Jedna branka = jeden bod

05.11.2005, Jan Škarpa, Ondřej Lorenc

V 20. kole zajížděla Sareza na led Komety Brno, na hřišti se sváděl přímý souboj o třetí příčku. Po remíze 1:1 se smál další vzadu a na místo třetího Brna se dostala po domácím vítězství Jihlava. Po první bezbrankové třetině se jako první radovali po brance Appela domácí, Sareza však po necelých 4 minutách srovnala v přesilovce na konečných 1:1. Sareza mohla o svém vítězství rozhodnout několikrát v prodloužení, poprvé po pěkné kombinační akci přestřelil branku Badžo, poté neproměnil trestný nájezd nařízený po faulu na Koláčka Baranyk. Oba týmy se tak rozešli smírně 1:1, čímž Sareza ukončila šesti zápasovou sérii brněnských.

- 20.kolo so 5.11.17:00
HC Kometa Brno
1:1p(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Appel (Barus, Staněk) - 34. Boháč (Heřman, Holuša). Rozhodčí: Venglář - Barteček, Koliba. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 3627. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
HC Kometa Brno: Maláč - Kališ, Lhotský, Vyrůbalík, Kruliš, Karlíček, CHvojka - Říha, Meluzín, Černý - Staněk, Barus, Appel - Hájek, Hubáček, Mračka.
HC Sareza Ostrava: Čech - Tesařík, Pazdera, Holík, Brincko, Vnenk, Kramný, Mocek - Chyba, Koláček, Janeček - Gelačák, Badžo, Baranyk - Holuša, Boháč, Heřman - Valušiak, Mleko, Polák
Kometa přivítala, oproti původnímu losu, dalšího soupeře v domácím prostředí. Ostravská Sareza byla totiž nucena, kvůli termínové kolizi v porubské hale, si vyměnit pořadatelství.

V úvodu zápasu se obě mužstva jakoby oťukávala. Tempo hry bylo sice vysoké, jenže žádná střela nesměřovala na tu, či onu, branku. Změna přišla po vyloučení hostujícího Janečka. Kometa Sarezu zamkla před její brankou a šance Lhotského, Vyrůbalíka, Meluzína a Říhy volaly po gólu. Čech, v brance Sarezy, se však vyznamenal. Potom hra upadla do průměrné šedi a oba týmy se objevovaly před brankami soupeře pouze sporadicky. Oživení přišlo až s další přesilovkou Komety. Sareza se jen tak tak ubránila při několika nebezpečných šancích Brňanů. Díky tomuto zůstal stav v úvodní třetině bezbrankový, protože hra Sarezy dopředu, byla v této fázi hry naprosto bezzubá.

Úvod druhé třetiny patřil více Sareze, která si vynutila tlak před brněnskou branku, ale víc než střely Koláčka a Poláka z tohoto tlaku Sareza nyvytěžila. Více vzruchu přinesla přesilovka po vyloučení domácího Karlíčka. Více než 100% šanci promarnil Baranyk. Prokličkoval domácí obranou, položil si i Maláče, jenže přestřelil. Teprve tohle Kometu probudilo, zabrala a odměnou jí byl vedoucí gól. Nejprve Staněk, po nádherné přihrávce od Appela, napodobil Baranyka, dostal se však znovu k puku, nahrál Barusovi, ten našel Appela a ten prostřelil Čecha - 1:0. Sareza však odpověděla záhy a vydatně k tomu dopomohla přesilovka po vyloučení Kališe, jehož hra vysokou holí byla ohodnocena trestem na 4 minuty. Zprvu Kometa úspěšně bránila a vyrážela do nebezpečných protiútoků. Pak však nepokryla dvojici Heřman a Boháč. Druhý jmenovaný, v pohodě, vyrovnal - 1:1. Kometa mohla kontrovat Meluzínem, jenže Čech jeho sólo polapil.

Poslední třetina se nesla v duchu bušení Komety na dobře organizovanou obranu Sarezy, v čele s Čechem. Další gól však už nepadl a na řadu přišlo prodloužení.

V něm se oba týmy pokusily urvat další bod a blíže k němu měla Sareza. Černý, Naprosto zbytečně, ztratil v útočném pásmu puk a dopředu se rozjel Kamil Koláček a těsně před Maláčem byl sražen - trestné střílení. Za ohlušujícího pískotu se na něj rozjel, bývalý hráč Komety, Milan Baranyk. Pavel Maláč ho však vychytal, za což mu Rondo poděkovalo obrovským aplausem. To vše se stalo 30 vteřin před koncem.

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): "Podali jsme dobrý výkon, škoda jen chyby Baruse, před vyrovnávacím gólem, ale takový je hokej. Mohli jsme rozhodnout sólem Meluzína nebo proměnit některou ze šancí ve 3. třetině, kdy Sareza pouze bránila. V závěru nás, při trestném střílení, podržel Pavel Maláč."

Josef Halouzka (HC Sareza Ostrava): "Polovinu zápasu jsme byli lepší, druhou polovinu zase Kometa. Měli jsme štěstí při jejich šancích, které zaváněly gólem. Na trestné střílení měl jít původně Koláček, ale po pádu na led se necítil dobře. Jel tedy Baranyk, který Maláče zná, bohužel však neproměnil."