadila – 5:1. RT TORAX v závěru již jen kosmeticky upravil skóre. Po Bialoňově nahrávce uzavřel gólový účet večera Antonín Kurnik – 5:2.