Junioři v předehrávce rozdrtili Opavu a jdou do čela, rozhodl závěr první třetiny

30.11.2016, René Chyla

RT TORAX měl ve středu své zastoupení také v Opavě, kde se v rámci předehrávky 20. kola střetla Bahníkova družina s tou opavskou. Porubští rozhodli už v první třetině, kdy v jejím samotném závěru propálili Haase hned třikrát. Dvěma góly se blýskl Michal Dang, Jan Bernát navyšoval parádní individuální akcí ve třetí dvacetiminutovce na 6:3 a Jan Korec přispěl k výhře hned čtyřmi body. Junioři tak díky zvládnutému duelu jdou do čela tabulky, kde se ohřejou minimálně do pátku.

Liga juniorů - 20.kolo st 30.11.17:00
Hokejový klub Opava
3:8(1:4, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 9. Cygal (Zaitcev), 44. Rousek (Zaitcev), 46. Fedor (Hladoník) – 4. Gola P. (Malát, Bialoň), 18. Veselý (Fráner, Jendruš), 20. Dang (Korec), 20. Dang (Korec, Ščurek), 39. Korec (Bernát), 54. Bernát, 55. Malát (Ščurek, Prepsl), 56. Gola P. (Korec). Rozhodčí: Smilek – Novák, Rychlý. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 26:46 (10:16, 7:20, 9:10). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5, 3:8.
Hokejový klub Opava: Haas – Cibulka, Vícha, Kroček, Vilinski – Cygal, Konečný, Borunský, Šala, Fedor, Zaijcev, Rousek, Hladoník, Baláž
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Štěpán, Široký, Ščurek, Prepsl, Prokeš, Skokan – Malát, Gola P., Bialoň – Korec, Bernát, Dang – Fráner, Veselý, Jendruš

Jan Korec (POR) (1+3)
Jan Bernát (POR) (1+1)
Patrik Gola (POR) (2+0)

Famózní závěr první třetiny

Porubská juniorka vstoupila do zápasu parádně a už od čtvrté minuty vedla. David Malát totiž našel perfektně Patrika Golu, který už měl před sebou pouze odkrytou branku – 0:1. Srovnáno bylo o pět minut později, kdy Jan Cygal nahazoval z rohu kluziště puk do brankoviště, kde si jej za svá záda nešťastně srazil porubský Mrázek – 1:1. Porubští odskočili svému sokovi v osmnácté minutě, kdy Fránerovu střelu z kruhu ještě Hugo Haas vyrazil, na dorážku Ondřeje Veselého však byl již krátký – 1:2. Michal Dang si poté vyjel z rohu kluziště až na osu hřiště, odkud bekhendem poslal puk nad Haasovu vyrážečku – 1:3. Jan Korec navíc ještě o dvacet sekund později přihrál mezi kruhy Michalu Dangovi, na něhož zívala prázdná branka – 1:4.

Čekání na gól ve druhé třetině a bleskurychlé snížení Opavy

Poté ale brankostroj utichl a pátý hřebíček do opavské rakve přidal až dvě minuty před druhou sirénou Jan Korec. Porubský útočník vyjel zpoza branky a zasunul puk pod zmateného opavského brankáře – 1:5. Na začátku poslední dvacetiminutovky úřadoval opavský Slezan. Tomáš Rousek se dostal k odraženému kotouči, který bez problémů dokázal doklepnout za Mrázkova záda – 2:5. Následně chybovala porubská obrana, z čehož znovu těžili domácí. Aleš Hladoník poslal puk mezi kruhy Marcelu Fedorovi, jenž si položil porubského gólmana a poté už zakončoval do odkryté branky – 3:5.

Tři góly Poruby za 101 sekund

Závěr zápasu byl již jasně v režii Porubských. Jan Bernát se v 54. minutě parádně protáhl mezi několika hráči a nekompromisně zavěsil do pravé šibenice – 3:6. David Malát se za minutu chopil kotouče ve středním pásmu, ujel po levé straně a zamířil přesně do prostoru pod lapačkou u vzdálenější tyče – 3:7. V 56. minutě bylo definitivně hotovo. Jan Korec nahrál Patriku Golovi před brankoviště a porubský kanonýr si už věděl rady – 3:8.