Junioři zlomili odpor Českého Těšína až v poslední třetině, rozhodly dva slepené góly

06.10.2018, René Chyla

Porubská juniorka zvládla dohrávku pátého kola Regionální ligy juniorů, když srazila v domácím prostředí třetí Český Těšín v poměru 4:1. Rozhodující trefu zapsal ve 34. minutě Filip Byčkov, definitivní pojistku pak zařídila dvojice Jan Anlauf – Michal Rambousek. Hokejisté HC RT TORAX vedou po šesti kolech svou skupinu a jsou už jen krok od postupu do nadstavbové části soutěže, z níž mohou pomýšlet na postup.

Regionální liga juniorů - 5.kolo pá 5.10.17:30
HC Vlci Český Těšín
4:1(1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Bukowski (Morávek, Pitucha), 34. Byčkov (Husák), 41. Anlauf (Bukowski), 43. Rambousek (Vavřík, Pitucha) – 23. Cienciala F. (Najsar). Rozhodčí: Beránek – Kořistka, Hranoš. Vyloučení: 11:9, navíc Brodek (POR) OK a Häring (POR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 25:28 (7:9, 8:12, 10:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Pitucha, Husák; Kroček, Havlík; Topolanský, Becher; Krátký – Morávek, Bukowski, Anlauf – Vavřík, Häring, Brodek – Benka-Rybár, Byčkov, Rambousek – Poláčik
HC Vlci Český Těšín: Švančara – Mrozek, Lipowski, Mituchovič, Cienciala F., Macurák – Kapitanov, Lodňanová, Zwrtek, Stebel, Cienciala J., Najsar, Jurzyca, Pniok

Marek Slíž (POR) (27 střel, 26 zásahů, 1 gól, 96.30% úspěšnost)
René Najsar (CET) (0+1)
Radek Mituchovič (CET) (0+0)

Bukowski otevřel skóre, blízko vyrovnání Najsar

Porubská juniorka si ani nemohla přát v dohrávce proti Českému Těšínu lepší start. Poté, co v dobré pozici trefil Marka Slíže Daniel Zwrtek, se na druhé straně uvolnil Jakub Bukowski, který si najel až před brankoviště a poté s lehkostí poslal kotouč do levého horního růžku – 1:0. Vlci ale také nezůstali bez šance, pokusy Filipa Stebela či Jana Ciencialy si ale porubský brankář bez problémů pohlídal. V šestnácté minutě mohlo být vyrovnáno, když přes několik hráčů prošel René Najsar. Ten si nabruslil mezi kruhy, jeho rána na vzdálenější tyč ale minul branku jen o centimetry.

Vyrovnání Filipa Ciencialy, Mitucovičova tyč a přehled Husáka

Ve 23. minutě se hosté dočkali po zásluze vyrovnávacího gólu. V početní převaze nahrával k modré čáře René Najsar a Filip Cienciala zamířil přesně k levé tyči – 1:1. Za minutu už málem musela Poruba dotahovat, v další přesilovce totiž z pravého kruhu trefil tyč Radek Mituchovič. Vlci z Českého Těšína ze svého tempa nepolevili a Marek Slíž si musel poradit s dalšími nebezpečnými pokusy Reného Najsara a Radka Mituchoviče. Hosty trápila produktivita, a tak HC RT TORAX udeřil rovněž z přesilové hry. Tomáš Husák našel od mantinelu přesně na pravém kruhu Filipa Byčkova, jenž ranou mezi betony vrátil domácím vedení – 2:1. Český Těšín hrál v závěru ještě 28 sekund přesilovku pět na tři, v ní ale nic nevymyslel, a tak Poruba do druhé pauzy vedení uhájila.

Slepené góly Poruby, Stebel trefil zase jen tyč

Porubská juniorka rozhodla o třech bodech už na začátku poslední dvacetiminutovky. V čase 40:44 si Jakub Bukowski vytáhl Patrika Švančaru na pravou stranu, odkud vyslal parádní přihrávku na opačný kruh Janu Anlaufovi, který měl už před sebou odkrytou branku – 3:1. A zanedlouho vedl HC RT TORAX už o tři góly, když dorazil do prázdné střelu Michaela Vavříka Michal Rambousek – 4:1. V padesáté minutě mohlo být naopak zaděláno na drama, když René Najsar vyslal parádní nahrávku na Filipa Stebela, ten však trefill jen brankovou konstrukci porubské brány. Čtyři vteřiny před poslední sirénou měl na holi alespoň korekci výsledku Alexandr Kapitanov, ten ale nastřelil opět pouze jen Marka Slíže.

Ostatní zápasy 5. kola

Karvinávs.Orlová4:5
Frýdek-Místekvs.Opava1:5

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): V tomto zápase jsme si dali říct a hráli ze zabezpečené obrany. Hru jsme tolik neotevírali, bojovali jsme a soupeř byl velmi nepříjemný ve forčekinku. Zápas jsme rozhodli na začátku poslední třetiny, kdy jsme dali dva rychlé góly, a poté už se v podstatě jen dohrávalo. Ve druhé třetině bylo ale plno vyloučených, takže jsme se nemohli dostat do nějakého souvislejšího tlaku. Český Těšín mě ale velmi překvapil svou hrou a teď už se ani nedivím, že vyhrál v Opavě oba zápasy. Za výhru jsem rád a klukům musím poděkovat za bojovnost a tři body.

Roman Sedlák (HC Vlci Český Těšín): Bylo to povedené utkání, domácí vyhráli zaslouženě, ale jsem rád, že jsme je pořádně také potrápili. Hrajeme na dvanáct lidí, ale ani tak jsme ostudu určitě neudělali. Mrzí mě zejména druhá třetina, kde jsme měli snad šest přesilovek, ale využít jsme dokázali jen jednu. V takovém počtu bychom měli být více produktivní v početních výhodách a tam se zápas lámal. Oba brankáři zachytali výborně, domácí ale určitě vyhráli zaslouženě.