Jedenáctý korálek na vítěznou šňůrku Poruba nenavlékla, Drtičům podlehla podruhé v sezoně

18.12.2013, Redakce

Naposledy se v tomto roce představili porubští hokejisté v domácím prostředí a nejvěrnějším fanouškům chtěli hektické předvánoční období zpříjemnit dalším vítězstvím, čímž by natáhli úspěšnou sérii už na úctyhodných jedenáct zápasů. Ovšem proti nim se postavil houževnatý Hodonín, jehož hra svěřencům trenéra Tomáše Sršně očividně nesvědčí. RT TORAX šel sice do vedení zásluhou přesilovkové trefy Lukáše Prokopa, jenže Drtiči dokázali ještě v prostřední části hry srovnat krok a pouhé tři minuty před třetí sirénou rozhodnout o dokonalém obratu. Porubští se ještě v závěru pokusili o vyrovnání, přesto podlehli 1:2. Už netradičně v pátek zajíždějí do Přerova, kde se pokusí domácí zaváhání odčinit.

2. liga - skupina Východ - 28.kolo st 18.12.18:00
SHK Hodonín
Branky a nahrávky: 25. Prokop (Seidler, Vrána) – 34. Peš (Jurásek, Velechovský), 57. Pokorný (Miklík, Jurásek). Rozhodčí: Fiala – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 7:8, navíc Koukal (HOD) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 271. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Wolf, Hruzík, Peslar, Javín, Slavík, Prokop, Šindelář – Haas, Zachar, Kilnar, Seidler, Vrána, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zuber.
SHK Hodonín: Kotvan – Rudiger, Smetana T. , Kulyk, Kříž, Skočovský, Špok, Macharáček, Smetana R., Pokorný, Koukal, Škorík, Peš, Kuba, Velechovský, Jurásek, Vrba, Charvát, Miklík, Polesný.

Vzhledem k aktuální formě obou celků se papírově mohlo zdát, že půjde o jednoznačnou záležitost. Hra Drtičů ovšem porubským hokejistům příliš nesvědčí, což se potvrdilo už v předchozích dvou zápasech. RT TORAX sice vstoupil do zápasu podstatně aktivněji a v úvodní dvacetiminutovce tým z jihu Moravy výrazně přestřílel, ovšem střelecky se trápil. Několik závarů na brankovišti pak dokázal v poklidu vyřešit dobře chytající Kotvan.

Hned na začátku prostřední dvacetiminutovky měli Porubští k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři, kterou také dokázali patřičně využít. Na modré napřáhl obránce Lukáš Prokop a kus černé pryže si našel cestu mezi betony hostujícího gólmana a skončil za brankovou čárou. Drtiče jako by inkasovaná trefa nabudila a v následujících minutách byli podstatně aktivnějším a především nebezpečnějším mančaftem.

Pokus Tomáše Smetany ještě stačil Tihlář schovat do lapačky, následně Pech zamířil po chybě domácí obrany pouze do tyče, ale další útočná akce už přinesla vyrovnání. Jurásek našel milimetrovou přihrávkou u druhé tyče operujícího Petra Peše a ten už měl vcelku lehkou úlohu zamířit do horní části poloprázdné klece. A porubské akcie mohly do přestávky ještě výrazněji klesnout po dalším zaváhání obranných řad.

Ujíždějícího Vrbu zastavil jen za cenu faulu Hruzík a hlavní arbitr Šutara neváhal ani vteřinu s odpískáním trestného střílení. K němu se netradičně kvůli zranění postavil Jurásek, jehož klička skončila pouze na hrudi porubského gólmana a do šaten se opět šlo za nerozhodného stavu. Divácky nepříliš atraktivní partie pokračovala i v závěrečné dvacetiminutovce, v níž se především až příliš často otevírala obě vrátka na trestnou lavici.

Hosté nadále hráli to, co potřebovali, naopak na domácí hole se lepila nervozita. Když už se zdálo, že zápas míří do prodloužení, rozhodl o zisku tří bodů hodonínský Petr Pokorný, který v přesilovce zamířil nechytatelně do horního růžku Tihlářovy svatyně. V závěru ještě domácí sahali po vyrovnání, ovšem dobře organizovaná obrana Drtičů už je prakticky k ničemu nepustila. Hodonín si vyšlápl na Porubu už podruhé v sezoně.

Ostatní výsledky 28. kola II. ligy – sk. B (Východ):

VHK Vsetín – HC Nový Jičín 2:3 pr.
LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 9:2
HC Orlová – HC Slezan Opava 0:5
HC Lvi Břeclav – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:2 sn.
VSK Technika Brno – HC ZUBR Přerov 2:3

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Do prvního gólu jsme měli hru pod kontrolou, bohužel nejsme dost agresivní před bránou – góly se musejí do brány dotlačit i s brankářem. To je odraz tréninku, kdy si kluci myslí, že budou dávat do prázdné, ale nebude. V těchto zápasech rozhoduje obětavost jak před naší bránou, tak před útočnou. Hodonín se poté dostal do hry, srovnal a hrubou nedisciplinovaností některých hráčů jsme si zápas sami prohráli. Je to škoda, ale na druhou stranu se vůbec nic neděje, jedeme dále.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín): Co jsme doma ztratili, to jsme venku získali. Jsme tomu rádi, po celý zápas jsme se zaměřili na defenzívu, dá se říci, že nám vycházela. Chlapci dodrželi všechny pokyny, které měli, výborně zachytal Kotvan. Dali jsme o gól více než soupeř, a tak jsme zvítězili, i když v závěru mohlo být přikrášlení gólem do prázdné branky. Důležité je, že jsme ustáli oslabení 3 na 5 a 4 na 6 v závěru utkání, chlapcům patří poděkování.