Junioři mají na kontě první domácí vítězství, poradili si s brněnským Warriorem

26.10.2012, Adam Bagar

Junioři měli ideální příležitost k tomu, aby prolomili domácí sérii neúspěchů. Na jejich led totiž zavítal poslední brněnský Warrior. Poruba se v první třetině ujala hned dvakrát dvoubrankového náskoku, ale ten dokázali Jihomoravané smazat a do poslední části hry se tak vstupovalo za nerozhodného stavu 4:4. Poslední část gólově ovládli Porubští, kteří si nakonec na konto připsali vítězství 7:4, které bylo vůbec prvním domácím v této sezóně. Výborné utkání sehrál Dalibor Kameníček, který si ke gólu připsal i tři asistence. V dalším utkání juniorka zajíždí do Havířova.

Liga juniorů - 11.kolo pá 26.10.17:00
HCM Warriors Brno
7:4(3:2, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Kameníček (Piják, Kofroň), 9. Franek (Mihal), 13. Brnčal (Csomor, Gřeš), 35. Piják (Kameníček, Kofroň), 48. Rosypka (Kysučan, Jasiok), 50. Piják (Kameníček, Dusík), 56. Černín (Kameníček) – 10. Křípal, 15. Majola (Vagner), 22. Majola (Řeřucha, Čtvrtníček), 39. Král (Hakl, Vagner). Rozhodčí: Kubičík – Novák, Laczko. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Střely na branku: 41:29 (16:8, 16:10, 9:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 7:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Dusík, Černín, Franek, Jasiok, Ryška, Baca, Chamrád, Cháňa – Piják, Kameníček, Kofroň – Kysučan, Mihal, Rosypka – Maček, Kaleta, Havránek – Csomor, Brnčal, Gřeš.
HCM Warriors Brno: Zavadil – Mytiska, Krytinář, Malíř, Dobšák, Řeřucha, Křípal, Vojáček, Vagner, Čtvrtníček, Novotný, Křen, Pelikán, Aster, Král, Majola, Hakl, Klíma.

Do první nebezpečnější akce zápasu se dostal brněnský kapitán Hakl, který se natlačil před Seiferta, ale skóre otevřít nedokázal. To se povedlo na druhé straně Daliboru Kameníčkovi. Ten využil Pijákovy přihrávky a zamířil přesně nad vyrážečku gólmana. Při další pohledné akci mířil z mezikruží Mihal. Poruba byla nadále lepším týmem a dočkala se brzy druhého gólu. V přesilové hře napřáhl na modré Michal Franek a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Za pouhou minutu se Warrior dočkal snížení. Milan Křípal poslal zpoza branky touš chytře do zad Seiferta, odkud se odrazil za brankovou čáru. Zpět vrátila domácím dvoubrankový náskok čtvrtá formace složená ze starších dorostenců. Csomor se dobře natlačil před branku a Denis Brnčal z těžkého úhlu doklepával puk do branky. Zanedlouho to bylo 3:2, když Seifertovi vypadla Vagnerova střela a Richard Majola na brankovišti pohotově dorážel.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky již mířil do prázdné brněnské kasy Černín, ale Zavadil se blýskl skvělým zákrokem. Opět se potvrdilo známé pravidlo "Nedáš – dostaneš". V přesilové hře opět dobře dorážel na brankovišti Richard Majola. Obrátit misky vah na stranu Brna mohl dokonce Křen, ale ve velké šanci napálil jen tyč Seifertovy klece. Brno v prostřední části srovnalo hru a bylo nebezpečnější než v první tercii.

Porubě vrátil zpět vedení Lukáš Piják, kterého našel dobře před brankou Kameníček a porubská jedenáctka střelou z první překonala Zavadila počtvrté. Do šaten se přesto odcházelo za nerozhodného stavu. V brněnské přesilové hře byli porubští zadáci opět nedůrazní na svém brankovišti a Matouš Král tak měl lehkou úlohu dotlačit kus černé pryže za brankovou čáru.

Ve třetí třetině pokračovala vyrovnaná podívaná. Poruba se však po dobře sehrané akci dočkala pátého gólu. Jasiok poslal puk před branku, kde Vladimíru Rosypkovi stačilo vložit hůl a zamířit nechytatelně pod horní tyč. O několik vteřin později Franek napálil pravou tyč. RT TORAX navýšil náskok při přečíslení. Lukáš Piják si několikrát vyměnil touš s Daliborem Kameníčkem a zakončoval za bezmocného Zavadila.

Hosté mohli výsledek hned dvakrát v řadě zkorigovat. V situaci dva na jednoho našel Novotný najetého Hakla, který mířil dobře k pravé tyče, ale Seifert se stačil dobře přesunout. Následně zlikvidoval opět pokus Hakla. Ten měl před sebou z poloviny odkrytou branku. Definitivní pojistka přišla v přesilové hře. Vojtěch Černín napřáhl na modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Poruba tak poprvé v sezóně na domácí půdě zvítězila, když si na konto připsala výsledek 7:4

Ostatní výsledky 11. kola LJ – sk. Východ:

HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 3 : 4
SHK Hodonín – HC AZ Havířov 2 : 3
HC Slezan Opava – HC Frýdek-Místek 4 : 3 sn.
LHK Jestřábi Prostějov – Hokej 2003 Šumperk 3 : 2 sn.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Konečně jsme prolomili prokletí domácí haly a získali tři body. Někdo by mohl říci, že je výsledek 7:4 jednoznačný, ale vůbec tomu tak nebylo. Naše hra byla plná nepřesností a nervozity. Naštěstí se na krásu nehraje, krásných zápasů jsme už sehráli spoustu a vyšli jsme z nich s minimálním bodovým ziskem. Tři body jsme ubojovali a měli jsme výjimečně i trošku štěstí.

Vítězslav Hájek (HCM Warrior Brno): Do utkání jsme vstoupili poněkud ustrašeně. Na týmu je vidět, že na tom není psychicky dobře poté, co jsme v předešlých zápasech neproměňovali své šance. Náskok soupeře jsme dokázali stáhnout a ve druhé třetině i srovnat. Ve třetí třetině přišlo zbytečné vyloučení a několik neproměněných šancí, což nás stálo nějaké body. Za stavu 6:4 jsme ještě něco mohli udělat s výsledkem, ale nedařilo se nám v koncovce.