Junioři složili reparát a díky Dangově hattricku smetli Opavu deseti góly

25.09.2016, René Chyla

Porubská juniorka hodlala napravit páteční zaváhání proti Havířovu, což se ji povedlo naprosto dokonale. Svěřenci Miroslava Bahníka vedli už po dvou třetinách nad rivalem z Opavy jasně 8:0, aby nakonec vyprovodili hosty deseti góly. Michal Dang se zaskvěl hattrickem a jednou asistencí, čtyřmi body se pak blýskli také kanonýři Patrik Gola s Jonášem Franzem.

Liga juniorů - 2.kolo ne 25.9.13:30
Hokejový klub Opava
10:3(3:0, 5:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 6. Dang (Franz, Csabala), 13. Dang (Franz, Slíž), 13. Gola P. (Malát, Stach), 27. Csabala (Franz, Dang), 31. Hranoš (Gola P., Štěpán), 34. Dang (Slíž), 38. Malát (Gola P., Hranoš), 38. Prepsl (Kurnik), 55. Franz (Hranoš), 56. Gola P. (Malát) – 42. Konečný (Döhner), 43. Döhner (Hlista), 60. Nardelli. Rozhodčí: Libiger – Adamec, Hanzlík. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:15 (12:2, 19:5, 14:8). Diváci: 34. Průběh utkání: 8:0, 8:2, 10:2, 10:3.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil (od 41. Hakl) – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Boháč, Slíž, od 38. Jendruš, od 38. Prepsl – Malát, Gola P., Stach, Fráner, Kurnik, Veselý, Dang, Franz, Csabala, od 38. Bialoň
Hokejový klub Opava: Rochla (od 41. Lamla) – Klement, Dyba, Kroček, Döhner – Pělucha, Nardelli, Konečný, Zajtcev, Zelenkov, Cygal, Hlista, Bjurkland

Michal Dang (POR) (3+1)
Patrik Gola (POR) (2+2)
Jonáš Franz (POR) (1+3)

Stroj na góly jménem Michal Dang

Juniorka proti Opavě nastoupila během dvou měsíců již počtvrté. A ani v tomto případě nezahálela. Už v šesté minutě poslal domácí tým do vedení Michal Dang, který se prosadil dorážkou v předbrankovém prostoru – 1:0. Poruba následně ustála dlouho trvající dvojnásobnou přesilovku a třináctá minuta se následně stala pro Opavu minutou hrůzy. Nejprve Jonáš Franz nahrával zprava před brankoviště, kde se puku ujal najíždějící Michal Dang, jenž prostřelil Kryštofa Rochlu mezi betony – 2:0. O pětadvacet sekund později zase opavskému gólmanovi propadlo pod vyrážečkou s notnou dávkou smůly doklepnutí Patrika Goly – 3:0.

Jednoznačná záležitost

Brankostroj domácích pokračoval i ve druhé třetině. Puk se odrazil ve 27. minutě přesně na hůl Dominika Csabaly, který zamířil přesně nad beton – 4:0. O čtyři minuty později se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Michael Hranoš, který znovu uklidil kotouč do opavské svatyně – 5:0. O chvíli později se před Rochlou ocitl Michal Dang, který z ostrého úhlu trefil horní část branky – 6:0. RT TORAX poté využil dvojnásobnou i následnou klasickou početní převahu. Nejprve Patrik Gola perfektně našel nekrytého Davida Maláta u protější tyče, pro něhož už nebyl problém zamést puk do brány – 7:0. O 28 sekund později se prosadil z hranice levého kruhu Lukáš Prepsl přesně nad levý beton – 8:0.

Výměna gólmanů a první desítka

Opava ožila až na začátku poslední třetiny. V oslabení se slova ujal Ondřej Konečný, který se trefil přesně do levého horního růžku – 8:1. Za necelé dvě minuty „slavili“ hosté podruhé. Jakub Döhner vypálil z mezikruží a puk zaplachtil nad Haklův beton – 8:2. Na druhé straně mohl zvyšovat David Malát, ten ale naněkolikrát neuspěl a Kryštof Lamla si připsal hned několik parádních zákroků. V čase 54:54 však Poruba odčarovala i zakletí druhého opavského brankáře. Jonáš Franz si pohrál s hosty před brankovištěm a s lehkostí přehodil pravý beton hostujícího gólmana – 9:2. Za minutu už domácí čepovali desítku. Patrik Gola se trefil z bezprostřední blízkosti přesně do mezírky mezi betony – 10:2. Gólový účet byl podtržen až osmadvacet vteřin před závěrečnou sirénou. David Nardelli pohotovou ranou poslal puk nad Haklovu lapačku – 10:3.

Ostatní zápasy 2. kola

Přerovvs.Frýdek-Místek5:6 náj.
Warrior Brnovs.Prostějov4:5 náj.
Uherský Brodvs.Boskovice7:0
Uničovvs.Havířov2:1

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Tento zápas jednoznačně rozhodly první dvě třetiny, po kterých jsme vedli již 8:0. Naši hráči přistoupili k utkání zodpovědně a vytvořili jsme si velký odstup, abychom mohli třeba později i improvizovat. Vystřídali jsme i gólmany a nechali zahrát všechny hráče. V poslední třetině se musím opět zastat našeho brankáře, protože je velmi těžké jít bez rozcvičení do branky. I když obdržel tři góly, tak dva z nich byly po našich hrubých chybách.

Rostislav Haas (Hokejový klub Opava): Je to stejné jako minule. Jde opravdu vidět, kdo na ty tréninky chodí a kdo ne. U starších dorostenců, kteří chodí trénovat, tak ty technické a taktické věci vidět jsou. U juniorů je to přesně naopak. My jsme už před zápasem měli jakýsi pohovor, protože junioři prostě nechodí a pak to dopadá, jak to dopadá. Páteční zápas jsme vyhráli jen díky našemu brankářovi, který předvedl vynikající výkon. Je pak těžké se snažit zde něco vytvářet, člověk ztrácí i chuť, když tomu věnujete čas a energii a vidí, jak ti druzí k tomu přistupují. Po tomto zápase je mi opravdu velmi líto našich mladších kluků a gólmanů, ale i tohle je pro ně nějaká škola.