Junioři zaspali začátek utkání, z Prostějova jedou s prázdnou

27.01.2012, Adam Bagar

Odčinit nedávný debakl s opavským Slezanem zajížděli junioři na půdu Prostějova. Jenže jim hrubě nevyšel vstup do zápasu a když po deseti minutách hry svítilo na světelné tabuli již skóre 3:0, bylo prakticky o zisku dvou bodů rozhodnuto. Za hosty pak v polovině střetnutí snížil v oslabení Martin Vidlák, ale Jestřábi nasázeli další branky. Až poslední dvacetiminutovka přinesla porubský nápor a kosmetickou úpravu výsledku na konečných 7:3. Hanáci byli vysoce produktivní, stačilo jim vystřelit pouze devatenáctkrát na branku, z čehož vytěžili sedm přesných zásahů do černého. V dalším kole přivítají svěřenci trenéra Smetáka hokejisty Vsetína.

Liga juniorů - 30.kolo pá 27.1.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
7:3(3:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Štindl (Skácel, Dufka), 6. Tomiga (Zachar), 10. Stejskal (Matoušek, Zachar), 33. Zachar, 37. Jurník z TS, 40. Matoušek (Zachar, Tomiga), 55. Konečný (Zachar, Matoušek) – 33. Vidlák, 49. Vaněk (Kameníček), 59. Palkovič (Jasiok, Rosypka). Rozhodčí: Ing. Volf – Linhart, Toman. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 86. Střely na branku: 19:31 (8:6, 8:9, 3:16). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kyša – Štefan, Dufka, Koranda, Stejskal, Sekanina, Mašek, Očenášek, Konečný, Zachar, Prokop, Matoušek, Tomiga, Pezda, Jurník, Stloukal S., Stloukal O., Štindl, Skácel.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina – Baca, Dusík, Franek, Jasiok, Chamrád, Lužný – Šimkovič, Vidlák, Vaněk – Kanaloš, Kameníček, Rosypka – Kysučan, Palkovič, Maček – Kaleta.

Porubě vůbec nevyšel vstup do zápasu. Do vedení poslal Jestřáby Jan Štindl, když se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a poslal touš za dezorientovaného Hlavinu. Za pouhých pětatřicet vteřin domácí své vedení navýšili. Kapitán Stanislav Tomiga vyjel drze zpoza branky až před Hlavinu a trefil se přesnou střelou ke vzdálenější tyči.

Po devíti minutách hry již svítilo na světelné tabuli skóre 3:0. V přesilové hře si Hlavina neporadil s nikterak složitým pokusem Petra Stejskala. I přes tři vstřelené branky bylo v první části hry k vidění úplné minimum šancí, o čemž svědčí i pouhých čtrnáct střeleckých pokusů.

Ani ve druhé třetině se příliš obrázek hry neměnil. Blízko ke čtvrté brance byl Jurník, jenže napálil jen levou tyč Hlavinovy klece. Následně měl Prostějov k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři. V té toho příliš nepředvedl a naopak poté, co RT TORAXu naskočil do hry čtvrtý hráč, sám inkasoval. Martin Vidlák nejprve i s pomocí teče trefil levou tyč, ale pohotově si dojel pro lehkou dorážku a Poruba se tak vrátila do hry.

Radost Porubských trvala pouhých třicet vteřin. David Zachar opět drze vyjel až před gólmana, kde již svým důrazem protlačil touš do branky. V samostatném úniku byl následně faulován Daniel Jurník a sudí Volf musel nařídit trestné střílení. To sám postižený bez problémů proměnil. Ještě před odchodem do šaten přišel šestý zásah z hole Jaromíra Matouška, kterému dala porubská obrana až příliš prostoru.

Třetí třetinu začali hosté aktivněji. Při hře čtyři na čtyři nechali prostějovští zadáci před Kyšou Rostislava Vaňka a ten se v takových pozicích nemýlí. Následovaly dlouhé série vyloučení. V přesilové hře čtyři na tři na druhé straně přidali Jestřábi sedmou branku. Parádní souhru zakončoval do prázdné svatyně Michal Konečný.

Závěr byl již v porubské režii a Kyša se měl co ohánět. V přesilové hře napřáhl na modré Jasiok a Vojtěch Palkovič tečoval touš za prostějovského gólmana. Když pak stejný hráč trefil jen levou tyč a Kameníček před poloprázdnou klecí přestřelil, skončilo střetnutí výsledkem 7:3 pro domácí Prostějov.

SK Horácká Slavia Třebíč – AZ Havířov 2 : 3
VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 3 : 4
HC Slezan Opava – HC Frýdek-Místek 5 : 0
Hokej 2003 Šumperk – HCM Warrior Brno 4 : 2