Junioři na úvod přípravy sehráli s extraligovou Žilinou vyrovnanou partii

09.08.2012, Adam Bagar

Čtvrteční maraton tří mládežnických klání zakončili junioři. Jejich soupeřem byla extraligová Žilina. Na gól se čekalo více než polovinu utkání. Až střela Jakuba Chamráda se ujala a RT TORAX šel do vedení. Slovenští hokejisté ovšem během pouhých pěti minut dokázali výsledek otočit na svou stranu. Vyrovnaný, rychlý a bojovný hokej nakonec skončil spravedlivou remízou, když necelé dvě minuty před koncem srovnával na konečných 2:2 Pavel Pobuta. Obě branky připravil Dalibor Mihal. Již v pátek sehraje juniorka od 16:30 další mač, v něm změří síly s nedalekou Opavou.

Přípravné zápasy juniorů - přát. čt 9.8.17:00
MsHK Žilina
Branky a nahrávky: 31. Chamrád (Mihal), 59. Pobuta (Mihal) – 32. Mašlanka (Zicho, Dolijanec M.), 36. Dolijanec M. (Mašlanka). Rozhodčí: Jeřábek J. – Řezáč, Golaň. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 104. Střely na branku: 30:26 (11:9, 11:7, 8:10). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina (41. Lesák) – Dusík, Franek, Vrána, Jasiok, Chamrád, Soukal – Maček, Kameníček, Kofroň – Piják, Palkovič, Rosypka – Pobuta, Mihal, Pelech.
MsHK Žilina: Konečný – Prášek, Klačko, Niník, Majerčík, Mravec, Pekný – Dolijanec L., Paleček, Potocký – Zicho, Mašlanka, Dolijanec M. – Halajčík, Holák, Prášek.

Do utkání vstoupili lépe junioři Žiliny. V jejich první velké šanci vychytal Hlavina ujíždějícího Halajčíka. Skóre se neměnilo ani na druhé straně, kdy nejprve nevyužil individuálního průniku po straně Mihal a o několik vteřin později trefil Maček namísto prázdné branky jen tyč. RT TORAX si svou aktivitou vybojoval hned několik přesilovek.

V jedné z nich se ocitli v další velké šanci hosté. Potocký ovšem v souboji s porubským gólmanem opět prohrál. Hrál se rychlý hokej ze strany na stranu, přerušovalo se jen minimálně, ale chyběly tomu stále góly. Když se pak skóre neměnilo ani po další domácí přesilové hře, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé tercie měla pro změnu dvě početní výhody v řadě Žilina, ale nedokázala toho moc předvést. Naopak v oslabení posunul touš Maček na Kameníčka a ten svým projektilem trefil pouze břevno. Gólem neskončily ani šance Pelecha, Rosypky a Palkoviče, který trestuhodně přestřelil branku.

RT TORAX se dočkal až těsně po polovině zápasu, kdy Mihal poslal puk na Jakuba Chamráda a ten zamířil naprosto přesně. Radost domácím juniorům vydržela pouhých devatenáct vteřin, když obrana po buly zapomněla na Richarda Mašlanku. Hosté navíc v následné přesilové hře zcela převážili misky vah na svou stranu, když touš dorazil do prázdné porubské svatyně Milan Dolijanec.

Tvrdý a rychlý souboj pokračoval i ve třetí části hry, ale šancí již ubylo. Rozhodnutí měl na holi Paleček, ale Lesák, jenž nahradil ve třetí periodě zraněného Hlavinu, se prezentoval výborným zákrokem, když se dokázal rychle přesunout ke druhé tyči.

Poruba se v závěru tlačila za vyrovnáním, ale obrana Žiliny jí příliš prostoru nedávala. Až necelé dvě minuty před koncem se svěřenci trenéra Petra Trojana dočkali zaslouženého vyrovnání. Mihal našel výborně před brankou Pavla Pobutu a ten z první zamířil mezi betony Konečného. Poruba tak remizovala s Žilinou 2:2.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Bylo to ukázkové první utkání sezóny. Musím kluky pochválit za bojovnost a přístup k zápasu, ale chyběla nám trošku větší hokejovost. Neproměnili jsme řadu šancí, a to se v utkání s tak kvalitním soupeřem, který navíc dobře bruslí, vymstí. Naštěstí jsme dali v závěru vyrovnávací gól, ale těch šancí jsme měli rozhodně více, několikrát jsme dokonce nastřelili tyčku.

Slavomír Chlebec (MsHK Žilina): Oba celky velmi dobře bruslily a na obou stranách tam bylo dost šancí, ale samozřejmě je potřeba stále nějaké věci dolaďovat. Myslím si, že se bylo nač dívat, diváci viděli kvalitní a rychlý hokej. Lidem, kteří se přišli podívat, se musel líbit. Takové zápasy klukům jen pomůžou. Je to sice jen příprava, ale na klucích je znát touha zápasit o místo v sestavě.