I přes mohutný závěr dorostenci proti Šumperku první body nezískali

28.09.2019, Patrik Rošič

V rámci šestého kola ELIOD Extraligy dorostu přijel na porubský led Šumperk. Poruba šla do tohohle utkání s jasným cílem, urvat první body do tabulky. To se však nepovedlo, domáíc dorostenci zaveleli k obratu pozdě. První třetinu zvládli herně lépe hosté, takže šli Porubští do druhé části hry s jednobrankovou ztrátou. A RT TORAX do ní doslova vletěl a hnal se za vyrovnáním. To však nepřišlo a ve třetí tercii museli domácí odvracet už dvougólové manko. Poslední část jasně patřila domácím, ale když se podařilo snížit Dračí vedení, tak hosté si dvoubrankové vedení vzali zpět. Krzysztof Macias sice vstřelil dva góly, ale to nakonec na body nestačilo. Porubští dorostenci ukončili utkání poměrem 3:4 stejně jako v pátek junioři a na první body si musí počkat do dalšího kola, které odehrají v Olomouci.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 6.kolo so 28.9.15:15
HK Mladí Draci Šumperk
3:4(0:1, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 44. Lambert (Stibor, Koudelný), 49. Macias Krz., 60. Macias Krz. (Lambert, Halata) – 14. Fibigr (Kučera), 29. Burda (Mann, Trögner), 47. Trögner (Panáček), 59. Fibigr (Kučera) Rozhodčí: Kašík – Vengřín, Janoško Vyloučení: 7:9 Využití: 0:1 Diváci: 100 Střely na branku: 48:23 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Černý, Kříž, Macias Kac., Kosina, Borkovec, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Slusarczyk, Macias Krz., Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka, Kovalčík, Hlavatý
HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý – Seidenglanz, Minařík, Kareš, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Mann, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas

Porubští do utkání vkročili o poznaní lépe než Šumperk. Sice si domácí jako první zahráli v oslabení, ale svého soupeře do ničeho nepustili a tlačili dál. I Draci si vyzkoušeli početní převahu. Rázem domácí zpomalili a hosté byli na koni. Šumperk totiž poslal do vedení Jiří Fibigr, který se prosadil z přesilovky. Po obdrženém gólu hra plynula nahoru a dolů a v závěru třetiny zároveň se sirénou putoval na trestnou jeden z hostů.

Domácí začali druhou část v už zmiňované početní převaze, ale vyrovnávací branka nepřišla. V následném tlaku se Macias Krzysztof zkusil prosadit, ale orazítkoval pouze tyč. O minutu později se potvrdilo nepsané pravidlo: Když nedáš, dostaneš. Draci totiž odskočili do dvoubrankového vedení zásluhou Matěje Burdy. Před druhou sirénou se dostali do nebezpečné šance tři šumperští útočníci proti samotnému Ondřeji Gelnarovi. Ten dokázal velkou šanci hostů ubránit.

Třetí perioda přinesla hodně emocionálních situací. Nejprve hráli přesilovku domácí. Dvě sekundy po početní převaze snížil na rozdíl jediného gólu David Lambert. Po snížení mohli domácí rychle vyrovnat. Hráli totiž skoro minutu a půl přesilovku pět na tři. V dané herní situaci přišla zajímavá záležitost. Po tvrdé střele jednoho z porubských zadáků trefil puk, podle rozhodčích, spojnici brankové konstrukce, jenže domácí fanoušci slavili vyrovnávací gól. Následně přišlo vyloučení na straně Poruby a Matěj Trögner navýšil náskok hostů na 3:1. Poté následovalo další snížení zásluhou Krzysztofa Maciase. V závěru utkání hráli porubští bez gólmana a Jiří Fibigr se do prázdné nemýlil. Tři sekundy před koncem kosmeticky upravil stav utkání Krzysztof Macias. K obratu zaveleli domácí dorostenci pozdě, ale rozhodně se přesvědčili, že hokej hrát umí a dávat góly taktéž.