Junioři si z Pardubic odváží plný bodový zisk

10.10.2008, Adam Bagar

Po velmi dobře odehraných domácích utkáních s Libercem a Ústím nad Labem zajížděla juniorka v rámci 11. kola nejvyšší juniorské soutěže na led východočeských Pardubic. Již před začátkem zápasu se dala předpokládat velmi vyrovnaná bitva, což se nakonec potvrdilo i na ledě. Domácí šli sice v šesté minutě do vedení, ale následující momenty patřily Porubě. Nejprve srovnal obránce Jiří Pindur a následně dvěma brankami v rozmezí pěti minut strhnul vedení na stranu hostí Petr Řezáč, kterému obě branky připravil Radovan Vajda. Po úvodní dvacetiminutovce tak mohli Ostravané odcházet do šaten spokojeni, když skóre ukazovalo stav 1:3. Druhá část naopak vyšla domácímu Moelleru, který dvěma brankami srovnal na 3:3, což bylo skóre, se kterým oba celky vstupovaly do třetí části. V té nechtěl ani jeden z týmů udělat chybu, nakonec rozhodla branka z 53. minuty, kterou vsítil porubský Vojtěch Bartoš. Pro porubského útočníka to byla navíc první branka v této nové sezóně, ale nesmírně důležitá. Porubští si tak odváží z Pardubic tři body za výhru 4:3. V sobotu 11. října se pokusí o body oloupit také prozatím skvěle hrající Mladou Boleslav, která však v pátečním duelu podlehla Vítkovicím 4:5, když ještě dvanáct minut před koncem vedla tříbrankovým rozdílem.

- 11.kolo pá 10.10.18:00
HC Dynamo Pardubice
3:4(1:3, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Bendík (Drtina), 24. Drtina (Kaut, Poskočil), 40. Dobiáš (Drtina) - 8. Pindur (Blažej), 13. Řezáč (Vajda, Tomis), 18. Řezáč (Vajda, Jelšík), 53. Bartoš (Richter, Skočovský). Rozhodčí: Hribik - Ježek, Blümel. Vyloučení: 8:7, navíc Drtina (PAR) 10 OT + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 44:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
HC Dynamo Pardubice: Landsman - Drtina, Karlík, Vondráček, Rozlivka, Poskočil - Radil, Kindl, Stoklasa, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Zavoral, Čapek, Pilař, Bendík, Kapec, Matějček.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň - Špok, Plzák, Tomis, Spusta, Pindur, Mlynář, Skočovský - Galajda, Vidlák, Bartošek, Kalina, Šimkovič, Bartoš, Jelšík, Kopáč, Capcara, Vajda, Blažej, Richter, Řezáč.