Junioři loupili v Uničově, Patrik Gola zazářil čistým hattrickem

10.01.2016, René Chyla

Čtvrtá výhra v řadě! Čistý hattrick? Žádný problém! Alespoň ne pro kanonýra Patrika Golu, jenž vede kanadské bodování porubského celku. Ten třemi brankami během necelých šestnácti minut srazil Uničov na kolena. Probudil se také sváteční střelec Antonín Kurnik, který zamířil do černého po rovných osmi zápasech, nováček v juniorské sestavě Matyáš Holub zase zapsal ve svém debutu první asistenci. V poslední dvacetiminutovce pak už jen dodali patřičný klid na porubskou střídačku Dominik Csabala s Matoušem Stupkou, který trefoval z dorážky jen prázdnou branku. Před šestým gólem Porubských se ale nad bezmocnými domácími hokejisty smiloval ostravský kapitán Matěj Štěpán. Ten totiž nešťastně srazil za Dominika Sroku odražený kotouč a nepřímo se tak zapsal mezi střelce.

Liga juniorů - 21.kolo ne 10.1.16:00
HC Uničov
HC RT TORAX Poruba
Branky a nahrávky: 21. Minařík (Brandýs), 57. Sázel – 10. Gola P. (Hranoš, Štěpán), 18. Gola P. (Bialoň, Stupka), 26. Gola P. (Štěpán), 31. Kurnik (Holub, Csabala), 51. Csabala (Smrčka, Šustala), 59. Stupka (Bialoň). Rozhodčí: Cik – Novotný, Axman. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:23. Diváci: 42. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6.
HC Uničov: Motálek – Brandýs, Hromádka D., Kolařík, Gatěk, Abrahám, Groer – Vrána, Minařík, Hodulák, Sázel, Dohnal, Hromádka P., Dušek, Výkruta
HC RT TORAX Poruba: Sroka – Štěpán, Šustala, Ščurek, Široký, Hranoš, Boháč – Gola P., Holub, Moravčík, Bialoň, Stupka, Pěnčík, Smrčka, Csabala, Kurnik

Porubští vstupovali do utkání na ledě Uničova v roli jasného favorita. Hosté sice hýřili aktivitou, branka Tomáše Motálka však zůstávala dlouhou dobu zakletá. Až na konci desáté minutě konečně RT TORAX prolomil bezbrankový stav. Michael Hranoš vypálil od modré čáry a v mezikruží doklepával kotouč ze vzduchu Patrik Gola, čímž usměrnil puk mezi betony – 0:1. O chvíli později dostal naprosto nekrytý Jakub Bialoň ideální nahrávku mezi kruhy, odkud si mohl vybrat, kam zamíří.

Střela ale porubskému útočníkovi nesedla a domácí brankář tak zasahovat vůbec nemusel. V 18. minutě pak převaha ostravského celku přinesla další kýžené ovoce. Jakub Bialoň v mezikruží poslal kotouč na levou stranu Patriku Golovi, jenž měl do odkryté brány snadný úkol – 0:2. Třetí gól měl ještě před první sirénou na holi Matouš Stupka, jeho rána ale pravou tyč těsně minula.

Uničov ve druhé části zabral. Už po 40 vteřinách hry dostal před branku ideální přihrávku František Minařík, který sice napoprvé trefil jen tyč, ale z dorážky už se nemýlil – 1:2. Patrik Gola se ale s domácími příliš nemazlil. V přesilové hře totiž z levé strany propálil Tomáše Motálka mezi betony potřetí a slavil čistý hattrick – 1:3. Na rozdíl jediné branky mohl snížit Tomáš Výkruta, Dominik Sroka ale nepřehlednou situaci před svou svatyní ustál.

Porubští přidali další kousek ve 31. minutě. Hosté totiž využili zaváhání domácí obrany, když se dostali do přečíslení, ve kterém nahrál na levou stranu Matyáš Holub Antonínu Kurnikovi, jenž střelou nad lapačku navýšil pohodlné vedení – 1:4. Lukáš Abrahám o chvíli později pálil z levého kruhu a kotouč po teči jednoho z bránících hráčů jen proskotačil brankovištěm.

V přečíslení se poté objevili Marek Pěnčík s Matyášem Holubem, který v Uničově nastoupil ke svému prvnímu juniorskému utkání, druhý jmenovaný ale ani tuto šanci neproměnil. V početní převaze poté mířil do prázdné branky Tomáš Výkruta. Útočník Uničova už už zvedal ruce nad hlavu, když vtom vytáhl Dominik Sroka jeden ze svých parádních zákroků. Do dalšího přečíslení se znovu dostal Marek Pěnčík s Antonínem Kurnikem. Druhý z nich trefil levou tyč. Jeden z domácích obránců pak na poslední chvíli uklidil odražený puk do bezpečí.

RT TORAX navyšoval v polovině poslední dvacetiminutovky. Marek Smrčka nahrával v přesilovce mezi kruhy Dominiku Csabalovi, který nevýraznou střelou našel skulinku mezi betony – 1:5. Necelé čtyři minuty před koncem ale došlo ke kuriózní situaci. Roman Sázel jen vyprášil Srokovy betony, dojíždějící kapitán ostravského celku Matěj Štěpán však měl v úmyslu odpálit kotouč do bezpečí, místo toho ale zařídil parádního vlastence – 2:5. Dominik Sroka si poté s úsměvem na tento počin potřásl se „střelcem“ pravicí. Poruba pečetila vítězství 70 sekund před koncem. Střelu Jakuba Bialoně sice ještě Tomáš Motálek vyrazil, na dorážku Matouše Stupky z pravé strany do prázdné kasy byl ale už krátký – 2:6.

Martin Palinek (HC Uničov): Vzhledem k tomu, že dnes dorazila Poruba, která má širší soupisku a také kvalitnější kádr než my, tak jsme čekali, že budou lepší. Snažili jsme se bojovat, bruslit, ale rozhodly věci, které mají Porubští navíc. To znamená kombinace, přesná střelba, zpracování, přihrávky a tak dále. Dnes nás nepodržel ani gólman, hosté téměř všechny naše chyby potrestali, takže dle mého názoru spravedlivě vyhráli.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Ve dnešním zápase jsme se až příliš podřídili hře soupeře. Domlouvali jsme hráčům, aby hráli disciplinovaně, ale znovu to nezabralo, takže jsme těch vyloučení měli opět mnoho. Budeme si muset s některými hráči pohovořit, protože si myslím, že vůbec neplnili pokyny trenérů. Výsledek pro nás vypadá přijatelně, ale obraz hry byl, jak se říká, vánoční.