Již 198 minut nedostal Hasala gól a na kontě má již pět vychytaných nul

11.12.2016, Gabriela Juříková

V nedělním dopoledni se odehrálo v Sovím hnízdě utkání staršího dorostu. Domácí byli nepříjemným soupeřem od prvního střetu kotouče s ledem, ale přesto nepokořili porubského gólmana Marka Hasalu, který již 198 minut neinkasoval. Naposledy v zápase v Opavě a po utkání s Technikou Brno si připsal třetí nulu v řadě. Góly střílela Poruba v první třetině a výhru 3:0 si pojistila při domácí power-play.

Liga staršího dorostu - 21.kolo ne 11.12.09:30
Technika Hockey Brno
0:3(0:2,0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Brodek, 15. Richtár (Šolc), 60. Ferleťják (Plachý). Rozhodčí: Kohoutek – Pospíšil Strýček. Vyloučení: 4:8, navíc Voznička (POR) 10 min OT . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Průběh utkání: 0:3.
Technika Hockey Brno: Richter – Gloz, Měžník, Kučera, Kousal, Suchý – Lučivňák, Krejčiřík, Opěla, Ognar, Malý F., Ludvík, mach, Kerbler, Malý J, Navrátil, Suchý, Ševčík, Limback-Stokin, Alešin
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Šolc, Kroček, Timura, Nagy, Zicháček – Richtár, Ferleťják, Plachý – Brodek, Vavřík, Béreš – Skalka, Voznička, Vojtášek – Benka-Rybár

Zápas s mladými Sovami nebyl jednoduchý, ale díky rychlému bruslení, občasným přidáním technických hokejových věcí si hosté v první třetině získali vedení 2:0. V začátku desáté minuty, poté, co se neprosadili domácí hráči díky skvělému bloku před brankou Hasaly, se do protiútoku vydal Jiří Brodek a střelou na druhou tyč otevřel skóre. I když domácí hráči tlačili a stříleli vcelku přesně na bránu, v patnácté minutě přidal druhý porubský gól Jan Richtár. Daniel Šolc vypálil od modré, jeho střelu gólman Richter vyrazil a pro Richtára už nebylo problém dopravit kotouč do Sovího hnízda.

V osmnácté minutě nebyla Porubě uznána regulérní branka, ale to ji v konečném výsledku nemuselo mrzet. Domácí borci sice kousali a jako první si i zahráli početní výhodu. Ale tu měla Technika rozdělenu přestávkou. Druhá třetina góly neviděla. Blízko k němu nebo k nim měl RT TORAX Poruba, když se mu naskytla přesilovka pěti proti třem v souhrnu 41 vteřin. Soupeře zavřel do třetiny, kdy pálil převážně kapitán a obránce v jednom Daniel Timura nebo jeho kolega na modré Filip Kroček. Domácí hráči dokázali střely blokovat, anebo tečovat do bezpečí.

Po druhé přestávce byl obraz hry trochu dramatičtější. Poruba se nevyvarovala faulů a většinu třetí třetiny hrála v oslabení. Ale i v této početní nevýhodě dokázala hrát útočně a dělat starosti obraně i gólmanovi. Technika si samozřejmě tlak vytvořila a ne jeden, jenže pohotovost porubského esa v bráně Marka Hasaly byla neskutečná a podpora obrany skvělá, takže se jen čekalo, zda si v pořadí třetím za sebou jdoucím zápase udrží čisté konto a v soutěži již pátou nulu. Navíc Technika v čase 58:25 sáhla po hře bez gólmana, což bylo velké ohrožení tohoto počinu, ale vše vyřešil Plachý s Davidem Ferleťjákem, který pukem do prázdné brány pečetil výhru 3:0.

V poslední minutě šlo už Porubě jen o to, aby měl Hasala svůj úspěch, který je pro gólmana stejně důležitý, jako pro útočníka vstřelený gól. Po ukončení třetí třetiny bylo jasné, že porubský brankář 198 minut neinkasoval a do statistik si připsal pátou nulu.